CHP'nin sokak çağrılarına MHP'den çok sert tepki!

Referandumuna ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP'^nin sokak çağrılarına tepki gösterdi.

CHP'nin sokak çağrılarına MHP'den çok sert tepki!
CHP'nin sokak çağrılarına MHP'den çok sert tepki!
GİRİŞ 20.04.2017 09:15 GÜNCELLEME 20.04.2017 09:18

Referandum yenilgisi sonrası CHP'nin halkı sokağa çağırmasına Başbakan Binali Yıldırım "Çare sokak değil" diyerek tepki göstermişti. Bir tepki de MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay'dan geldi.

MHP'DEN SERT TEPKİ

Referandumuna ilişkin TBMM Genel Kurulunda konuşan MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay “Çok başlılık artık bitmiştir. Hükûmet sistemi değişmiştir, maksat hasıl olmuştur. Güçlü ve büyük Türkiye'nin önü açılmıştır. Hiç kimse toplumu kışkırtma girişiminde bulunmasın. Hiç kimse yeni kutuplaştırma ve kamplaştırma hayallerine dalmasın. Hiç kimse sakın sokaklara oynamaya kalkmasın” dedi.

“HİÇ KİMSE SOKAKLARA OYNAMASIN”

Hiç kimse toplumu kışkırtma girişiminde bulunmasın. Hiç kimse yeni kutuplaştırma ve kamplaştırma hayallerine dalmasın. Hiç kimse sakın sokaklara oynamaya kalkmasın. CHP referandum sonucunu protesto etmek bahanesiyle vatandaşlarımızı sokaklara, meydanlara dökme gayretindedir. Provokasyonlarla, sokak eylemleriyle vatandaşlarımızı kutuplaştırıcı bu yaklaşımı reddediyoruz. Hiç kimse yeni anayasa çağrılarıyla 16 Nisandaki yüzde 51,4'lük kararı yok sayarak meşruiyet tartışmaları açmasın. Referandumun kendi mantığı gereği yüzde 50+1'e ulaşan bir tercih bağlayıcıdır ve meşrudur. Sandığa yansıyan millî iradedir. İster "evet" deyin ister "hayır" deyin milletin iradesine inanmak ve güvenmek zorundayız, demokrasinin gereği budur. Bütün siyasetçileri, bütün vatandaşlarımızı sakın, soğukkanlı olmaya ve demokrasiye inanmaya, milletimize güvenmeye davet ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi bu anayasa değişikliği sürecinde bir mutabakat ve uzlaşma içerisinde bir sorumluluk ve inisiyatif almıştır ve "evet" demiştir. Bundan sonraki süreçte de yine aynı şekilde ilkeli, tutarlı ve kararlı tutumuzu devam ettirerek bu sürecin nihayete erişine kadar ve sonuna kadar bu tutumuzu devam ettireceğimizi buradan beyan etmek ister, hepinize saygılar sunarım” dedi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 71
 • İKİYÜZLÜ 1 yıl önce Şikayet Et
  İki yüzlü bir yorum. Devletin polisi var askeri var devleti korur demediniz, sokaklara gençleri davet ettiniz kıyım yaptırdınız.MHP tekrar fabrika ayarlarına dönmeli, ülkücülüğü milliyetçiliği ayaklar altına alanların değirmenine su taşıyorsunuz.
  Cevapla
 • koncerto 1 yıl önce Şikayet Et
  helal be mhp helal...
  Cevapla
 • Recep 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimse provake etmesin gezi olayının tekrarı yaşanmasın yoksa sadece polis müdahalesi olmaz bıktık artık bu kışkırtmalara aynı şekilde tepki veririz
  Cevapla
 • Ersin 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya kardeşim ben bizim ülkemizi anlamıyorum iki kelimeyi bir araya getiremeyenin nasıl peşinden gidiyorlar veya bunlar vatan hainlerin ey sayın Kılıçdaroğlu koltuğundan kalkata adam gibi adam gelsinki muhalefet de sağlam olsun
  Cevapla
 • Ahmet 1 yıl önce Şikayet Et
  Muhteşem bir anlatım tebrik ederim. Vatandaş artık biliyor neyin ne olduğunu keşke chp idarecileri de bilse
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Necip Fazıl Kısakürek'in vefatının 35. yıldönümü
Meral Akşener'in gülme krizine sokacak iftirası