Erdoğan Batman'da Bayrak şiirini okudu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Batman'da valilik önünde düzenlenen mitingde konuştu. Erdoğan, "CHP'nin MHP'nin Türk bayrağı açamadığı yerde biz hem bayraklarımızı açarız hem de şiirimiz okuruz" dedi.

GİRİŞ 14.03.2014 13:55 GÜNCELLEME 14.03.2014 16:18

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları

-İdeoloji insanın karnını doyurmuyor, Eserlere ihtiyacımız var. Hizmetkar olan belediyelere ihtiyacımız var. Batman eski Türkiye'nin acılarını çok yakından yaşadı. Eski Türkiye'de yasaklar vardı. Türküler yasaktı, şarkılar yasaktı. Annenin evladıyla kendi dilinde konuşması yasaktı. Olağanüstü hal vardı. Eski Türkiye'de yasakların yanında yoksulluk vardı. Siz bize yetki verdiniz. 12 yol boyunca 77 milyonun kardeşliğini pekiştirmek için çalıştık. Anlamsız ne kadar yasak varsa kaldırdık. Ana dil üzerindeki yasaklara kaldırdık.

GÜNEYDOĞU'DA ARTIK HUZUR VAR

-Yasakları kaldırmakla yetinmedik, farklı dil ve lehçelerin konuşulmasını sağladık. Seçim propaganda yasaklarını kaldırdık. Olağanüstü kaldırın yeter diyordu Güneydoğu ve biz kaldırdık. Onunla yetinmedik. Eski Türkiye'de canlar gidiyordu. Biz yeni Türkiye'de acıyı dindirdik. Gözyaşlarını sona erdirdik. Batman'dan acı haberler gelmiyor. Batman'a acı haberler gelmiyor. Batman'da artık kepenkler kapanmıyor. Sokaklarımızda huzur var. İlçe ve köylerimizde artık huzur var.

ÇÖZÜM SÜRECİNİ SİZLER KORUYACAKSINIZ

-Her ilimizde çözüm sürecinin başlattığı baharı gördük. Barış ve huzur ortamında daha güzel şeyler yaşayacağız. Bu süreç korunursa kardeşlik ortamı ve huzur iklimi devam edecek. Bu süreci bizler kadar sizler koruyacaksınız. Sizler taşınıdınız bu günlere. Daha ileri seviyelere taşımanızı rica ediyorum. 

TÜRKİYE HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLUYOR

-77 milyonu 10 yıllık belediye başkanlığım ve geçmişimde, şimdi de hep birlikte kucakladım. Biz bu terörü çözeceğiz dedik. Gerekirse baldıran zehiri içer yine de bu işi çözeriz dedik. Siz bize nasıl dua ettiyseniz. Kayseri, Konya, Çankırı bütün illerimiz dua etti ve destek verdi. Türkiye kucaklaşıyor ve helalleşiyor. Türkiye kardeş oluyor ve hep birlikte Türkiye oluyor. 

BERABERLİĞİMİZDEN RAHATSIZ OLANLAR VAR

-Kardeşlerim Batman'a, Güneydoğu'ya huzurun ve barışın gelmesini istemeyenler var. Türkiye'ye barış gelmesini istemeyenler var. Beraberliğimizden ciddi biçimde rahatsız olanlar var. BDP bundan rahatsız oluyor. Türkiye'yi bir bütün olarak kucaklayamayanlar süreçten rahatsız.

BDP BATMAN'IN YÜZÜNE BAKMIYOR 

-Ben otobüsle gelirken yolların bozukluğundan dolayı içim acıdı. Dedim burada hangi belediye var? BDP var dediler. E geçen dönemde bunlar vardı. Niçin bunlar Batman'ın yüzüne bakmıyor. Şehirlerarası yollar nasıl? Biz dertliyiz dertli, biz aşığız size. Biz sizlere efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. 

BATMAN'IN YEREL KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

BDP diyor ki: "Biz Kürtlerin temsilciyiz". Elinde silahla dağlarda dolaşmaktan başka ne yaptınız? Bu ülkede barışın teminatı biziz. Barış elde silahla olmaz, tatlı dille, hizmetle olur. Bunun için reformları yaptık. Biz tüm Türkiye'yi kucaklıyoruz. Biz hep birlikte Türkiye'yiz. 30 Mart'ta inşallah Batman'ın yerel kaderini değiştireceğiz. 30 Mart'ta kapı kapı dolaşmaya var mısınız? Bu işi siz bitireceksiniz inşallah. CHP'yi hiç konuşmama gerek yok. MHP ise şehitleri istismar ediyor

OYUNLARA GELMEYİN

Pensilvan'yanın burada da temsilcileri var mı? Ablalar ve abiler kapılarınızı çalıyor mu? Aman ha bunlara gereken dersi verin. Utanmıyor musun deyin. Senin hocan başınızı açın diyen fetva verdi deyin. Defol deyin. Size başka oyunlar da oynayabilir. Pusulaya AK Parti'nin altını evet mühürü ile birlikte Esma yazın diyorlar oyu geçersiz kılmak için. Aman bu oyuna gelmeyin. Sadece AK Parti'nin altına evet mühürünü vurun. 

PENSİLVANYA İYİCE ÇİZGİYİ DAĞITTI

Pensilvanya'daki zat Hazreti Cebrail parti kursa ona da oy vermem diyor. İyice çizgiyi dağıttı. Bizde bir kere meleklere iman diye birşey vardır.

ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM

Niye bizim kızlarımızı başı açık, başı örtülü diye ayırdılar bundan dolayı ağlayan yavrular vardı. Ben hastanede yatarken yanıma ağlayan kızlar geldi. Başları kapalı olduğu için okuldan atılmışlar. Psikiyatrik tedavi görüyorlar. Bunları yapanlar için, Said Nursi ne diyor: 'Zalimler için yaşasın cehennem'. İşte bizde öyle diyoruz. Şu anda meclisimizde başörtülü 4 hanım kardeşimiz görev yapıyor. İşte normalleşen Türkiye bu. BDP normalleşme adına ne yaptı? Birisi siyasi Türkçülük yapıyor, öteki siyasi Kürtçülük yapıyor. Birbirinden farkı yok. 

ERDOĞAN 'BAYRAK' ŞİİRİNİ OKUDU

-Kızım bir gün geldi. Baba şiir okuyacağız ne okuyayım diye sordu. Ben de Arif Nihat Asya'nın "Bayrak" şiirini oku dedim. (Erdoğan burada Bayrak şiirini okudu)

OKULLARINDAN DERSHANELERİNDE ÇEKİN ALIN

-Tek devlet diyoruz. Paralel yapı paralel devlet böyle birşey olamaz. Dershanelere giden yavrularımız varsa çekin alın. Okullarında okuyan varsa çekin alın. Devletin okulları bize yeter. Hafta sonu ek dersleri Milli Eğitim Bakanlığı'mız başlatacak. Ücretini biz ödeyeceğiz. Öğrencilerimiz sömürdükleri yeter. Bize beddua seansları düzenliyorlar. 

FİLİSTİN, MISIR VE SURİYE İÇİN AĞLADIĞINI GÖRMEDİK

Pensilvanya, Gezi olaylarının arkasında duruyor. Buraya fitne mesajları gönderiyor. Bazı kendini bilmez işverenler de sokakları ateşe verme çağrısı yapıyor. Malum medya, densizce, hayasızca, edepsizce günlerdir sokaklarda çatışma çağrısı yapıyor. İnanın bunların gözyaşı sahte. Bunlar çocukların ölümüne ağlayamayacak kadar taş kalpliler. Bunların çocuklara gerçekten merhameti olsaydı, o merhameti biz Mısır'daki, Filistin'deki, Suriye'deki çocuklar için de görürdük. Bunların çocuklara gerçekten acımaları, merhametleri olsaydı biz bunu çözüm sürecinde görürdük ama göremedik.

YORUMLAR 12
 • Gürsada 4 yıl önce Şikayet Et
  BECEREMEDİNİZ DEDİNİZ SÖYLEYİN NE BECERDİNİZ? DAHA HESAP VERMEDİNİZ.. Birlerinin "Papaz Büyüsü" etkisinde olduğu çok açık her dini hürriyeti kısıtlayıp yasak getiren ve 411 MİLLET VEKİLİNİN KARARINI KARŞI Anayasa Mahkemesine koşan zihniyete OY İSTEMEK papaz büyüsünün etkisinin ne kadar büyük olduğunu gösteriyor. Bana kalırsa birileri bu ekibi bir şekilde tam anlamı ile ile geçirmiş. Temiz halis insanların duaları ile devan ediyorlardı. Hep "hüsnü-zan" gösterildi ama bu temiz gönül erleri "şeyhinin şeyhi oldu" kıssasının hakikatını gördüler. "BECEREMEDİNİZ" diye alaşağı edilenlerin yerlerine getirdiklerine kıydıkları SOLSAĞ nikahI ile neleri nasıl BECERDİKLERİ üç buçuk senede anlaşıldı. Şimdi yine aynı ekip o zaman kıydıkları nikah gereği yine ülkeyi birilerine PEŞKEŞ çekme peşinde. Ama Allah kayıtları tuttu. Perde kapandı. Bir avuç toprak atıp çıkacağız ve "Onu sen atmadın biz attık" ne demek unutmayacağız.
  Cevapla
 • dadas25 4 yıl önce Şikayet Et
  Bismillahirrahmanirrahim بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ . Başbakanımızın batmandaki mitingi bu ülkede kardeş kavgası isteyen lere en güzel cevap vermiş oldugu . görmek istemeyen kalpleri taşlaşmışlar görmezler gene görmeyecekler.. başbakanımızı miting alanlarında destekleyen her vatansever ler çanı gönülden sevgi saglılar
  Cevapla
 • Serkan Gergin 4 yıl önce Şikayet Et
  batman'dan gelen iklim. Batman'daki iklim başbakanın tüm gündemin sıcaklığına rağmen duruşunu olduğu gibi koruduğunu gösteriyor
  Cevapla
 • murat yılmaz 4 yıl önce Şikayet Et
  Seni seviyoruz. Uzun Adam (yiğit, yürekli, haksızlık karşısında eğilmeyen, dosdoğru yol üzerinde olan ve onu gösteren, milletinin önderi ve sevgilisi vb.- Onda iyi olan her şey var. Allah razı olsun.)
  Cevapla
 • MUSTAFA GÜLLÜ 4 yıl önce Şikayet Et
  HEEYYYT ASLANIM BE. işte gerçek milliyetçilik bu, vatanın her karışında aynı duyguları haykırabilmek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP listesini YSK'ya sundu! Ali Şeker listede
İndirim üstüne indirim gelince vatandaş akın etti!