Bedelli çıkacak mı? Bozdağ vekillere açıkladı

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın, AK Parti milletvekillerine, “bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulundu.

Bedelli çıkacak mı? Bozdağ vekillere açıkladı
Bedelli çıkacak mı? Bozdağ vekillere açıkladı
GİRİŞ 07.12.2017 08:30 GÜNCELLEME 07.12.2017 08:31

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme programı devam ederken, Ak Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı. Her grup başkanvekiline bağlı 50-60 kişilik milletvekili gruplarına yönelik kahvaltılı toplantıların ilki dün Ak Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya yaklaşık 30 civarında ismin katıldığı öğrenildi. Toplantının ana gündem başlığını Ak Parti milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı oluşturdu. Genel Kurul’daki görüşmelere sık sık, “karar yeter sayısı” olan 139 milletvekilinin bulunamaması nedeniyle ara verilmek zorunda kalındığı ifade edilen toplantıda, bu tablonun iktidar grubuna yakışmadığı vurgulandı. Ak Parti kaynaklarından edinilen bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve grup başkanvekillerince yanıtlandı. 

‘Söz konusu değil’

Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun şekilde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üzerine, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. Toplantıda konuyla ilgili vekillerin de ağırlıklı olarak, “Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi. 

Milliyet

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • yiğit bey 7 ay önce Şikayet Et
  saçma sapan açıklama yapılıyor . belli bi yaştan sonrakiler askere giderse zaten askerlik yaşları geçmiş olanlar bunlar ne yapsın bunlar
  Cevapla
 • ıspartalıgenç 7 ay önce Şikayet Et
  örgün ünüversite mezunu ve çalışan belirli yaş grupları için yapılabilir
  Cevapla
 • Tahir 7 ay önce Şikayet Et
  Askerlik şereftir onur dur gidin aslanlar gibi yapın bugün çağırsalar yine giderim. Türk milleti varını yoğunu satıp askere göndermemezlik yapmaz.
  Cevapla
 • eli kulağında 7 ay önce Şikayet Et
  reis nisanda söz vermişti gereğini en kısa sürede yapacak geniş kapsamlı bedelli askerlki müjdesi geliyor mu?
  Cevapla
 • ankaradan salihler 7 ay önce Şikayet Et
  her seferinde öyle deniyorda sonradan para yı görünce buzlar eriyor seksen milyonluk ülkede sadece gariban fakir birde temiz saf türk kanı taşıyanlarmı askerlik yaparak bu ülkeyi koruyacaklar ülke bizim gidecek başka yerimiz olmadığına göre hep bereber koruyacağız adam gibi gidip askerlik yapalım kıvırmaya gerek yok beyler kimseyi kandırmasın herkes yerini bilsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT paketlemişti! Örgütteki görevi ortaya çıktı
Doğanın korkutan yüzü