Koruma Ali Erdoğan önergesine Aksu'dan cevap

Söğüt Şenliklerinde çıkan arbede ile adı gündeme gelen Başbakan Erdoğan'ın yeğeni ve koruması Ali Erdoğan hakkında verilen soru önergesini İçişleri Bakanı Aksu cevapladı:

Koruma Ali Erdoğan önergesine Aksu'dan cevap
Koruma Ali Erdoğan önergesine Aksu'dan cevap
GİRİŞ 30.01.2007 12:48 GÜNCELLEME 30.01.2007 12:48
Metin Boyutu

Başbakan Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan; 657 kapsamında Devlet memuru..Erdoğan'ın kadrosu ise; Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde.. Yeğen Erdoğan; Başbakanlık'ta Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görünüyor..


Başbakan Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan; 657 kapsamında Devlet memuru.. Kadrosu ise; Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde..

Başbakan'ın yeğeni Erdoğan; Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görünüyor..

Ali Erdoğan'ın 2010 yılına kadar gecici silah taşıma ruhsatı da bulunuyor..


İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Söğüt Şenlikleri'nde çıkan arbede ile adı gündeme gelen Başbakan Erdoğan'ın yeğeni ve yakın koruması Ali Erdoğan'ın kadrosunun, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde görevinin ise Basın ve Halklar İlişkiler Müşaviri olduğunu açıkladı.

GECİCİ SİLAH TAŞIMA RUHSATI

Bakan Aksu; Ali Erdoğan'a Ankara Valiliği tarafından 2010 yılına kadar gecici silah taşıma ruhsatı verildiğini de kaydetti.

Bu arada Başbakan'lıkta bina koruma ve yakın koruma hizmetinde 287 personel görev yapıyor. Görevli personelden; 42'si bina koruması, 24'i bina girişlerinde, 221 kişi ise yakın koruma hizmetinde veriyor.

Yakın korumalar; Başbakan Erdoğan ile aile fertleri ve bakan ve müsteşarların korumasında da görev yapıyor.

Haberin devamı için aşağıdaki bu linki tıklayınız

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Türkiye'den 60 milyar dolarlık hamle!
2 bin terörist sızacaktı! TSK harekete geçti