Hükümet'ten açıklama: PKK bu kış bitecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu AK Parti Dernekpazarı Olağan İlçe Kongresi'nde Selahattin Demirtaş'ı yerden yere vurdu.

GİRİŞ 26.11.2017 13:58 GÜNCELLEME 26.11.2017 15:03

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak AK Parti Dernekpazarı Olağan İlçe Kongresi'ne katıldı.

Soylu konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Bu güzel ülke bunun en canlı örneğidir. İşte bugün ana muhalefet, çeşitli ittifaklar kuruyorlar. Birçok şeyler söylüyorlar ama milletin onlara biçtiği yerden bir milim dahi yukarı çıkamıyorlar. 60-70 yıldır ona tek başına iktidar vizesi vermiyor çünkü siyasetin gerçeklerine, milletin doğrularına kulaklarını tıkıyorlar. Kendi hayallerini, inançlarını millete dayatmaya çalışıyorlar. Milletin inancı, kimliği, hassasiyetleriyle barışmıyorlar. Siyasetin her kademesinde bu iş böyledir. Bir aşı yaparsanız tutarsa tutar, tutmadıysa hiç uğraşmanıza gerek yoktur, tutmaz. Bunun da takdiri Cenabıhakk'a, kararı da sadece millete aittir."

KALEMİNDEN KAN DAMLAYAN KİTABINA İHTİYACIMIZ YOK

"Çocuklarımızı eğitmek için onun parasına da puluna da ihtiyacımız yok"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Selahattin Demirtaş'a yönelik, "Şimdi tutmuş çocukların eğitimine destek olacakmış. Hiç zahmet etmesin. Türkiye Cumhuriyeti devleti güçlüdür ve çocuklarını eğitmek için onun parasına da puluna da onun kaleminden kan damlayan o kitabına da bizim ihtiyacımız da bizim çocuklarımızın ihtiyacı da yok." dedi.

AĞAÇ KÖKLERİNİ YİYECEKLER

"Senin borazanlığını yaptığın örgütün yakıp yıktığı okulları, kütüphaneleri, spor salonlarını biz şimdi yeniden yapıyoruz." diyen Soylu, "Şu anda dağlarda kaçacak yer arıyorlar. Şurada söylüyorum, bu kış ya aç kalacaklar, açlıktan ağaç köklerine talim edecekler ya da donacaklar. Bu kadar açık ve nettir" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 51
 • kamılbcetın 5 ay önce Şikayet Et
  helal olsun bakanım sana
  Cevapla
 • Duyarlı Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
  dışlarıdan ağababaları olan devletler destek vermezse zaten açlıktan ölürler.
  Cevapla
 • vatandaş 02 5 ay önce Şikayet Et
  helal olsun
  Cevapla
 • Allliiii 5 ay önce Şikayet Et
  Adam Gibi Adam Derlerdi , Nasıl Derdim. Meğerse Sn.Bakanımız Süleyman Soylu Gibi Adamlara ,Cesurlara ,Korkusuzlara, Merhametlilere ,Şefkatlilere Söylenirmiş.
  Cevapla
 • uffucksss 5 ay önce Şikayet Et
  bu adamı seviyorum ve samimi mücadelesine inanıyorum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan imzaladı! 15 gün süresi var cezası 250 bin TL
ABD Meclisi’nden Pentagon bütçesine onay