Samsun

Balıkçılar ağları çekince gördüklerine isyan etti

14:10 10 Ocak 2018
Balıkçılar ağları çekince gördüklerine isyan etti

Samsun’da tirsi balığı avlamak için denize açılan balıkçılar ağlarına takılan çöpleri görünce isyan etti.

Balıkçı Aydın Kaya, "Son zamanlarda denizden balıktan çok çöp çıkıyor. Bugün de 400 metre ımız denizden çıkan çöpler yüzünden kullanılamaz oldu" dedi.

Canik Balıkçı Barınağı’ndan tirsi balığı avlamak için denize açılan ve Canik ile Tekkeköy ilçeleri açıklarına ağ atan balıkçıların ağlarına naylon poşet, plastik şişe, çuval ve moloz takıldı. Denize çöp atanlara tepki gösteren balıkçılardan Aydın Kaya, şöyle dedi:

"30 yıldır tekne balıkçılığı yapıyorum. Son zamanlarda Karadeniz’de ağlarımıza balık çıkmasını beklerken çöp çıkıyor. Bugün, tirsi balığı avlamak için 400 metrelik ağımızı serdik. Balık yerine denizdeki çöpler ağlarımıza takıldı ve ağlarımız kullanılamaz hale geldi. Ağa takılan balık varsa onları alıp, ağları çöpe atacağız."

YORUMLAR

ETİKETLER
Samsun
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.