Florence Nightingale'ın yenilenen bölümü açıldı

Şişli'de Özel Florence Nightingale Hastanesi'nin yenilenen bölümü Başbakan Erdoğan'ın da katılımıyla açıldı.

Florence Nightingale'ın yenilenen bölümü açıldı
Florence Nightingale'ın yenilenen bölümü açıldı
GİRİŞ 13.01.2013 00:25 GÜNCELLEME 13.01.2013 00:25

Şişli'de Özel Florence Nightingale Hastanesi'nin yenilenen bölümü açıldı. Açılış törenine Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve hastanenin üst düzey yetkilileri katıldı.

Toplantıda Başbakan Erdoğan'a İstanbul Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Prof. Dr. Cemşid Demiroğlu tarafından fahri doktora ünvanı verildi.

Türkiye'de eğitim ve sağlıkta önemli yere gelindiğini belirten Erdoğan, “Aldığım bilgiler bizi çok duygulandırıyor. Yola çıkarken şunu açık net ortaya koymuştum. Türkiye'yi dört temel taş üzerinde yükselteceğiz. Eğitim, sağlık, adalet, emniyet demiştik. Eğitimde ciddi atılımları gerçekleştirdik. Eğitimde cehaletle savaşı başaracaksak bu eğitimi okul öncesinden başlayarak lisansüstü bunları vatandaşımızın ayağına götürmemiz lazım. Hükümet olarak bunu başarmak zorundayız. Ciddi eksikliklerimiz var. Ülkemizde yıllarca bilim insanı yetiştirmek için ciddi sıkıntılar yaşadık. Bu ülke tarihine baktığınız zaman bu kadar fakir değil. Bunu yeniden ayağa kaldırmamız lazım. Tıp alanında ciddi sıkıntımız var. Ülkemizde yıllarca bilim insanı yetiştirmek için ciddi sıkıntılar yaşadık. Bu ülke tarihine baktığınız zaman bu kadar fakir değil. Bunu yeniden ayağa kaldırmamız lazım. Tıp alanında ciddi sıkıntımız var. Hastanelerimizde ciddi doktor sıkıntımız var.” diye konuştu.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
4 kritik noktaya S-400
Bahçeli'den Kılıçdaroğlu açıklaması!