Kısa Film Yarışması'nda ödül alan filmler

Bu yıl 20'ncisi düzenlenen Uluslararası Altın Koza Film Festivali kapsamında yapılan Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması ve Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nın sonuçları açıklandı.

Eklenme: 20 Eylül 2013 15:00 / Güncelleme: 20 Eylül 2013 14:50 / 2,118 Okunma

Büyükşehir Beldiyesinden yapılan açıklamaya göre, Altın Koza'nın ayrılmaz parçası olan ve birçok genç yönetmenin sanat dünyasına kazandırıldığı Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması 4 kategoride gerçekleştirildi.

Ahmet Hızarcı, Necla Algan ve Tankut Kılınç'ın ön jüri üyeliğini yaptığı, Belma Baş, Yekta Kopan, Göksel Gülensoy, Nermin Er ve Serkan Ercan'ın ödülleri belirlediği yarışmada ödül alan filmler, yönetmenleri ve okulları şöyle gerçekleşti:

"En İyi Kurmaca: Eksik, Yönetmen: Eren Çukurluöz ve Umut Subaşı (9 Eylül Üniversitesi)

En İyi Belgesel: Meğer, Yönetmen: Uğur Egemen İres (Anadolu Üniversitesi)

En İyi Canlandırma: Leke, Yönetmen: Güven Şahinkanat (Anadolu Üniversitesi)

En İyi Deneysel: Ayakkabı, Yönetmen: Musab Tekin (Marmara Üniversitesi)

Belgesel Jüri Özel Ödülü: Gecekondu Mahallesi, Yönetmen: Emrah Kılıç (Marmara Üniversitesi)"

Açıklamada kategorilerinde en iyi seçilen filmlere 7 bin 500 lira ödül verildiği belirtildi.

-Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması

Festival kapsamında 2008 yılından bu yana düzenlenen Uluslararası Akdeniz Ülkeleri Kısa Film Yarışması'nın sonuçları da belli oldu.

Bu yıl Portekiz, İspanya, Fransa, İtalya, Malta, Slovenya, Hırvatistan, Karadağ, Sırbistan, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Makedonya, Yunanistan, Türkiye, KKTC, Suriye, Lübnan, İsrail, Ürdün, Filistin, Mısır, Tunus, Libya, Fas, Cezayir'den festivale başvuran filmleri Bulgaristan'dan Zlatina Rousseva, Yunanistan'dan Patrice Vivancos, Belçika'dan Eric Ledune, Sırbistan'dan Miroljub Vuckovic ve Türkiye'den Sevin Okyay'ın oluşturduğu seçki kurulu değerlendirdi.

Yarışmada kategorilerine göre ödül alan filmler, yönetmenleri ve ülkeleri şöyle oluştu:

"En İyi Kurmaca: Küçük Sevgili, Yönetmen: Igor Mirkovic (Hırvatistan)

En İyi Belgesel: Günaydın Direniş, Yönetmen: Adrian Orr (İspanya)

En İyi Canlandırma: Tornistan, Yönetmen: Ayce Kartal (Türkiye)

En İyi Deneysel: Shunpo, Yönetmen: Steven Briand (Fransa)

Kurmaca Jüri Özel Ödülü: Boşluk, Yönetmen: Onur Güler (Türkiye)"

Bu yarışmada en iyi seçilen filmlere ise 10'ar bin lira ödül verildi.

Kaynak: AA

Yorumlar Yorum Yaz
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • EKONOMİ
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Mekke ve Medine'den Canlı Yayın
Gazete Manşetleri
Piyasa Verileri