Samsun

Tekkeköy'e hastane müjdesi

13:54 17 Eylül 2017
Tekkeköy'e hastane müjdesi

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçeye en kısa sürede 250-300 yataklı devlet hastanesi yapılacağı söyledi.

Togar, yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın Tekkeköy halkının yıllardır beklediği, ilçenin en büyük sorunu haline dönüşen hastane sorunun biteceğinin müjdesi verdiğini belirtti.

Tekkeköy'de, şehrin doğu tarafına 250-300 yataklı devlet hastanesi kazandırılması ile ilgili imar, yer, arazi, etüt ve diğer tüm çalışmaları içeren dosyaları daha önceki görüşmelerinde Sağlık Bakanlığına takdim ettiklerini dile getiren Togar, şunları kaydetti:

"Sağlık Bakanımızdan ilçemiz halkının en büyük beklentisi olan hastane müjdesini aldık, daha önceki görüşmelerimizde Sayın Bakanımızın da çok iyi bildiği ve ilçemiz halkının en çok mağduriyet yaşadığı sağlık sorunun çözümü için görüştük. Doğup büyüdüğü ilçemize bir devlet hastanesi kazandırılması konusunda bizlere gerekli talimatları son görüşmemizde vererek hastane için süreci başlattı."

Togar, Tekkeköy'ün en büyük beklentisi olan devlet hastanesi konusundaki hassasiyetinden dolayı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan başta olmak üzere eski Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan ve Samsun milletvekilleri ile Samsun Büyükşehir Belediye BaşkanıYusuf Ziya Yılmaz’a teşekkürlerini sundu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Hasan Togar
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.