Erdoğan'a hakaret eden CHP'li isim gözaltında!

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin CHP Grup Sözcüsü ve meclis üyesi Erdal Aktuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret iddiasıyla gözaltına alındı.

Erdoğan'a hakaret eden CHP'li isim gözaltında!
Erdoğan'a hakaret eden CHP'li isim gözaltında!
GİRİŞ 07.12.2017 17:19 GÜNCELLEME 07.12.2017 17:19
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Ahmet Murat Ünal ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muhammed İzzet Dursun, sosyal paylaşım sayfasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen Bursa Büyükşehir ile Mudanya Belediye Meclisi'nin CHP'li üyesi Erdal Aktuğ hakkında suç duyurusunda bulunmuştu.

Savcılığın talebiyle harekete geçen polis Erdal Aktuğ'u gözaltına aldı.

Söz konusu paylaşımla ilgili deliller ve şahitlerle Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunan İlçe Başkanı Murat Ünal, Erdal Aktuğ'un mevcut paylaşımıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şeref varlığını zedelediğini öne sürdü. Aktuğ'un kendi sayfasından yaptığı paylaşımı 10 dakika içerisinde kaldırdığını belirten Ünal, Aktuğ'un Facebook sayfasında "Reza'nın parasını peşin ödediği fahişeler" başlığı ile yayımladığı listeyle başta Cumhurbaşkanı olmak üzere devlet yöneticilerine iftira suçunda bulunduğunu iddia etti.

Gerekli kovuşturmanın yapılarak Aktuğ’un cezalandırılmasını isteyen Ünal, yaptığı açıklamada, kimseyle polemiğe girme konusunda olmadıklarını belirterek, "Hem Mudanya'yı temsilen seçilmiş arkadaşlar, hem de genel başkanları, toplumu germekten, vatandaşın sağ duyulu davranışını suiistimalden uzak dursunlar. Bütün bakanlarımızla birlikte bizim tek sevdamız var; Mudanya'yı yaşanabilir bir ilçe haline getirmek istiyoruz. Bu şekildeki tartışmaları hiç şık bulmuyoruz" diye konuşmuştu.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 8
 • murtaza 10 ay önce Şikayet Et
  Kemal de, içeri.
  Cevapla
 • Ankaralı 10 ay önce Şikayet Et
  Tipe bak. Bu herif fetöcü değilse ben de neyim. Top sakalın sakal kısmını kesin bakın neye benziyor.
  Cevapla
 • Said Paşa 10 ay önce Şikayet Et
  Cennet mekan sultan abdulhamit hana yapılanlar aynısını bu asırda reise yapılıyor ne ederseniz edin Allahın izni ile yolumuza devam inşallah
  Cevapla
 • 44Abdullah44 10 ay önce Şikayet Et
  kafa akşamdan kalmadır.iftirada sınır yok
  Cevapla
 • reis 57 10 ay önce Şikayet Et
  erdğana hakaret edeceğine dilinizi siyonistlere döndürün bire gafiller
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Pes' dedirtti! Geri viteste 210 km hız
Harekete geçtiler! Kral Selman'dan kritik hamle