Erdoğan'dan AK Parti için 1 Temmuz kararı

AK Parti için artık çıtanın daha da yukarı çıktığını vurgulayarak teşkilatlarda yenilenme sinyali veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisini 1 Temmuz’da kampa alıyor

Erdoğan'dan AK Parti için 1 Temmuz kararı
Erdoğan'dan AK Parti için 1 Temmuz kararı
GİRİŞ 19.06.2017 06:49 GÜNCELLEME 19.06.2017 06:49

Yeniden genel başkan olduktan sonra partisiyle ilgili olarak “Metal yorgunluğu var” tespitinde bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Temmuz’da teşkilatını kampa alacak. Afyonkarahisar ya da Kızılcahamam’da gerçekleştirilecek kampa, 81 ilin ana kademe, kadın ve gençlik kollarının il başkanları katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, en son 2014 yılında AK Parti Kampı’na başkanlık etmişti. Erdoğan’dan sonra Ahmet Davutoğlu ile Binali Yıldırım, Afyonkarahisar’da parti teşkilatları ile bir araya gelmişti.

TEŞKİLATLARIN DURUMU

Gazete Habertürk'ten Volkan Yanardağ'ın haberine göre 1 Temmuz’daki kampta, 6. olağan büyük kongre öncesinde gerçekleştirilecek teşkilat revizyonu ele alınacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019’da yapılması planlanan seçimlerin daha öncekilerden zor olduğunu ifade ederek, “Yüzde 50 artı 1 oy alamayan iktidar olamayacak” diyecek. Bu nedenle toplumun tümüne hitap eden bir söyleme, halkla bire bir temasa, sahada olmaya ihtiyaç olacağını kaydedecek olan Erdoğan, teşkilatlardan daha çok çalışmalarını isteyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 16 Nisan’da yapılan Anayasa değişikliği ile seçilme yaşının 18’e indirildiğini belirterek, ana kademede daha fazla gence sorumluluk vereceğini de vurgulayacak. Kampta, Erdoğan’a tüm teşkilatların güncel durumları hakkında bilgi verilecek.

3 KADEMEDE SEÇİM

AK Parti’de yapılan planlamaya göre, ana kademe, kadın ve gençlik kollarının kongreleri 2017 sonuna kadar tamamlanacak. 2018’de 3 kademede seçim gerçekleştirilecek. Erdoğan, bir kez daha genel başkan seçilecek, kadın ve gençlik kolları genel başkanları da belirlenecek.

METAL YORGUNLUĞU

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden AK Parti’nin genel başkanı seçilmesinin ardından ilk TBMM grup toplantısında yaptığı konuşmada, Anayasa değişikliğiyle başarı çıtasının artık yüzde 50 artı 1’e çıktığını dile getirerek şu ifadeleri kullanmıştı: “Bir başka ifade ile 2011’de ve 1 Kasım’da aldığımız tarihimizdeki en yüksek oy oranları dahi artık yeterli değil. Her ne kadar Cumhurbaşkanlığı ile milletvekilliği sandıkları ayrı olsa da her ikisinde de yüzde 50’nin üzerine çıkmadan millete arzu ettiğimiz hizmeti veremeyiz. Bugüne kadar yaptıklarımızdan çok daha fazlasını yapmak, çok daha fazla çalışmak mecburiyetindeyiz. Kolları sıvamalı, milletimizle olan rabıtamızı güçlendirmenin yollarını aramalıyız. Sandıkta yüzde 50’nin üzerine çıkmak için milletin tamamını kucaklamayı hedeflemek durumundayız. Bu yıl sonuna kadar teşkilatlarımızı güncelleyeceğiz. Çünkü ortada bir metal yorgunluğu var. Onu aşmamız lazım.”

YAZDIR
YORUMLAR 7
 • taseron isci 10 ay önce Şikayet Et
  taseron isçi kadro verir
  Cevapla
 • Reisum seven biru 10 ay önce Şikayet Et
  Reisum tünya liğderum tam 10 yılldur kamu hastanesunda temuzluk işçisu olarak çalişirum yeter da ver artuk kadromizu biktum artuk bisuklet surmekten benumda pir arabam olsun kurban aldigum ver uşakları talimatu versunlar kadromizu ha bu ni senden başkası vermez sen bize nededunsa yaptuyaptuk.
  Cevapla
 • cengiz enez 10 ay önce Şikayet Et
  artik bir an once milletin ocagina mutfagina yonelmeli, zenginle gariban arasinfaki ucurumu kapatmali.
  Cevapla
 • vatan 10 ay önce Şikayet Et
  ben memurum.14 yıldır akp ye oy veririm.yıllardır yüzde 3 lerle 4 lerle enflasyona yenik düştük.çeyrek altın 10 yılda tam 9 a katladı benim maaşım nedense 2 ye katlayamadı.alım gücümüz bitti. ama bu dakikadan sonra maaşlarda ciddi bir artış görmezsem yıllardır oy veren anam babam kardeşlerim ben ve eşim samimi söylüyorum oy vermeyeceğiz.artık yeter..
  Cevapla
 • reis 10 ay önce Şikayet Et
  bencede bütün ilçelerde kurucu gençlik kolları başkanlarını,kurucu kadın kolları başkanlarını ana kademeye alınmalıki onlarada bir vefa örneği gösterilmelidir
  Cevapla
 • 58 sivas 10 ay önce Şikayet Et
  Sayin Cumhurbaşkanım Sivas büyük sıkıntı. hem il yönetimi hem belediye hemde bakan ve milletvekilleri. sivasa bir çekidüzen lütfen.....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Adil Öksüz'le ilgili bomba iddia! Ailesi de biliyormuş
PKK, CHP-İP ittifakından memnun