Koruma Ali Erdoğan önergesine Aksu'dan cevap

Söğüt Şenliklerinde çıkan arbede ile adı gündeme gelen Başbakan Erdoğan'ın yeğeni ve koruması Ali Erdoğan hakkında verilen soru önergesini İçişleri Bakanı Aksu cevapladı:

  • GİRİŞ30.01.2007 12:48
  • GÜNCELLEME30.01.2007 12:48
Koruma Ali Erdoğan önergesine Aksu'dan cevap

Başbakan Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan; 657 kapsamında Devlet memuru..Erdoğan'ın kadrosu ise; Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde.. Yeğen Erdoğan; Başbakanlık'ta Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görünüyor..


Başbakan Erdoğan'ın yeğeni Ali Erdoğan; 657 kapsamında Devlet memuru.. Kadrosu ise; Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde..

Başbakan'ın yeğeni Erdoğan; Basın Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görünüyor..

Ali Erdoğan'ın 2010 yılına kadar gecici silah taşıma ruhsatı da bulunuyor..


İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu, Söğüt Şenlikleri'nde çıkan arbede ile adı gündeme gelen Başbakan Erdoğan'ın yeğeni ve yakın koruması Ali Erdoğan'ın kadrosunun, Başbakanlık Özel Kalem Müdürlüğü'nde görevinin ise Basın ve Halklar İlişkiler Müşaviri olduğunu açıkladı.

GECİCİ SİLAH TAŞIMA RUHSATI

Bakan Aksu; Ali Erdoğan'a Ankara Valiliği tarafından 2010 yılına kadar gecici silah taşıma ruhsatı verildiğini de kaydetti.

Bu arada Başbakan'lıkta bina koruma ve yakın koruma hizmetinde 287 personel görev yapıyor. Görevli personelden; 42'si bina koruması, 24'i bina girişlerinde, 221 kişi ise yakın koruma hizmetinde veriyor.

Yakın korumalar; Başbakan Erdoğan ile aile fertleri ve bakan ve müsteşarların korumasında da görev yapıyor.

Haberin devamı için aşağıdaki bu linki tıklayınız

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun