Göz tedavisinde son teknoloji!

Göz Tedavisinde Gelinen Son Nokta Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik

Göz tedavisinde son teknoloji!
Göz tedavisinde son teknoloji!
GİRİŞ 30.10.2009 23:12 GÜNCELLEME 30.10.2009 23:12

Yıllardır lazer tedavileriyle ilgili her gün farklı teknolojilerden, farklı kavramlardan bahsedildi. Artık tüm bu karmaşa kişiye özel lazer tedavilerinin bir kombinasyonu olan Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik yöntemi ile son buluyor. Artık mesleğinizi seçerken ya da spor yaparken sorun yaratan görme kusurlarınızdan, Bıçaksız lazer:  Intralase ilasik ile kurtulabilirsiniz. 

Nasa’nın kabul ettiği tek yöntem Dünyada seçkin kliniklerde Türkiye’de Dünyagöz’de

iLASIK, günümüzün en yenilikçi lazer teknolojileri olan Bıçaksız lazer: Intralase ve Advanced CutomVue’nun kombinasyonu olarak tam anlamıyla kişiselleştirilmiştir. Her şey hastanın kişisel görüş kalitesi temel alınarak yapılmaktadır. Yapılan tetkikler sonucunda hastanın kişisel görüş analizi çıkartılır. Elde edilen tüm dijital bilgiler eşliğinde tedavi tasarlanır.  İLASIK tedavisinde Intralase teknolojisi kullanılır. Intralase yöntemi ile korneada flep oluşumu bıçaksız olarak gerçekleştirilir. Bu nedenle gözde iyileşme diğer birçok lazer yöntemine göre daha hızlı olur.

Korneada Flep oluşturulduktan sonra görüşünüz iLASIK tedavisi çerçevesinde Advanced CustomVue tekniği ile düzeltilir. Görme kusurlarının (miyopi, hipermetropi ve astigmat) tedavisi için en geniş aralığa sahip Advanced CustomVue işlemi Amerikan İlaç ve Gıda İdaresi (FDA) onayını almıştır.

Dünyagöz doktorlarından Op. Dr. Efekan Coşkunseven bıçaksız lazer ilasik’in avantajlarından şöyle bahsediyor; “Dünyada Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik yöntemiyle binlerce kişi gözlüklerinden kurtuldu. Bu teknoloji artık Dünyagöz güvencesiyle Türkiye’de. Hangi teknoloji daha güvenilir hangi teknoloji en yeni diye düşünmeye gerek yok. Çünkü günümüz teknolojisi ile gelinen en son lazer tedavi yöntemi olan İlasik tüm bu beklentilere cevap veriyor. İlasik yönteminin sunduğu kişiye özel tedavi ve daha iyi görüş şansıyla Türkiye’deki pek çok gence yapmak istedikleri mesleklerin ve sporların kapılarını açmasını umut ediyoruz.”

Tüm dünyada başarı ile uygulanan ve Amerika’da gençlere Amerikan Ordusu ve hatta NASA’nın kapılarını açan ilasik, en zor şartlara sahip meslek gruplarında bile en iyi sonucu veriyor. Göz yapılan operasyon sonucunda en kısa zamanda mükemmel bir görüşe kavuşarak hızla iyileşiyor.

Kimler Bıçaksız Lazer: Intralase ilasik olabilir

18 yaşın üzerinde olup gözlük ve lens kullanan

Gözlerinde herhangi başka bir hastalık bulunmayan (keratokonus, göz tansiyonu vb.)

Diyabet, Romatizma gibi sistemik hastalığı olmayan

İleri teknoloji ürünü sistemler ile yapılacak 10-11 ayrı tetkik sonrası göz yapısı uygun bulunan kişiler

YORUMLAR 5
 • tamer 8 yıl önce Şikayet Et
  lazer güvenli. benimde aklımda sorular vardı. ama muayene de hepsi açıklandı. Yeni teknolojiler çok avantajlı ailede 4 kişi lazer olduk. hepimiz gözlüksüz görüyoruz. tşk dünyagöz
  Cevapla
 • Ctürk 8 yıl önce Şikayet Et
  Bence Lazer olmayınız gözlük kullanın.. Tanıdığım bir kişi(25) lazer ile ameliyet oldu ve 1-2 sene sonra diğer gözde bir problem oluştu tekrar gitti şimdi Bir gözünde görmeme tehlikesi varmış tedavi oluyor.., bence riske girmeyiniz gözlük kullanın.çünkü her insanda 100/100 sonuç alınamaıyor.
  Cevapla
 • SİNAN TARKUN 8 yıl önce Şikayet Et
  Laser. 1500-2000 tl arasında fiyatlar.Yaptırmayı düşünüyorum ancak göz ilerlemesi durduğunda.
  Cevapla
 • Erdal Kahraman 8 yıl önce Şikayet Et
  ibrahim kardeş. ben normal laseri 7-8 yıl önce oldum. bu onun kat kat gelişmişi. olmanı tavsiye ederim. ben 9.75 gözlük kullanıyordum. şimdi ise neredeyse gözlüğe ihtiyacım olmuyor. neredeyse dedim, çünkü, korneam yeterince kalın değildi. işlem istendiği gibi yapılamadı. ama anladığım kadarı ile senin heüz az bir numaran(dioptri) var. fiyat benim operasyon için 600 dolar idi. şimdi bu teknoloji nedir bilmiyorum. dünyagözü ara öğren... kal sağlıcakla...
  Cevapla
 • ibrahim ganidagli 8 yıl önce Şikayet Et
  ... 18 yasindayim, ve ileriyi iyi goremiyorum. onceleri sadece derslerde gozluk takarken simdi iyice alistim her zaman kullaniyorum ve gozum iyice zayifladi. bu lazer tedavisi bana uygun mu? ve fiyatlar nasil bilen var mi? yada yaptiran? cok tesekkurler.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Almanya geri adım attı! HDP'ye konuşma yasağı
Rusya ile 1 milyar dolarlık anlaşmaya varıldı