Samsun

Türk Kızılayı Cengiz Baygül Kan Alma Birimi hizmete açıldı

17:46 23 Şubat 2018
Türk Kızılayı Cengiz Baygül Kan Alma Birimi hizmete açıldı

Bafra ilçesinde, Türk Kızılayı Cengiz Baygül Kan Alma Birimi, törenle hizmete girdi.

İstanbul'da yaşayan Bafralı hayırsever iş adamı Cengiz Baygül tarafından Bafra Belediyesinin tahsis ettiği arazide Türk Kızılayı Cengiz Baygül Kan Alma Birimi yapıldı.

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, kan alma biriminin hizmete girmesi dolayısıyla düzenlenen törende, Bafra'nın çok güzel hizmetlere kavuştuğunu söyledi.

Kendilerinin de daha verimli hizmet edebilmek için var güçleriyle çalıştığını belirten Başkan Şahin, "Bu merkez de gayretlerin bir ürünüdür. Belediye olarak her zaman güzel hizmetlerin yanında yer almaya devam edeceğiz. Bu merkezin kazandırılmasında emeği geçen Cengiz Baygül amcamıza ve emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Hayırsever Baygül ise, kendisini Türk Kızılayı Bafra Şube Başkanı Osman Genç'in arayıp kan merkezi için yardım talep etmesi üzerine hiç düşünmeden kabul ettiğini anlattı.

Genç de, Türkiye genelinde sadece 4 ilçede bulunan kan alma biriminin beşincisinin Bafra'ya kazandırıldığını vurguladı.

Samsun’un ilçeleri arasında en çok kan bağışı yapılan ilçelerden olduklarını dile getiren Genç, "Dolayısıyla böyle bir kan merkezine ihtiyacımız vardı. Merkezin Bafra'mıza kazandırılmasına emeği geçenlere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Türk Kızılayı Genel Sekreteri Hüseyin Can tarafından Baygül ile Şahin'e plaket verildi.

Törene, Bafra Kaymakamı Ali Fuat Türkel, İlçe Emniyet Müdürü Hikmet Demirci, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Karadeniz, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Başar ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.