Sakarya

Minik fare 6 büyükbaş hayvanın ölümüne neden oldu

14:07 12 Temmuz 2018 4 Yorum Var
Minik fare 6 büyükbaş hayvanın ölümüne neden oldu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde, farenin kemirdiği tahmin edilen kablonun hayvanların bağlı olduğu metal boruya temas etmesi sonucu 6 büyükbaş akıma kapılarak telef oldu.

Olay dün gece, Hendek Bayraktepe Mahallesi'nde Şeref Çoban'a ait ahırda meydana geldi. Şeref Çoban evinde televizyon izlerken ahırdan gelen sesi duyunca yerinden fırladı. Hayvanların elektrik akımına kapıldığı gören Çoban, hemen akımı kesti. Yapılan kontrolde, buradaki 6 büyükbaşın da telef olduğu görüldü.

Bu sabah Hendek İlçe Tarım Müdürlüğü görevlileri incelemede bulunarak tutanak tuttu. Hendek İlçe Tarım müdürlüğünde görevli veteriner hekim Gülçin Olgu San ve Hendek Belediyesi veteriner hekimi Kemal Atala'nın gözetiminde hayvanlar iş makineleri ile alınarak kamyona yüklendi. Hayvanlar daha sonra gömüldü.

Farenin kemirdiği tahmin edilen elektrik kablosunun hayvanların bağlı olduğu metal boruya temas etmesi sonucu büyükbaşların akıma kapıldığı ihtimali üzerinde durulurken, incelemeler devam ediyor.

6 hayvanın telef olmasının üzüntüsünü yaşayan Şeref Çoban, "Saat 23.30 sıralarında evimde televizyon seyredip istirahat ediyordum. Bir anda ahırdan sesler geldi. Ahıra girdiğimde tüm hayvanlarımın can verdiklerini gördüm. Elimden bir şey gelmedi. Hayvanlarım gebeydi. Canımız yandı" dedi.

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Mert 7 ay önce Şikayet Et
  Arkadaş hayvanların boyanına niye zincir bağlarsınız. . Biraz kendinizi geliştirin.. her türlü felakette olum gelir. Ikimı konu bağlı hayvanda verim düşer.. Dünyanın hiç bir yerinde bunu görmedim. Ve Avrupa'daki bir şirketin yöneticisiyim.. Beni şok ettiniz.. neden halkımız tarım bakanlığını dinlemez.. neden hep saçma sapan üretim yaparsınız.. Yazık değil mı? Hem hem emeklerinize hem de Türkiye'ye.. Lütfen bir işi atalrinizdan öğrendiğiniz gelenek ile yapmayın artık.. Lütfen danışın öğrenip ilmine göre yapın..
  Cevapla
 • Mehmet Aslan 7 ay önce Şikayet Et
  Ben ilaçlama işi yapıyorum fare o kadar yüksek voltajlı kaployu koparamaz.Elektirikle temas ederse o kadar voltaj atar bir kenara fareyi.Fare elektirik kablosunun içindeki bakırı koparacak güçü yoktur tek ısırıkta.
  Cevapla
 • Sualp 7 ay önce Şikayet Et
  Bakırı kopardığını nerede okudun? Haberi okumadan saçma yorum yapmayın
  İlk beğenen sen ol
 • Poliçe 7 ay önce Şikayet Et
  Sigorta acep durumu nasıl değerlendirecek?
  İlk beğenen sen ol
 • Haram sokma eve 7 ay önce Şikayet Et
  Hayvanlara yazık oldu.
  Cevapla
 • ... 7 ay önce Şikayet Et
  Kabloyu fare kemirdiyse öncelikle farenin telef olması gerekirdi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Sakarya
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.