Bekir Bozdağ açıkladı: Vazgeçtik!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Göynük'te düzenlenen Ceza İnfaz Kurumlarında İnfaz İyileştirilmesi toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

 • GİRİŞ17.02.2017 11:42
 • GÜNCELLEME18.02.2017 00:43
Bekir Bozdağ açıkladı: Vazgeçtik!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Antalya’da düzenlenen Ceza ve Tevkifevleri (CTE) Genel Müdürlüğü’nün yürüttüğü DEPAR Projesinin ‘Müdahale Programları İçin Yaygınlaştırma Eğitimi’ açılış törenine katıldı. 

Bakan Bozdağ, cezaevindeki her tutuklu ve hükümlünün aileleri tarfından Türkiye Cumhuriyeti’ne bir emanet olduğunun unutulmamasını istedi. Cezaevlerinin dış güvenliği ile ilgili yapılan düzenlemelerle ilgili de son dakika açıklaması yapan Bakan Bozdağ,  hem Türkiye içinden hem de Türkiye dışından cezaevleri aleyhine ciddi kampanyalar yürütüldüğünü belirterek, “Türkiye Cezaevlerinde işkence ve kötü muamele bulunduğuna ilişkin iftiraları hakikat gibi milletin önüne koymaya devam ediyorlar. Biz bu konudaki her açıklamayı çok büyük bir ciddiyetle takip ediyoruz. Eğer doğruluk payı varsa bununla ilgili gereğini derhal yerine getiriyoruz” dedi. 

"KARARDAN VAZGEÇTİK"

Net bir şekilde ifade etmek isterim ki CİK çalışan personelimizin hepsi büyük bir özveri ve fedakarlıkla görevlerini yerine getiriyorlar. Belki medya, belki toplum burada çalışma yapanların, yaptıkları fedakarlığın, yaptıkları büyük vazifenin ve yaptıkları iyi şeylerin yeterince farkında olmayabilirler. Ama biz Bakanlık olarak sizlerin ne kadar büyük bir iş yaptığınızın farkındayız. O nedenle önümüzdeki dönemde CİK ilgili yeni bir yasal düzenlemeyi Bakanlar Kurulu’na oradan da TBMM’ne sevk etmeyi planlıyoruz. Daha önce bildiğiniz üzere cezaevleri dış güvenliğinin jandarmadan alınıp, Adalet Bakanlığı’na verilmesi ve bu kapsamda bazı düzenlemelerin yapılmasına dair çalışmalarımız vardı. Ancak bu çalışmalar akamete uğradı. Yeni dönemde hükümetimizle yaptığımız istişareler doğrultusunda cezaevlerinin dış güvenliğinin İçişleri Bakanlığı’nda dolayısı ile jandarmada kalması konusunda bir karara vardık. Bu nedenle dış güvenliğin Adalet Bakanlığı’na alınması kararımızdan vazgeçtik. Ancak bu dış güvenlik ile ilgili yasanın içerisinde yer alan diğer hükümlerin ve bunun yanında ihtiyacımız olan diğer bazı düzenlemelerin hayata geçirilmesinden vazgeçmedik. CTE Genel Müdürlüğü ve Kanunlar Genel Müdürlüğü’ne bu konuda son hazırlıkların yapılması talimatı verilmiştir. Önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulumuza bu konudaki nihai çalışmamızı arz edeceğimizi ve bu kapsamda bazı önemli düzenlemeler yapacağımızı buradan ifade etmek istiyorum.

 

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar10

 • !!! 1 yıl önce Şikayet Et
  Özlük hakkından önce çok eski ile yeni personeli bir ayırında eskilerin saçma sapan alışkanlıkları yenilere bulaşmasın yoksa insanlar okudukları eğitim aldıkları bilgileri bir kenara koyup öyle çalışmak zorunda kalıyorlar" örneğin bir 30 yıllık personelinz bu iş böyle olmaz deyip siz acemisiniz gibi laflarla baskı kuruluyor yeni personlelere kaldıki özlük hakkı makkı bunlara verilmez... yeni jenerasyonu bekleyinki bir de bu baskılarına ödül olmasın!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Akbayram 1 yıl önce Şikayet Et
  Muge Anli egitici ve ogretici program yapiyor boyle proglamlar artmali izdivac ve evlilik programlari derhal yayindan kaldirilmalidir adamlar,kadinlar aylarca orayi isgal ediyor ahlak bozucu program
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Refe 1 yıl önce Şikayet Et
  İdam karari gelmeli bunun icinde referandum yapilsin
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • müşür 1 yıl önce Şikayet Et
  hapisaneler dolu diye, gaspçıları hapçıları hırsızları uğursuzları polis yakalıyor, mahkeme serbest bırakıyor. böyle olmaz. adaletsizlik bu.. madem hapisaneler dolu, bu itlerde bunu fırsata dönüştürmüş,, kamu cezaları verilsin.. kırmızı tulumlar giysinler caddeleri silip süpürsünler..
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • irfn_74 1 yıl önce Şikayet Et
  omer kardes senin kucukken topun insaata mi kacti sacma sapan yorumlar yapma
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat