Figen Yüksekdağ'ın cezası belli oldu! Bakın ne kadar hapis yatacak

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı soruşturma kapsamında 4 Kasım'da tutuklanan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın cezası hakkında karar verildi.

Figen Yüksekdağ'ın cezası belli oldu! Bakın ne kadar hapis yatacak
Figen Yüksekdağ'ın cezası belli oldu! Bakın ne kadar hapis yatacak
GİRİŞ 12.04.2017 09:26 GÜNCELLEME 12.04.2017 09:26
Bu Habere 49 Yorum Yapılmış

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında Diyarbakır'daki evinde gözaltına alınan ve Edirne'de tutuklu bulunan Figen Yüksekdağ'ın tutukluluk hali değerlendirilmesine ilişkin duruşmayı yaptı.

1 YIL HAPİS CEZASI

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığınca, hakkında kesinleşen hapis cezası nedeniyle parti üyeliği düşürülen eski HDP Van Milletvekili Figen Yüksekdağ hakkında, İstanbul'da yargılandığı davada ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan 1 yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın işlediği suçlar

Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, terör örgütü üyesi olmak, silahlı terör örgütüne üye olmak, örgüt adına suç işlemek, Türkiye Cumhuriyeti'ni alenen aşağılamak, terör örgütü propagandası yapmak, Türk milletini, Cumhuriyet'i ve TBMM'yi alenen aşağılamak, Cumhurbaşkanı'na hakaret, devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılamak, terör örgütü PKK propagandası yapmak, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek, kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret, 298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'a muhalefet, örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek, 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na muhalefet, hakaret, suç işlemeye alenen tahrik, kanunlara uymamaya tahrik, kamu görevlisinin aleyhine iftira, suç işlemeye tahrik ve suç işlemeye azmettirme, devletin birliğini ve bütünlüğünü bozmaya teşebbüs.

YORUMLAR 49
 • CEZA 2 yıl önce Şikayet Et
  Terör örgütü ile toplantı ve açılım yapmak ağır cezalık suç.!
  Cevapla
 • murat murat 2 yıl önce Şikayet Et
  bir yılmı ??? bu kadar komik ceza olurmu arkadaş bu ne ya .ömür boyu yatsınki kurtulalım ondan..
  Cevapla
 • gerçek 2 yıl önce Şikayet Et
  devletin dişi bunlara hale geçmiyor bence. bunları normal bi vatandaş yapsa vay haline
  Cevapla
 • reisin sagkolu 2 yıl önce Şikayet Et
  bu bayana kodeste biraz edep ve adap ögretimelidir,belki düzelirler.
  Cevapla
 • Yener 2 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaşlar, bu sadece bir yerde yaptığı terör propagandası yüzünden yediği ceza, diğerleri de sırada merak etmeyin... Daha çoooooooooook uzun süre içeride o...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kalın - Lavrenteyev görüşmesinde mutabakat sağlandı
Çavuşoğlu'ndan çok önemli Rusya açıklaması