Sakarya

Sakarya’da 4 kişi Müslüman oldu

14:21 08 Kasım 2018 3 Yorum Var
Sakarya’da 4 kişi Müslüman oldu

Farklı dinlere mensup veya dini olmayan biri kadın toplam 4 kişi Sakarya İl Müftülüğüne başvurarak Müslüman oldu.

İslamiyet'e olan ilgi her geçen gün artıyor. Müftülüklere giden dini olmayan yada farklı dine mensup kişiler, ihtida töreni ile Müslümanlığa geçiş yapıyor. Sakarya’da İl Müftülüğüne ve Hendek İlçe Müftülüğünde ihtida törenleri yapıldı. Bir Ukraynalı kadın, bir Romanyalı erkek Sakarya İl Müftülüğünde, Kazakistanlı iki erkek ise Hendek İlçe Müftülüğünde kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu. 

Din-i Mübin-i İslam'ın temel esasları ile ilgili bilgiler verildiği İhtida töreni sonrasında, kişilere günün anısına Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri ihtiva eden çeşitli kitaplar hediye edildi. 

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • HayırlısıOlsun 5 ay önce Şikayet Et
  Müslümanlığı tam anlamıyla yerine getiremiyor çoğumuz. Günahsızım hiç günahım yok diyen tek bir müslüman bile olamaz da bizlerin kim bilir kaç bin tane günahı var. Dine inanmıyorsak bile insanlık olarak durumu ele alıp kötü şeylerden uzak durmamız gerekiyor. Umarım yıllardır müslüman olan çoğumuzun başaramadığı günahlardan uzak durma gücünü bu yeni arkadaşlarımız kazanır ve şeytana uymaz. Bizlerde umarım bir gün şeytana uymaktan vazgeçeriz.
  Cevapla
 • Aydin 5 ay önce Şikayet Et
  Hemen turk pasaportu veilmelidir yasasin islam.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • resul akkaya 5 ay önce Şikayet Et
  elhamdülillah sayılarını arttırsın
  Cevapla
 • Çelik kenan 5 ay önce Şikayet Et
  Amin inşh
  İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.