Samsun

Akılalmaz olay! Annesi bırakıp kaçtı

16:44 11 Ocak 2019 6 Yorum Var
Akılalmaz olay! Annesi bırakıp kaçtı

Samsun’da akılalmaz bir olay yaşandı. Yakalanacağını anlayan kadın dilenci 5 yaşındaki kız çocuğunu yol ortasına bırakıp kaçmaya çalıştı.

Samsun'da çocuklarıyla birlikte dilenen yabancı uyruklu dilencilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda bir kadın dilenci yakalanacağını anladığı sırada 5 yaşındaki çocuğunu yol ortasına bırakıp kaçmaya çalıştı. Bir başka dilenci ise ekiplere ‘oğlumu özel eğitime götürüyordum’ diyerek kendini savundu.

Samsun Büyükşehir Zabıta ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ekipleri ve İl Göç İdaresi Müdürlüğüne bağlı ekiplerce İlkadım ilçesinde bulunan birçok camide başta yabancı uyruklu dilenciler olmak üzere vatandaşların duygularını sömüren dilencilere karşı operasyon gerçekleştirildi. 10 kişilik ekip, cami avlularında ve çevresinde çocuklarıyla birlikte dilenen dilencileri tespit etti.

5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞUNU YOL ORTASINA BIRAKIP KAÇMAYA ÇALIŞTI

Ekiplerin dilencileri yakaladığı sırada da ilginç görüntüler ortaya çıktı. Ekipleri uzun süre peşinden koşturan yabancı uyruklu bir kadın dilenci, yakalanacağını anladığı sırada 5 yaşındaki kız çocuğunu yol ortasına bırakıp kaçmaya çalıştı. Ekiplerce kısa sürede yakalanan kadın dilenci zabıta aracına bindirilirken yol ortasında ağlayan küçük kız çocuğunu ise zabıta ekipleri kucağına alarak "Korkma kızım" diyerek sakinleştirmeye çalıştı.

Yine ekiplere zorluk çıkaran bir başka kadın dilenci ise kendini ilginç bir şekilde savundu. Ekiplerin kendisini aldığı sırada kadın dilencinin "Bugün dilenmeye çıkmadım ki, ben çocuğumu özel eğitime getiriyorum" demesi ise dikkat çekti.

İDARİ PARA CEZASI UYGULANDI

Ekiplerce toplamda 13 yabancı uyruklu ve Türk dilenci gözaltına alınırken dilenciler idari işlemleri yapılmak üzere Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığına ait dilenci toplama merkezine götürüldü. Tespit edilen dilencilere 153 lira idari para cezası kesildi ve üzerinde kimlikleri olmayan dilenciler de kimlik tespiti ve gerekli işlemlerin yapılması için İl Göç İdaresine teslim edildi.

YORUMLAR

6 Yorum Var
 • Yasin 5 ay önce Şikayet Et
  Dilendirilen çocuklar ana babasından alınıp devlet güvencesinde yetiştirilmeli
  Cevapla
 • kütahyaIı 5 ay önce Şikayet Et
  hemen asgari ücretIe işe koyacaksın tekrar diIenirse haydi kodese ozaman önüne geçiIir bir müsIümana yakışmıyor
  Cevapla
 • tŞAERON 5 ay önce Şikayet Et
  AYNEN YA yazık gunah bu cocuklara bır arkadasa katılıyorum hıc ınsan kendı cocugunu bırakırmı ya
  Cevapla
 • Misafir 5 ay önce Şikayet Et
  Kendi çocuğu olsa bırakmazdı kimbilir kimin cocugunu calıp kaçırdılar iyice araştırın hicbir anne çocuğunu bırakmaz
  Cevapla
 • Yılmaz 5 ay önce Şikayet Et
  dilencilik suç değil kabahat olduğu müddetçe hiçbir şekilde önüne geçilecek gibi değil.dilencilik yapan birisinin para cezası ödemesi akla mantığa aykırı gibi geliyor. o yüzden dilenciliğisuç kapsamına almak lazım.yapan kişiyi İlkinde para cezası uygulanabilir.sonrasında cezasını ödemeyen kişi tekrar yakalandığında 3 günlük hapis cezası 5 günlük hapis cezası 7 günlük hapis cezası şeklinde hapis cezası ile cezalandırılmaları gerekir bence
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.