MHP'de toplu istifa!

Afyonkarahisar'da, eski bakan, eski milletvekili ve eski belediye başkanlarının da aralarında bulunduğu 300 kişi, MHP'den istifa etti.

MHP'de toplu istifa!
MHP'de toplu istifa!
GİRİŞ 13.09.2017 16:26 GÜNCELLEME 13.09.2017 16:27

Eski İl Başkanı Alper Yağcı, Meral Akşener'in kuracağı partiye destek vermek için istifa ettiklerini söyledi.

Afyonkarahisar'da MHP'den istifa kararı alan grup, kent merkezindeki bir kongre salonunda toplandı. Grup adına konuşan eski il başkanı Alper Yağcı, MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'in kurma çalışmaları içerisinde olduğu partiye destek vermek için istifa ettiklerini söyledi. MHP içinde demokratik haklarını kullanarak kongre yapılmasını istediklerini ancak bu talebin keyfi olarak reddedildiğini savunan Yağcı, istifa edenlerin sayısını 300 olardak açıklarken şöyle dedi:

"Türk milliyetçilerinin parlamenter sistemden yana tavır ortaya koyarak referandum sürecinde vermiş olduğu demokrasi mücadelesi milletimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu sebeple yeni bir oluşumu milletimiz istemiş ve yeni partiyi milletimiz kurma arzusu içine girmiştir. MHP'de siyaset yapan Türk İslam davasına ömrünü adamış insanlar olarak yüreğimiz buruk ama doğru olduğuna inancımız tam olarak Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiye katılmak üzere MHP'den istifa ediyoruz."

'ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZÜ KİMSE TARTAMAZ'

Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı Abdülkadir Akcan, MHP'den ayrılış sebeplerini anlattı. Akcan, şöyle konuştu:

"Ülkücü hareketin siyasi otağı bildiğimiz, demokratik bir anlayış içerisinde yönetildiğini, yönetilmesi gerektiğini beklediğimiz MHP'de son dönemlerde bunu göremediğimizden ve önümüzün kesilmesinden dolayı yeni bir arayış içerisine girmek zorunda kaldık. Hepimiz ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Hiçkimse bizim ülkücülüğümüzü yargılayamaz, tartamaz. Bu anlayış içerisinde siyaset hayatımızı sürdürmeye devam edeceğiz."

YAZDIR
YORUMLAR 100
 • ATMACA.53 8 ay önce Şikayet Et
  fotoşun partisine katılacaklarmış birde utanmadan ülkücülüğümüzü kimse tartışamaz diyorlar.bunlara rahmetli necmettin erbakanın deyişiyle hadi ordan çapsızlar diyorum
  Cevapla
 • vatan perest 8 ay önce Şikayet Et
  bunla ulkucu olamaz
  Cevapla
 • İbrahim KARAASLAN 8 ay önce Şikayet Et
  acaba bunlar fetöşten kişi başı kaç para aldılar
  Cevapla
 • MUALLİM 8 ay önce Şikayet Et
  Fetö ve fetöcüler iyi çalışıyor ama hüsrana uğrayacaklar,bu milletin feraseti onlara izin vermez.
  Cevapla
 • yavuz 8 ay önce Şikayet Et
  eskiymiş zaten
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan iftarı bekleyen vatandaşlara sürpriz
Erdoğan'dan Erzurum'da indirim müjdesi