Akşener, yeni parti kuruyor! İsmi bile belli

MHP’deki istifalarla yeni parti iddiaları alevlendi. Meral Akşener’in kuracağı iddia edilen yeni partinin ismi de kulisleri hareketlendirdi.

 • GİRİŞ19.04.2017 10:29
 • GÜNCELLEME19.04.2017 17:20
Akşener, yeni parti kuruyor! İsmi bile belli

Yeni oluşumun ‘Milliyetçi Türkiye Partisi’ (MTP) adı altında bir araya geleceği siyasi kulislerde yer aldı. Akşener’in referandumun ardından siyasi danışmandan ekonomistine, proje üreticisine ve stratejistine kadar yeni bir kadro yapılanmasına gideceği gündeme gelmişti.

Bu isimlerin Akşener’in başkanlığında MTP’de bir araya geleceği ve ilk seçimlere de bu parti altında katılacağı belirtiliyor.

AKŞENER İDDİALARI YALANLADI

Meral Akşener, Twitter hesabından, "Parti kurma çalışmamız yoktur.YSK nın hukuku katlettiği, "abidik gubidik" işlerin yapıldığı bir süreçte önceliğimiz oylarımıza sahip çıkmaktır" açıklamasında bulundu

KAYNAKHÜRRİYET

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar143

 • Gurbetçi 10 ay önce Şikayet Et
  Anayasa değişikliği MHP yi anahtar parti yapıyor, Yen'i sistemde büyük partiler MHP desteğini bulmak zorunda ,bunu bile anlayamayan beyhude suratlar parti kuracakmış aklınıza şaşayım ..!Herkes son cumhurbaşkanlığı seçimine bir baksın..
  Cevapla
 • ülküm 10 ay önce Şikayet Et
  Hazıra konmaya çalışıyorlar beleşçiler, aklı verenlerde biliyor yeni parti kurarlarsa (idris bal, abdüllatif şener vs) sonun ne olacağı belli diye o yüzden hazıra konup tabana hoş görünmeye çalışacak güya yemezler canım.
  Cevapla
 • uygur 10 ay önce Şikayet Et
  Yanlış isim koymuş, yurtta sulh partisi olsaymış, destekçilerinden daha iyi oy alırdı. Daha neden ortaklıkta dolaşıyor bu kadın, neden savcılar bu kadının bağlantılarını sorgulamıyor.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • ömer f 10 ay önce Şikayet Et
  meral karaşener milliyetçi değilki milliyetçilikten geçinmeye çalışan zavallı.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • raoc 10 ay önce Şikayet Et
  Bu kadın çok yalan söylüyor, bunun bunca yalanlarına ve bölücü hareketlerine rağmen peşinden giden çok cefa çekerler. Devir farklı. Bu geriden geliyor..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat