Bakan Soylu açıkladı: Gözaltına alındılar!

İçişleri Bakanı Süleyman Süleyman Soylu, HDP'li Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde meydana gelen provokasyon ile ilgili açıklama yaptı.

 • GİRİŞ14.09.2017 13:41
 • GÜNCELLEME14.09.2017 14:30
Bakan Soylu'dan Aysel Tuğluk cenaze açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Aysel Tuğluk'un annesinin cenazesinde meydana gelen olaya ilişkin dünden itibaren gözaltı yapıldığını söyledi. 

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Aysel Tuğluk'un, annesi Hatun Tuğluk'un cenazesine katılanlara saldırı düzenlenmiş, saldırının ardından Tuğluk'un cenazesi mezardan çıkarılmıştı. Dün yaşanan bu olaylardan ötürü son derece üzüntülü olduklarını ifade eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu şu açıklamada bulundu:

"Biz terörle mücadele yapmayı kararlılıkla devam ettireceğiz ama bizim terörle mücadelemizin ana sebebi milletimizin ve ülkemizin birliği ve beraberliğidir. Bunu incitecek ve bunu sorgulatacak bir davranışı tasvip edemeyiz. Ölümün olduğu andan itibaren cenazenin sağlıklı bir şekilde defnedilebilmesi için Ankara Valiliğimiz elinden gelen bütün gayreti gösterdi. Ama defin işleminin hemen ardından gelen bu olaylar bizi üzmüştür. Valimizle birlikte olay yerine gittik, ailelerle görüştük bize cenazeyi Tunceli'ye götürmek istediklerini söylediler. Bizde bu kararın yerine getirilmesi için gerekli tedbirleri aldık. Gerekli idari ve adli tahkikatlar da başlatıldı ve dün itibariyle gözaltılar da oldu."

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, cezaevinde tutuklu bulunan eski milletvekili Aysel Tuğluk'un annesinin cenaze töreninde yaşananlara ilişkin, "Anne ve ölüm, kimliklerin, inançların ötesinde bize hayatın kendisini sunar. Bu topraklarda bin yıldır ortak hayatı paylaşıyoruz. Yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Mahir Ünal, "Anne ve ölüm, kimliklerin, inançların ötesinde bize hayatın kendisini sunar. Bu topraklarda bin yıldır ortak hayatı paylaşıyoruz. Yaşananları hiçbir şekilde tasvip etmiyoruz. Hükümetimiz bu konuda üzerine düşeni yapmakta ve yapmaya devam etmektedir. İçişleri Bakanlığımız ve Hükümet Sözcümüz gerekli açıklamaları yapmıştır. Acılı aileye başsağlığı diliyorum." ifadesini kullandı.

SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTI

Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı Aysel Tuğluk’un annesinin cenazesinde çıkan olaylarla ilgili soruşturma başlattı.

KAYNAKAJANSLAR

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar24

 • müslüman kürt 5 ay önce Şikayet Et
  tuncelide kripto pakradoni çok maalesef yıllardır Müslüman kürtleri kanırdılar Ateşleri bol olsun cehnem odunları bu meymenetsizi getirip kürtlerin önüne vekil yaptılar Allah akıl versin kürtleri nasıl kandırmışlar yeni yeni anlıyorlar ama binlerce genç heba oldu ülke ne zararlar gördü
  Cevapla
 • Burdayiz. 5 ay önce Şikayet Et
  Pkk ile hep silahlı mücadele yeterli olmaz, halk haklı olarak terör örgütlerine destekçilere tepki göstermektedir.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • avcı 5 ay önce Şikayet Et
  böyle bir durum yakışmıyor ama olaylar tek taraflı değil onlar bilmiyorlar mı provakasyona açık bir durum olduğunu en başta Tunceli kararı olsaydı böyle bir durum olmazdı bence bile bile yapıldı milleti germek için...
  Cevapla Toplam 10 beğeni
 • enes 5 ay önce Şikayet Et
  daha üç beş gün önce pkk hakkaride sehitliğe havan toplarıyla saldırmadımı milletin damarına basıp sabrını zorluyorlar
  Cevapla Toplam 13 beğeni
 • Kime inanmişsiniz 5 ay önce Şikayet Et
  Cenazenin müslüman olmadığı belli .peki cenazeye yapılan yanlıştı Fakat bu Aysel Tuğluk gibilerin peşinden dağlara giden müslüman çocuklarına ne demeli . Nasıl kandırmış bu dinsizler halkımızı ben ona üzülüyorum
  Cevapla Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat