Bursa Hayvanat Bahçesi online ziyarete açıldı

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle müze, parklar ve alışveriş merkezleri gibi toplu alanların ziyarete kapatılmasıyla bu alanların çoğuna online ziyaret imkanı sağlandı. Bursa Büyükşehir Belediyesi de okulların tatil edildiği şu günlerde çocukların evde keyifli vakit geçirmeleri için hayvanat bahçesini online ziyarete açtı.

Bursa Hayvanat Bahçesi online ziyarete açıldı
Bursa Hayvanat Bahçesi online ziyarete açıldı
GİRİŞ 26.03.2020 15:33 GÜNCELLEME 26.03.2020 15:54 KAYNAK AA, HABER7

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında kapılarını geçici olarak ziyaretçilere kapatan Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, belli noktalara yerleştirilen kameralarla internet üzerinden anlık izlenebilecek.

 

 

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, sadece Bursalıların değil çevre illerden gelen vatandaşların da ilgiyle ziyaret ettiği, 140 farklı türden 1500'e yakın hayvanın bulunduğu hayvanat bahçesi, dijital ortama taşındı.

 

 

Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca 4 noktaya yerleştirilen kameralar vasıtasıyla internet kullanıcılarına evlerinden hayvanlar aleminin yaşamını izleme imkanı sunuldu.

Online ziyaretçiler, Afrika savana, Habeş maymunu, su kuşları ve penguenlerin bulunduğu bölüme yerleştirilen kameralar sayesinde "bursabuyuksehir.tv" internet adresinden veya "Bursa Cepte" (Android, IOS) uygulamasından da anlık gezebilecek.

EN ÇOK ULUDAĞ İZLENİYOR

Öte yandan, Büyükşehir Belediyesinin 28'i turistik bölgelerde olmak üzere kent geneline yerleştirdiği 107 kameranın anlık görüntüleri de internet kullanıcılarından ilgi görüyor. Kameraların görüntüleri Kovid-19 önlemlerinden önce her gün ortalama 3 bin kişi tarafından izlenirken, son iki hafta ziyaretçi sayısı günlük 8 bine kadar çıktı. En çok izlenen noktanın da Uludağ olduğu belirtildi.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL