Bulgaristan'dan Türkiye'yi kızdıracak karar

Bulgaristan'dan geçen hafta sınır dışı edilen Türk vatandaşının Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı'nın olduğu ortaya çıktı.

Bulgaristan'dan Türkiye'yi kızdıracak karar
Bulgaristan'dan Türkiye'yi kızdıracak karar
GİRİŞ 20.03.2017 10:53 GÜNCELLEME 20.03.2017 10:53

Bulgaristan'ın en büyük gazetelerinden biri olan 'Trud', Tarancı'nın geçtiğimiz hafta Cuma namazının ardından Şumnu şehrinde tutuklanıp sınır dışı edildiğini yazdı.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (DANS), ülkenin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle bir Türk vatandaşının sınır dışı edildiğini, diğer iki Türk vatandaşına ise Türkiye'de bulundukları için ülkeye giriş yasağı konulduğunu açıklamıştı.

Bulgaristan Başsavcısı Sotir Tsatsarov, sınır dışı edilen Türk vatandaşının kimliği ve gerekçeleri konusunda ayrıntı vermeyeceğini belirterek, "Olay seçim durumu veya siyasi amaç ve nüfuz değil, ulusal güvenlik söz konusu. Ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik hareket söz konusu" demişti.

ETİKETLER
İbrahim Tarancı
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Can 1 yıl önce Şikayet Et
  Bulgarlarda zivanadan cikdi gönderin mültecileri
  Cevapla
 • Acil 1 yıl önce Şikayet Et
  Hemde çok acil islam ülkelerinin bir araya gelip birlik ve berabeliği sağlamasi lazim haçlilar safini seçip gardini aldilar bile bizde bişey yok
  Cevapla
 • Analizci 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten hep bir gerekçe bulursunuz KANLI GAMALI HAÇ ınıza. Merak etmeyin herkesin sırası gelecek.
  Cevapla
 • bg turk 1 yıl önce Şikayet Et
  rumeliyi isteriz ALICAAAZDA (daha genisletilmis olarak) anavatana katacaiz
  Cevapla
 • yenice 1 yıl önce Şikayet Et
  bize özgürlük, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü adı altında: doğu anadolu, g.doğu anadolu, gezi olayları, bergama olayları na, avrupanın tüm ajanlarını demokratik toplum kuruluşları adı altında terörü nasıl organize ettiklerini görmemek ahmaklık olur
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye - İran maçı Kanal 7'de!
Dolar operasyonu ters tepti! Faiz lobisi şaşkın