İşte milletvekili kesin aday listeleri

YSK 22 Temmuz´daki genel seçimlere ilişkin milletvekili kesin aday listelerini ilan etti. Listelere göre il il milletvekili adayları:

Eklenme: 20 Haziran 2007 12:24 / Güncelleme: 20 Haziran 2007 12:24 / 8,350 Okunma / 20 Yorum

YÜKSEK SEÇİM KURULU, MİLLETVEKİLİ KESİN ADAY LİSTELERİNİ İLAN ETTİ

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 22 Temmuz´da yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin milletvekili kesin aday listelerini ilan etti. YSK, 85 seçim çevresine ait milletvekili kesin aday listelerini bağımsızlar da dahil ´´www.ysk.gov.tr´´ internet adresinden yayınladı.

MİLLETVEKİLİ KESİN ADAY LİSTELERİ


Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre, Adana´nın milletvekili adayları şöyle:

ADANA
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre, Adana´nın milletvekili adayları şöyle:
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 AHMET NAS
         2 AHMET OSKAR HAZNADAR
         3 RECEP GÖK
         4 İBRAHİM DİKENER
         5 AKİF ARIKAN
         6 GÜRCAN AKÇAL
         7 CABBAR BEKCİ
         8 BEKİR SARIASLAN
         9 SERMİN SÖZÜNDEN DÖNMEZ
         10 HALİL KURANTÜRK
         11 FEDAYİ SÖNMEZ
         12 NERCİN CEVHER
         13 OSMAN ÇOPUROĞLU
         14 OSMAN DANIŞ
        
         SAADET PARTİSİ
        
         1 YAKUP BUDAK
         2 ÖMER GENÇ
         3 MEHMET BAKİ ÖZTÜRK
         4 MUSTAFA GÖZÜTOK
         5 MUHAMMET ÇELEBİ KEYHIDIR
         6 MEHMET EMİN ADIGÜZEL
         7 ZEYİD SÜRÜCÜ
         8 SÜLEYMAN ŞENOGUL
         9 AYŞE TOPAL
         10 ALİ BÜRCÜ
         11 İSMAİL AKTAŞ
         12 CENGİZ ÖLMEZ
         13 CİHAN DAŞKIN
         14 DURMUŞ SARIGÜL
        
         İŞÇİ PARTİSİ
        
         1 İSMAİL HAKKI SAVAŞER
         2 HAYRETTİN ÇAVUŞOĞLU
         3 KEMAL OLCAY
         4 CEVHER TÜRKÖZER
         5 SÜLEYMAN ÇELİK
         6 BAYRAM UĞUR
         7 MEHMET GÜNEŞ
         8 HÜSEYİN YILDIRIM
         9 FATMA ONUR
         10 FEVZİ ÇINAR
         11 ABDULLAH BÖRÜBAN
         12 MUSTAFA IŞIK
         13 MUSTAFA YAĞIZ
         14 ALİ ÖLMEZ
        
         CUMHURİYET HALK PARTİSİ
        
         1 NEVİN GAYE ERBATUR
         2 MUSTAFA VURAL
         3 HULUSİ GÜVEL
         4 TACİDAR SEYHAN
         5 YILDIRAY ARIKAN
         6 UĞUR AKSÖZ
         7 ZÜLFİKAR DENİZ
         8 MEMET TURAN ÖZER
         9 MEKİN ŞAHİN
         10 AYHAN BARUT
         11 TURGAY DEVELİ
         12 AHMET SARI
         13 GÜRSEL DİLİÇIKIK
         14 ZAFER ŞAHİN
        
         HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
        
         1 FATİH MÜFTÜOĞLU
         2 EROL DENİZLİ
         3 OLCA HAYAL CAN
         4 ÖZLENEN DENİZ İNANÇ
         5 MUSTAFA TAŞ
         6 GÜVENBEY ACUN
         7 GÜNAY İŞLER
         8 SÜLEYMAN ÖZDEMİR
         9 HÜSEYİN ÇETİN TÜMER
         10 DENİZ TOK
         11 YÜKSEL DİKİCİ
         12 ÖNDER ÇELİK
         13 SÜLEYMAN YILDIZ
         14 KAMER GÜLCAN
        
        
         ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
        
         1 TÜLAY BİLGİLİ
         2 FİLİZ UMAY
         3 KENAN ASLANTAŞ
         4 ŞENOL AKIN
         5 SEVDA SÖYLEYEN
         6 YAKUP KANGIRTAY
         7 RIZA AYDIN
         8 NECATİ İPEK
         9 EMİNE ULU
         10 HAYRİ AKGÜN
         11 BELKIZ NESRİN KAYALAR
         12 HAYDAR YILMAZ
         13 YAKUP KURTTAŞ
         14 ALİ ASKER ZORLUSOY
        
         GENÇ PARTİ
        
         1 REHA FERHUN GÜLÜ
         2 MAHMUT GÜLLÜLER
         3 MEHMET ADIYAMAN
         4 BEKİR ÇOLAK
         5 METİN YILDIRIM
         6 BEKİR MANTAŞOĞLU
         7 TÜLİN ÖZKAN
         8 İKRİME KARA
         9 MELTEM AYTEN KARATAŞ
         10 YUSUF ARSLAN
         11 İSMAİL VURAL
         12 HASAN KART
         13 SERPİL ŞEBNEN YALÇINTÜRK
         14 ZEKERİYE BİLDİK
        
         DEMOKRAT PARTİ
        
         1 BEKİR SAMİ DAÇE
         2 İBRAHİM CEVHER CEVHERİ
         3 NEVZAT ŞAŞKIN
         4 VELİ ANDAÇ DURAK
         5 FİGEN SAFİYE TOKTAŞ
         6 MEHMET İZLEMEK
         7 FİKRET ADAMHASAN
         8 HAYDAR ÇAKIROĞLU
         9 GÖNÜL SOYDAN
         10 AYHAN AYDOĞAN
         11 ÇİĞDEM AKÇA
         12 SERHAN ÖZCANDAN
         13 YAKUP BULUT
         14 UĞUR ÜNALDI
        
         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
        
         1 RECAİ YILDIRIM
         2 KÜRŞAT ATILGAN
         3 YILMAZ TANKUT
         4 MUHARREM VARLI
         5 MEHMET METANET ÇULHAOĞLU
         6 NİZAMETTİN BAŞAR
         7 MUSTAFA AĞCA
         8 SALİH GÖKÇE
         9 HULUSİ ÜTEBAY
         10 BİLAL TOKLU
         11 HASAN YAMAN
         12 YALÇIN GÜRGEN
         13 MEHMET ALİ ÜN
         14 CENGİZ OĞUZ
        
         ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
        
         1 DENGİR MİR MEHMET FIRAT
         2 ÖMER ÇELİK
         3 NECDET ÜNÜVAR
         4 FATOŞ GÜRKAN
         5 VAHİT KİRİŞCİ
         6 ALİ KÜÇÜKAYDIN
         7 AHMET EMRE BİLGİLİ
         8 BURHAN ÜLGER
         9 ELİF UÇAR
         10 MAHMUT ÇELİKCAN
         11 KÜRŞAT AKPINAR
         12 BEKİR SARI
         13 AYSEL GÜLBAHAR
         14 KAMİL YILDIRIM
        
        
         TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

        
         1 ÖZCAN KAYA GÜVENÇ
         2 AYNUR PİŞMANLIK
         3 BEDRETTİN AYKIN
         4 AYŞE SAYAN
         5 SERAP KARABIYIK
         6 RAMAZAN ERSOY
         7 GÜL CİNGÖZ
         8 TUFAN ÜNLÜESER
         9 MUALLA MUKADDER GÜNDÜZALP
         10 ŞAHİN CİNBAY
         11 MUVAFFAK ERSOY
         12 GÜLÜSTAN KALİK
         13 MAHMUT KARLIKDEMİR
         14 SİBEL ÇAPAR
        
