Sivas

Gürün'de başarılı öğrenciler ödüllendirildi

17:04 29 Mayıs 2017
Gürün'de başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Gürün ilçesinde "Enderundan EnGürün'e Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" projesi kapsamında dereceye giren 42 öğrenci Kapadokya gezisiyle ödüllendirildi.

Gürün Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Enderundan EnGürün'e, Gürün Okuyor, Okudukça Yazıyor" projesi kapsamında düzenlenen kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler için 2 günlük Kapadokya gezisi düzenlendi. Ortaokul ve lise düzeyinde ilk üçe giren 42 öğrenci ve 10 öğretmenden oluşan grup Kapadokya'yı gezdi.

Gürün Milli Eğitim Müdürü Muharrem Demir, yaptığı açıklamada, okulların açıldığı ilk günlerden bugüne birçok öğrenciye okuma alışkanlığı kazandırıldığını söyledi. Projenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Demir, "Öğrencilerimiz, peribacalarını 2 bin metre yükseklikten balonla izlerken hem kitap okudular, hem de hayallerine doğru uçtular. Derinkuyu yer altı şehirlerini gezen öğrencilerimiz burada sembolik olarak kitap okuyarak, havada, karada, Gürün'de her zaman ve her yerde kitap okumanın önemine işaret ettiler." dedi.

YORUMLAR

ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.