Karatay'dan GDO'lu ekmek açıklaması

Adana’da bir firmanın fırınlara sattığı, ekmeği katkı maddesinden GDO’lu soya çıktı. Prof. Dr. Canan Karatay konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

 • GİRİŞ20.03.2017 17:24
 • GÜNCELLEME20.03.2017 17:35
Karatay'dan GDO'lu ekmek açıklaması

Ucuz olsa dahi yemememiz lazım. Çünkü içinde çok katkı maddesi, kimyasallar var. Tarım Bakanlığı'nın izniyle bütün unlara yüzde 10 katkı maddesi koymak zorundayız diyor uncular. Bunun üzerine bir de GDO çıktı. İthalatına izin veriliyor, yazık. Ülkemizde GDO'suz herşeyi yetişterebiliriz diye düşünüyorum. Bunun mücadelesini veriyorum. GDO'lu yiyecekler bilhassa soya mutlaka GDO'lu oluyor, çok tehlikeli. Her türlü hazır yiyeceğin içinde bulunuyor. Soyada yalancı östrojen var. Bütün hastalıkların sebebi, başında da meme kanserinin ve kısırlığın sebebi.

Yalnız GDO değil. Ekmek Türkiye'de 1950'lerden sonra hayatını kaybetti. Buğdayın kendisindeki guleten, lektün proteini o kadar tehlikeli ki. Lektün proteini insülin hormonu salgılatıyor, şeker hastalığı, karaciğer yağlanması yapıyor. Lektin denilen protein hazmolduğu zaman aynı boğmaca virüsüne benzer bir formüle dönüşüyor. Çocuklarda öksürüğün sebeplerinden biri de budur.

"KESİN OLARAK SÖYLÜYORUM, EKMEK YEMEYİN"

Yüzde 10 katkı maddesinin içinde bromür var, ağır metaldir. Bütün canlılar için tehlikelidir. Kesin olarak söylüyorum. Ekmek yemeyin. Geleneksel buğday kalmadı. Ben senelerdir söylüyorum. İran'da geleneksel ekmek yalnız lavaştır halkımızı kandırmayalım.

Hakiki besin vücuda girecek. Sağlıklı karbonhidrat yiyeceğiz. Kuru fasülye, mercimekte de vardır. Yumurta en önemli besindir.

 

Etiketler

Yorumlar20

 • Damar 11 ay önce Şikayet Et
  Devlet nerde gudoyu yasakla insanlar oluyo
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Drmar 11 ay önce Şikayet Et
  Kanser neden oluyoruz işte cevabi
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • H.B.V 11 ay önce Şikayet Et
  beyaz ekmek içinde kimyasallar olan gerçekden zehir? nerden anlarsınız? Ekmeğe bastırın? o kadar yumuşakki pamuk bile ondan sert. bu Ekmeğin içinin Kimyasallarla boşaltıldığını gösteriryor? Çünkü Ekmeğin için dolgun olmalı.
  Cevapla
 • fatih 11 ay önce Şikayet Et
  bilmeden konuşuyorsun. saçmalıyorsun. ekmek yeme kardeşim. iftira attığın için insanları zan altında bırakıyorsun. günaha giriyorsun.
 • Ahmet 11 ay önce Şikayet Et
  Doğru söylemiş. Türkiyede GDO derhal yasaklanmalı.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Bilinçsiz Vatandaş 11 ay önce Şikayet Et
  Gerçi bazen bakanlıklar da doğru şeyler yapmıyor değiller.Mesela tam buğday ekmeği.Devlet teşvik ediyor, şart koşuyor.Ama bu "istemezük"cü tayfa ile peşine taktıkları akılsız güruh,"Ekmeğime Dokunma" kampanyaları yapıp uygulamayı engellemeyi başarabiliyorlar.Ne zihniyet yahu adamın hükümet karşıtlığı sağlığından bile önde.FesübhanAllah.....
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat