Başbakan Yıldırım'dan CHP'ye Danıştay tepkisi!

Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GİRİŞ 21.04.2017 14:18 GÜNCELLEME 21.04.2017 15:14

Başbakan Binali Yıldırım, Cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. YSK'nın ardından referandumla ilgili Danıştay'a da dava açmaya hazırlanan CHP'ye "Bunlar beyhude gayretlerdir. Milletin zamanını israf etmenin anlamı yoktur. YSK'nın kararı kesindir" yanıtını verdi.

"KARŞILIĞI VERİLİR"

"Tüm terör örgütleri ile mücadele devam ediyor" diyen Yıldırım, Uludere'da 2 askerin şehit olduğunu belirterek, "Karşılığı verildi, gereken yapıldı. Türkiye'nin sınırları dışında da tehdit var olduğu sürece kimden gelirse gelsin bunun karşılığı verilir. Önemli olan hudutlarımızın güvenliğidir" diye konuştu.

"KARAR ABD'NİN"

Rakka operasyonu ile ilgili soru üzerine DEAŞ'a karşı mücadelede tavrın net olduğunu belirten Yıldırım, "Bu şartlar altında karar bizim değil, ABD'nin olacaktır. Sayın Cumhurbaşkanı Trump ile kapsamlı bir görüşme yapacaktır, ona göre hareket edilecektir" dedi. 

"BEYHUDE GAYRETLER"

CHP'nin itirazlarının sorulması ve son olarak Danıştay'a yapılacak başvurunun hatırlatılması üzerine Yıldırım, "Milletin kararını mahkemelerde düzeltmek demokrasinin bir yolu değildir. Ama itiraz hakkını herkse kullanmak isterse buna diyecek bir şeyimiz yoktur. Millet sözünü söylemiştir. Milletin kararına rıza göstermemek demokrasiye gerektiği kadar inanmamak anlamına gelir. Bunlar beyhude gayretlerdir. Milletin zamanını israf etmenin anlamı yoktur. YSK'nın kararı kesindir" diye konuştu. 

"TAM BİR KAKAFONİ"

Yıldırım, CHP Milletvekili Deniz Baykal'ın "Maç 2019'da bitecek" şeklindeki açıklamalarının sorulması üzerine, "Yenilen pehlivan güreşe doymaz. Ana muhalefet ayrı tellerden çalıyor, tam bir kakafoni" yanıtını verdi.

YAZDIR
YORUMLAR 9
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  sayın başbakan telsiz kullanım ücreti her ay 1.64 krş özel tüketim vergisi çabası bence bunlara bakın
  Cevapla
 • yvz 1 yıl önce Şikayet Et
  2019 da Reisin karşısına bayKAL çıkacak sanırım, ama o gün yaklaşınca vazgeçmek yok cesaretin varsa sonuna kadar yürüt
  Cevapla
 • Destur 1 yıl önce Şikayet Et
  Beşiktaştaki tüketici hakem heyetine de bir uğrayın belki o sizin derdinize çözüm bulur.
  Cevapla
 • vatan bekçisi 1 yıl önce Şikayet Et
  asımın nesli tercümanımızsın bunlar kesin karar nedir bilmezler kendi haline bırakın .milletin ahını alan iflah olmazlar
  Cevapla
 • bahadir 1 yıl önce Şikayet Et
  chp ülkemin başına yerleştirilmiş dünyanın en büyük islam düşmanı olan bir ingiliz yapısıdır korkmadan şunu söyleyin artık. chp bitmeden ülkemizde terör bitmez dış güçler chpyi kullanarak ajanlarını memleketimize sokuyorlar ülkemizi karıştırıyorlar bakınız gezi en önde chp vekilleri finans nereden dışarıdan vs chpyi bitirmeden istersek kıtalararası nükleer füze hidrojen bombası bile yapsak nafile aha buraya yazdım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan sert tepki! Senin ne haddine
Fransa karıştı! 250 bin kişi sokağa indi