Cumhurbaşkanı Erdoğan pankartlı davete Evet dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Kahramanmaraş'ta bir vatandaşın davetini kıramadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan pankartlı davete Evet dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan pankartlı davete Evet dedi
GİRİŞ 17.02.2017 15:17 GÜNCELLEME 19.02.2017 09:05

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Aldülhamid Han Camisi'nde kıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Kahramanmaraş havaalanında Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan, milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, MHP İl Başkanı Süleyman Öner, CHP İl Başkanı Esat Şengül ve diğer yetkililer karşıladı.

Havaalanında ve güzergah üzerinde bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan, çocuklara da çeşitli hediyeler verdi.

Cuma namazını kılmak için geldiği Abdülhamid Han Camisi'nde sevgi gösterileriyle karşılanan Erdoğan, namaz çıkışı kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Erdoğan, kendisine gösterdiği ilgiye teşekkür ederek, "Hele hele imam hatip nesli olarak sizleri karşımda görmek, bir imam hatipli olarak beni de çok çok mutlu ediyor." dedi.

İmam hatiplilere yıllarca zulmedildiğini ifade eden Erdoğan, "Sizleri üniversitelerin kapısından geri çevirdiler ama şimdi inşallah böyle bir engel yok. Hepinizi en güzel üniversitelerde görmek istiyorum. Orada başarı destanları yazmanızı istiyorum. Tamam, durmak yok yola devam." diye konuştu.

Cami bahçesinde bekleyenlerin arasında, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumunda oy kullanacakların bulunduğunu söyleyen Erdoğan, "Demokratik hakkınızı da en güzel şekilde kullanacaksınız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bir olun, beraber olun, iri olun, diri olun, kardeş olun hep birlikte Türkiye olun." dedi.

"Çaya da evet de"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, camiden ayrıldıktan sonra annesiyle yanına gelen 5 yaşındaki Ahmet İribiş isimli çocuğu sevdi. Kendisini bekleyenlerin sorunlarını da dinleyen Erdoğan, vatandaşlarla fotoğraf da çektirdi.

Elif Sarıgül isimli vatandaşın evinin balkonuna astığı, "Çayımız hazır ede, gel sen de çaya da evet de" yazılı pankart üzerine Erdoğan, bu daveti kırmayarak Sarıgül'ün evine çay içmeye gitti.

Erdoğan ile birlikte Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de Kahramanmaraş'a geldi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • yenice 1 yıl önce Şikayet Et
  halk adamlığı: ayakkabı ile evin içine girme yerine şimdi moda galoş giymeyle de olmuyor. ey chp,
  Cevapla
 • Ramo 1 yıl önce Şikayet Et
  Diktatörlük buysa canım kurban olsun o diktatöre
  Cevapla
 • leyla 1 yıl önce Şikayet Et
  Recep Tayyip Erdogan, hos geldiniz, orasi Maras, poyrazi sert, insani Mert olur bu vatanin her karis topragi ve her yeri vazgecilmez bir sevdadir,bir tutkudur.Allaha emanet ederim.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Havalimanını istemeyenler havalimanının ismini tartışıyor
Bu fotoğrafları bir gören bir kez daha bakıyor!