Bulgaristan'dan Türkiye'yi kızdıracak karar

Bulgaristan'dan geçen hafta sınır dışı edilen Türk vatandaşının Edirne Valiliği Özel Kalem Müdürü İbrahim Tarancı'nın olduğu ortaya çıktı.

 • GİRİŞ20.03.2017 10:53
 • GÜNCELLEME20.03.2017 10:53
Bulgaristan'dan Türkiye'yi kızdıracak karar

Bulgaristan'ın en büyük gazetelerinden biri olan 'Trud', Tarancı'nın geçtiğimiz hafta Cuma namazının ardından Şumnu şehrinde tutuklanıp sınır dışı edildiğini yazdı.

Bulgaristan İçişleri Bakanlığı, Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (DANS), ülkenin ulusal güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle bir Türk vatandaşının sınır dışı edildiğini, diğer iki Türk vatandaşına ise Türkiye'de bulundukları için ülkeye giriş yasağı konulduğunu açıklamıştı.

Bulgaristan Başsavcısı Sotir Tsatsarov, sınır dışı edilen Türk vatandaşının kimliği ve gerekçeleri konusunda ayrıntı vermeyeceğini belirterek, "Olay seçim durumu veya siyasi amaç ve nüfuz değil, ulusal güvenlik söz konusu. Ülkenin toprak bütünlüğüne yönelik hareket söz konusu" demişti.

KAYNAKİHA

Etiketler

Yorumlar5

 • Can 11 ay önce Şikayet Et
  Bulgarlarda zivanadan cikdi gönderin mültecileri
  Cevapla
 • Acil 11 ay önce Şikayet Et
  Hemde çok acil islam ülkelerinin bir araya gelip birlik ve berabeliği sağlamasi lazim haçlilar safini seçip gardini aldilar bile bizde bişey yok
  Cevapla
 • Analizci 11 ay önce Şikayet Et
  Zaten hep bir gerekçe bulursunuz KANLI GAMALI HAÇ ınıza. Merak etmeyin herkesin sırası gelecek.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • bg turk 11 ay önce Şikayet Et
  rumeliyi isteriz ALICAAAZDA (daha genisletilmis olarak) anavatana katacaiz
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • yenice 11 ay önce Şikayet Et
  bize özgürlük, demokrasi, insan hakları, basın özgürlüğü adı altında: doğu anadolu, g.doğu anadolu, gezi olayları, bergama olayları na, avrupanın tüm ajanlarını demokratik toplum kuruluşları adı altında terörü nasıl organize ettiklerini görmemek ahmaklık olur
  Cevapla Toplam 15 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat