CHP’den Kudüs açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından açıklama yaptı.

 • GİRİŞ06.12.2017 22:38
 • GÜNCELLEME06.12.2017 22:40
CHP’den Kudüs açıklaması

CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz, "ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:
"ABD Başkanı Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve Tel-Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararını kabul edilemez buluyor ve kınıyoruz. Bu talihsiz karar, iki devletli çözüm perspektifine indirilmiş ağır bir darbedir. Bölgede o kadar sorun varken, kendi iç sıkışmışlığını aşmak amacıyla alındığına inandığımız bu yanlış kararın bölgede tansiyonu daha da arttıracağından endişe duyuyoruz. Hiç şüphesiz bu tek taraflı alınan kararı tanımayacağız. Partimiz, müzakereler yoluyla başkenti Doğu Kudüs olacak 1967 sınırlarına dayanan bağımsız ve egemen bir Filistin Devleti ile güvenlikli sınırlar içinde yan yana yaşayacak ve bizim de esasen tanımış olduğumuz İsrail devletine ilişkin çözüm perspektifini desteklemeye devam edecektir.”

Yorumlar33

 • Ertuğrul 3 ay önce Şikayet Et
  Hiç samimiyetinize güvenemiyoruz artık keşke gönülden soyleseniz
  Cevapla
 • selahattin eyyubi 3 ay önce Şikayet Et
  İstemeye istemeye yapılan bir açıklama
  Cevapla
 • Tuncay 3 ay önce Şikayet Et
  yarın ağız değiştirir, erdoğanı suçlarlar merak etmeyin...
  Cevapla
 • CHP YE TEŞEKKÜR 3 ay önce Şikayet Et
  Turump un Ne Halt YEDİĞİ bizi fazlaca ilgilendirmiyor, Kudüs üzerine hesap yapan ilk gAVUR TRUMP değil, Bedelini ödeyecek olduktan sonra istediğini yapabilir. Bizim için bÖYLE ÖNEMLİ milli bir davada CHP nin Tutumuydu. milli birliği görmekti teşekkürler chp
  Cevapla
 • hako 3 ay önce Şikayet Et
  Sen simdi bunun samimi konustugunumu sandin vah sana vah hemen inandin buna
 • adil 3 ay önce Şikayet Et
  Bunların islam ve müslüman lehine konuştuklarına zerre kadar inanılmaz. Tarih delilleri ile dolu
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat