Erdoğan açıklamıştı! İşte o görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Maçka’da şehit olan 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün annesi Ayşe Bülbül’ü aradı.

GİRİŞ 13.08.2017 18:47 GÜNCELLEME 14.08.2017 09:19

İnsan Haklarından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı Kan ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, şehit Eren Bülbül’ün Maçka’daki evini ziyaret etti.

Bu sırada arayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da anne Ayşe Bülbül ile görüştü. Erdoğan ‘Eren’in kanını yerde koymayacağız. Çok daha farklı bir biçimde inşallah intikamını  alacağız. Allah sabrınızı arttırsın’ dedi.  Ayşe Bülbül de ‘ İnşallah sizden dileğimiz o’ diye cevap verdi.‘Rabbim sabrınızı arttırsın’ diyen Erdoğan ‘Sizler kaza ve kadere inanmış insanlarsınız.  Tabiki acımız var ama en büyük makam şehitlik makamı. Erenimiz böyle bir makama, hele de böyle 15 yaşında  ulaşması daha da farklı’ dedi.

'CENNETİ ZATEN KAZANMIŞSIN'

Ayşe Bülbül’ün 13 evladı olduğunu öğrenen Erdoğan Ayşe Bülbül’e ‘Ayşe Abla, sen zaten cenneti zaten kazanmışsın. 13 tane uşak doğurmuşsun’ dedi. Ayşe Bülbül’de ‘Ne bileyim, iyi mi ettim kötü mü…’ diye cevap verdi. Erdoğan da bunun üzerine ‘İyi ettin, sen Allah’ın emrine de uydun, peygamberin sünnetine de uydun... ‘ dedi. Ayşe Bülbül ‘Siz 3 deyince ben utanırdım’ deyince Erdoğan ‘En az dedim’ diye karşılık verdi.

Erdoğan Karadeniz’e geldiğinde Ayşe Bülbül’ü ziyaret edeceğini de söyledi.

ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya AK Parti İl Danışma Toplantısı'nda görüşmeyi açıklamıştı.

Az önce Eren'in annesiyle görüştüm. Eren 13 kardeş.  Ayşe hanımın 13 evladı vardı 1 tanesi de Eren'di. Bana dedi ki, "Siz en az 3 dediğiniz zaman ben yanlış mı yaptım diye düşündüm" dedi. Dedim, "Olur mu, cenneti 13 evladınla teminat altına aldın"

Yıldız Eren gibi her şehidimizin ta kendisi. Bir şehidimizin düşüşü yıldızımızın düşüşü gibidir. 3. Tek vatan. Tek vatanda parçalanmak, böyle bir şey mümkün mü? Buna teşebbüs edenlere bu toprakları mezar yaptık. Onların inlerine girdik mi? Girdik. Hala da girmeye devam ediyoruz. Bu ülkeyi bölmeyi gayret edenlere bu toprakları yaşanmaz hale getireceğiz. Bu kriterlerin dışında kalan herkes defoludur, yorulmuştur, yolunu kaybetmiştir.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • 1453 osmanlı 11 ay önce Şikayet Et
  allah mekanını cenetin en yüksek meretebesine nail etsin inşallah
  Cevapla
 • son osmanlı 11 ay önce Şikayet Et
  Allah mekanını cennet eylesin bu vatanın böyle yiğitlere ihtiyacı var Allah ailesine sabır versin
  Cevapla
 • Efelerin Efesi 11 ay önce Şikayet Et
  Yiğit şehidim bir damla mübarek kanını dökeni binlerce parçaya bölecek milyonlarca kardeşin var artık senin
  Cevapla
 • Ömer K 11 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cumhurbaşkanım.. İdamı getirmediğiniz sürece bunlar azıtmaya devam edecek..
  Cevapla
 • Başakşehir'li 11 ay önce Şikayet Et
  Herşeyden önce şu fetö ile pkkyı bitirdiniz bu başlı başına bir başarıdır eskiden karakol basarlardı timleri pusuya düşürürlerdi 10-15 şehit birden verirdik şimdi sadece münferit olaylar oluyor şehidimiz oluyor ancak eskisi gibi değil artık çok şükür birde profesyoneller sahaya indi artık nefes alamıyorlar.
  Cevapla
 • vaybe 11 ay önce Şikayet Et
  seni tebrik ediyorum
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Sapık şoför, karşısında polisi bulunca şoke oldu
Gazzeli çocuk uyandığında şehit olduğunu sanınca..