         BAĞIMSIZ
        
         1 MUSTAFA SÜHA AŞLAMACI
         2 MUSTAFA USLU
         3 HAVALİ MENGİ
         4 NAZMİ GÜR
         5 HALİL AKYÜREK
         6 HALİL RÜZGAR
         7 SAİT AKIN
         8 ATİLLA PULİÇ
         9 SERPİL YILDIZ
         10 ŞERAFETTİN FARUK
         11 ALİ İHSAN ÖZCAN
         12 ERTUĞRUL KİŞİAL
         13 EKREM EROL
         14 KEREM GÜMÜŞSOY
         15 SIDDIK AKKAYMAK
         16 ABDURRAHMAN BOZTAŞ
         17 CANDEMİR MANSUROĞLU
         18 ATEŞ CUMALİ ŞENGÜL
         19 TEVFİK BÜLENT GÜREKEN


ADIYAMAN
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre, Adıyaman´ın milletvekili adayları şöyle:
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ

        
         1 ABDURRAHMAN BAŞSÜRÜCÜ
         2 CEMAL ÇİFTÇİ
         3 ABDURRAHMAN ÇOBAN
         4 ZEYNAL ABİDİN YÖRÜK
         5 ÖMER ÖKELİ İLK ESNAF
        
         SAADET PARTİSİ
        
         1 MEHMET HALİT TEKBAŞ
         2 ALİ ZENGİN
         3 İNAN ARSLAN
         4 ŞEVKET ÖZDEMİR
         5 GÜLAY ATMACA
        
         İŞÇİ PARTİSİ
        
         1 ATİLA SARP
         2 ALİ EMRE
         3 MEMET YILMAZ
         4 ABDULLAH YILDIZ
         5 HASAN KAYAŞ
        
         CUMHURİYET HALK PARTİSİ
        
         1 ŞEVKET KÖSE
         2 MEHMET SELÇUK TABAK
         3 ALİ AĞCA
         4 MUSTAFA FIRAT
         5 MUSTAFA ASLAN
        
         HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
        
         1 KUREYŞ TANRIVERDİ
         2 FİKRET ÇETİNKAYA
         3 SAKİNE YILDIRIM
         4 DENİZ AKATLAR
         5 ABUZER GÖÇER
        
         GENÇ PARTİ
        
         1 MAHMUT ORHAN YAŞAR
         2 EMİNE DÜZKAYA
         3 AHMET GÜNDÜZ
         4 GÜLSEREN CANPOLAT
         5 GÜLNAZ ÜNAL
        
         DEMOKRAT PARTİ
        
         1 MAHMUT NEDİM BİLGİÇ
         2 İSMAİL SÜMER
         3 MEHMET ÖZTEKİN
         4 FATMA KARAKUŞ
         5 HÜSEYİN KAMİL SONSAYAR
        
         LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

        
         1 MEHMET ÖZTÜRK
         2 YAHYA YILDIRIM
         3 ÖMER ALPDOĞAN
         4 MÜSLÜM YILDIRIM
         5 ZİYA YÜKKALDIRAN
        
         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
        
         1 MEHMET TOPRAK
         2 HASARİ GÜLER
         3 MEHMET ÖZHAN
         4 HATİCE ATALAY
         5 MEHMET VURAL
        
         ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
        
         1 FEHMİ HÜSREV KUTLU
         2 AHMET AYDIN
         3 ŞEVKET GÜRSOY
         4 MEHMET ERDOĞAN
         5 İCLAL YALÇIN TUTUŞ
        
         TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ

        
         1 EKİM ORHAN İSMİ
         2 REMZİ BARIŞ ATILAL
         3 MEVLUDE SANCAKLI
         4 MESUT IŞIK
         5 HÜSEYİN AYRIM
        
         BAĞIMSIZ
        
         1 ABUZER ATAMAN
         2 SAİT DOĞAN
         3 FARUK ARTAŞ
         4 CELAL TOPKAN
         5 MUSTAFA METİN KARALÖK
         6 AHMET İNAN


AFYONKARAHİSAR
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre, Afyonkarahisar´ın milletvekili adayları şöyle:
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ



         1 YUSUF ÖZÇAM
         2 TEOMAN ÖZTÜRK
         3 İSMAİL TERZİ
         4 İSMAİL HAKKI BAYSAL
         5 İBRAHİM KOÇ
         6 NUSRET AKSOY
         7 AHMET ALTINTOP
        
         SAADET PARTİSİ



         1 OSMAN HAZER
         2 HAYATİ ÇELİKTAŞ
         3 MUSTAFA VARLIK
         4 MEHMET ÇAPAN
         5 CEMAL KARKI
         6 HAKAN DOĞAN
         7 EKREM DEMİREL
        
         İŞÇİ PARTİSİ
        
         1 HÜSEYİN KARANLIK
         2 HALİL ŞAHİN
         3 MEHMET ÖNDER
         4 TANJU BEYAZIT
         5 HAMİT GÖZALAN
         6 MUSTAFA KOÇAK
         7 EMRULLAH EĞİLMEZ
        
         CUMHURİYET HALK PARTİSİ
        
         1 HALİL ÜNLÜTEPE
         2 İSMET GÜLER
         3 ŞERİF CEYLAN
         4 İBRAHİM KADIOĞLU
         5 VELİ CENGİZ
         6 ADNAN ÇELİK
         7 AHMET KAMİLOĞLU
        
         HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
        
         1 HÜSEYİN CAVİT GÖKTEPE
         2 CANAN KART
         3 GÜLTEKİN ÖZCAN
         4 MEVLÜT TEKİN
         5 ALİ İHSAN USTA
         6 GÖKNUR TOPCU
         7 NURTEN DAĞDEMİR
        
         ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
        
         1 AHMET YAKUT
         2 DOĞAN TAŞKIRAN
         3 FUAT DERE
         4 MEHMET DEMİREL
         5 İBRAHİM YILMAZ
         6 TEVFİK KEMALİ ÜÇBAŞ
         7 KADİR AKCELEP
        
         GENÇ PARTİ
        
         1 MUSTAFA ASIM BOZCA
         2 MUSTAFA KARANFİL
         3 MÜNEVVER SARAÇOĞLU
         4 AYSEL YALÇINKAYA
         5 HÜSEYİN HAKAN AKMAN
         6 NAZİRE KESER
         7 İRFAN DOĞAN
        
         DEMOKRAT PARTİ
        
         1 GÜLTEKİN UYSAL
         2 UĞUR TÜRKMEN
         3 İSMAİL AKTÜRK
         4 CEYLAN EMET
         5 ÖZER ÇELİK
         6 NESRİN ÇELİKBİLEK
         7 İSMAİL ÖZDİLEK
        
         LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
        
         1 RIZA KOÇAK
         2 EMİNE SİLİK
         3 İSA BULUT
         4 MEMET BAĞCAN
         5 HAMİT KOÇ
         6 ÖZKAN MEYDAN
         7 ALTAN KÜLTE
        
         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
        
         1 ABDÜLKADİR AKCAN
         2 SEFA ÇETİN
         3 KEMALETTİN YILMAZ
         4 AZİZ ASLAN
         5 ÖNCÜL KAZANCI
         6 İSMAİL KURUTEPE
         7 İBRAHİM TEKEŞ
        
         ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
        
         1 SAİT AÇBA
         2 VEYSEL EROĞLU
         3 HALİL AYDOĞAN
         4 AHMET KOCA
         5 ZEKERİYA ASLAN
         6 TÜRKAN BUĞRA
         7 ALİ ÖZKAYA
        
