Akşener'in danışmanına 15 yıl FETÖ cezası

FETÖ'nün avukatlık yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Meral Akşener’in hukuk danışmanı avukat Nuri Polat hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Akşener'in danışmanına 15 yıl FETÖ cezası
Akşener'in danışmanına 15 yıl FETÖ cezası
GİRİŞ 12.09.2017 06:08 GÜNCELLEME 12.09.2017 06:08

İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili HASAN Yılmaz tarafından, FETÖ'nün  avukatlık yapılanmasına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Meral  Akşener’in hukuk danışmanı avukat Nuri Polat hakkında iddianame hazırlandı.

Şüpheli Polat'ın sosyal medya hesabından örgüt yanlısı paylaşımlarda  bulunduğu belirtilen iddianamede, söz konusu paylaşımlara yer verildi.  İddianamede, şüpheli Polat'ın 21 Mart 2016 günü, "Unutursam kalbim kurusun,  telefonumun alarmı 27 aydır her gün 17.25'e kurulu" şeklinde attığı tweet de yer  aldı. Yaptığı paylaşımlara ilişkin Polat'ın ifadesine de yer verilen iddianamede,  Polat'ın hakkındaki iddiaları ve suçlamaları kabul etmeyerek, bir kısmının montaj  olduğunu iddia ettiği belirtildi.

Polat'ın, FETÖ üyesi olduklarından bahisle haklarında soruşturma  yürütülen kişiler ile örgütün şifreli haberleşme programı "ByLock"  kullanıcılarıyla irtibatının olduğu aktarılan iddianamede, Polat'ın eşi Arzu  Polat üzerinden örgütün bankası olarak bilinen Bank Asya'da hesabının bulunduğu,  bu hesapta örgüt elebaşısı Fetullah Gülen'in çağrısının ardından 120 bin ila 130  bin liralık hesap artışı görüldüğünün tespit edildiği kaydedildi.

İddianamede, şüphelinin sosyal medya paylaşımlarının tamamına  yakınının FETÖ/PDY yapılanmasının oluşturmak istediği etki ve algı manipülasyonu  ile benzer nitelikte olduğu değerlendirmesine yer verilerek, Polat'ın üzerine  atılı FETÖ/PDY'ye üye olmak suçunu işlediği, bu nedenle ''silahlı terör örgütüne  üye olmak'' suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması  talep edildi.

Bu arada, Hrant Dink cinayeti davası sanıklarından Erhan Tuncel'in  avukatlığını da yapan Erdoğan Soruklu ile avukatlar Cesim Parlak, Doğan Akkurt,  Ekrem Gökhan Dede, Süleyman Taşbaş, Ali Yaşar Özkan, Haydar Mete, Yaşar Yılmaz,  Zeki Demir, Hasan Küçük, Rufayi Taştan, Şahin Çarşanbalı, Büşra Tamer Çeliktaş,  Ali Rıza Mete ve İlyas Candaroğlu hakkında da ''FETÖ'ye üye olmak'' suçundan 7,5  yıldan on beşer yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Hazırlanan iddianameler, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan  tarafından onaylanarak, İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerine gönderildi.

ETİKETLER
Meral Akşener
YAZDIR
YORUMLAR 10
 • ankaralı 10 ay önce Şikayet Et
  bu kadın neden içeri atılmıyor her zaman devlete hükümete kinayeli kinayeli konuşuyor nedir bu kadın kimden özelligi var
  Cevapla
 • salih 10 ay önce Şikayet Et
  şu kadının gözlerine bakan ne olduğunu anlar
  Cevapla
 • ihsan 10 ay önce Şikayet Et
  akşenerin avukatıda mahkeme hakim savcılarıda danışmanıda hep fetö den e başta kendi tabbii
  Cevapla
 • serdar 10 ay önce Şikayet Et
  vatansız köpekler!!!!
  Cevapla
 • Veysi 10 ay önce Şikayet Et
  İyide bu Ada'm Akşenerin hukuk danışmanı değilki
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Binlerce mağdura iyi haber! Paraları geri ödeyecek
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan İsrail'e tepki