Çankırı'ya Recep Tayyip Erdoğan parkı

Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, "18 ayda 18 proje" kapsamında yapımı devam eden bir parka Recep Tayyip Erdoğan ismini vereceklerini açıkladı.

  • GİRİŞ17.09.2013 19:25
  • GÜNCELLEME17.09.2013 19:25
Çankırı'ya Recep Tayyip Erdoğan parkı

Belediye Başkan Dinç düzenlediği basın toplantısında, Eylül ayı belediye meclisi toplantısında, Esentepe Köprüsü yakınlarında yapımı devam eden parka belediye meclis üyelerinin tamamının oyuyla Recep Tayyip Erdoğan İsmi verilmesine karar verildiğini söyledi.

Başkan Dinç, Recep Tayyip Erdoğan Parkı ismi için belediye meclisinde bulunan diğer siyasi parti üyelerinin de destek verdiğini ifade ederek, "Bizim siyasi görüşlerimiz ayrı olabilir, ama memleket meselelerinde bir araya gelir, birlikte hareket ederiz" dedi.

Ülkenin başbakanının isminin bir parka verilmesinin Çankırı için bir kazanım olduğunu dile getiren Dinç, parkın 114 bin 830 metrekare büyüklüğünde olacağını kaydetti.

Dinç, Yapraklı yolu üzerinde bulunan Alparslan Türkeş Parkı'nı da düzenleyip hizmete sokacaklarını ifade ederek, "Türkeş benim her zaman hayırla yad ettiğim bir liderdir. Parkı onun adına yakışır bir hale getireceğiz" ifadelerini kullandı.

Başkan Dinç, "18 ayda 18 proje" kapsamında başlattıkları çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini vurguladı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun