Kargo uçağıyla götürüldü! Erdoğan vazgeçmedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump ile görüşmek için Beyaz Saray’a giderken, Türkiye’den götürülen Mercedes marka zırhlı makam aracını kullandı.

GİRİŞ 17.05.2017 12:40 GÜNCELLEME 18.05.2017 07:32

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir önceki Beyaz Saray ziyaretinde Başkan Obama ile görüşmek için Beyaz Saray’a giderken ABD tarafının tahsis edilen ve ABD Başkanlarının da makam aracı olan Cadillac marka zırhlı makam aracını kullanmıştı.

ZIRHLI ARACI GETİRİLDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendi makam aracını ABD’de ilk kez kullanmıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM zirvesi için geçtiğimiz yıl gittiği New York’ta ilk kez Türkiye’den getirilen zırhlı makam aracını kullanmıştı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in yurtdışı gezilerine makam aracını götürme uygulaması Erdoğan için de bir süredir uygulanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışı ziyaretlerinde askeri bir kargo uçağı ziyaret edilecek ülkeye makam araçlarını ulaştırıyor.

GÜNEY AMERİKA ZİYARETİNDE BAŞLADI...

Bu uygulama ilk kez geçtiğimiz yıl Şubat ayında gerçekleştirilen Güney Amerika gezisinde hayata geçirilmiş, üç ülkeyi kapsayan Güney Amerika gezisinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın zırhlı makam aracı, kargo uçağıyla Şili, Peru ve Ekvador’a götürülmüştü.

YAZDIR
YORUMLAR 105
 • fth23 1 yıl önce Şikayet Et
  güçlü devlet olduğunun göstergesidir.yakışır reise
  Cevapla
 • ak koyunlu 1 yıl önce Şikayet Et
  keşke almanya dan bir tane daha alsaydınız hem kargo masrafı azalırdı
  Cevapla
 • NİYAZİ KARACA 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu israfcılara kısaca Reis düşmanlığı desek yanlış olmaz
  Cevapla
 • Temel candan 1 yıl önce Şikayet Et
  Abd araci bence tam bas vucut MR cekiyordur inene kadar bence yemek su vs asla yenmemeli yaban ellerde
  Cevapla
 • aty 1 yıl önce Şikayet Et
  bu bir şov olsa amerika'da makam arabasının kralı var.. tamamen akılcı bir güvenlik tedbiri.. her taraf fetöcü dolu özellikle amerika
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Oy kullanırken bunlara dikkat!
Bu fotoğrafları bir gören bir kez daha bakıyor!