         EMEK PARTİSİ
        
         1 VEHBİ ERSÖZ
         2 HASAN KOÇAK
         3 LÜTFİ KARADEMİR
         4 AZİZ AHMET BARLAK
         5 BEKİR TUNA
         6 SAİM ÇAKANŞİMŞEK
         7 HALİL GÜRTOKLU
        
         TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
        
         1 ERİŞ KARANLIK
         2 SAKİNE BULUT
         3 MUSTAFA TOP
         4 ÇETİN DİLİ
         5 HARUN YILDIRIM
         6 YÜKSEL YÜKSEK
         7 MEVLÜT BAŞ
        
         BAĞIMSIZ
        
         1 HALİL KILINÇ
         2 ALİ YILMAZ
         3 LOKMAN YARIMAY
         4 CEMİL ÇOKER
         5 MENDERES KOÇAK
         6 VEYSEL BAKIRCI


AĞRI
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre Ağrı ilinin milletvekili adayları şöyle:
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 MUSTAFA HAYRİ BEKTAŞ
         2 CEZMİ ÇELİK
         3 İSMAİL HAKKI ERGAN
         4 YILDIRAY YILDIRIM
         5 GÜRSOY YILDIRIM
        
         SAADET PARTİSİ
        
         1 MUZAFFER BAYDAR
         2 AYDIN KURUŞ
         3 RIFAT ERİNCİK
         4 YARALI KAFKAS
         5 ABDULLAH KILIÇ
        
         İŞÇİ PARTİSİ
        
         1 ÖZAY GÖKÇE
         2 ZEKİ KIZILVEREN
         3 KEMAL AĞRALI
         4 KERİM MURAT ÜSTÜNDAĞ
         5 ÇETİN TURAN
        
         CUMHURİYET HALK PARTİSİ
        
         1 AHMET KAYA
         2 SAVCİ SAYAN
         3 EROL SAMİ SARAYHANOĞLU
         4 HAYRETTİN AKSOY
         5 FIRAT ÖZBİLGİ
        
         HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
        
         1 HALİS TANIŞ
         2 YUSUF GÜNEŞ
         3 FİKRİ EROĞUL
         4 SÜREYYA EROĞLU
         5 CENGİZ KAYA
        
         GENÇ PARTİ
        
         1 YUSUF TİMUÇİN
         2 KENAN GÜRBÜZ
         3 METİN GÜLCAN
         4 ÖMER TAŞKEMER
         5 MUSTAFA GİDEN
        
         DEMOKRAT PARTİ
        
         1 ŞERAFETTİN AYDEMİR
         2 CAHİT OĞUR
         3 İSMAİL OĞUR
         4 NESİM ÖZTÜRK
         5 İKRAM YAŞAR
        
         LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
        
         1 TUNAY HAKKI GÖRGÜLÜ
         2 KUTBEDDİN ALATAŞ
         3 AYTEN EYRİCE
         4 NERMİN KORKUTER
         5 MUSTAFA TAŞ
        
         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
        
         1 MEHMET SABRİ ŞİMŞEK
         2 KURTBEY HATUNOĞLU
         3 OKAN ÖZMEN
         4 MEHMET MERT TOKER
         5 CEZMİ DOĞAN
        
         ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
        
         1 YAŞAR ERYILMAZ
         2 CEMAL KAYA
         3 MEHMET HANİFİ ALIR
         4 FATMA KOTAN
         5 ABDULKERİM AYDEMİR
        
         TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
        
         1 HETEM AYAZ
         2 SERDAL TOPCU
         3 İSA DAŞDEMİR
         4 ALİŞAN ERMİŞ
         5 ÇİĞDEM AĞIRBAŞ
        
         BAĞIMSIZ
        
         1 HÜSEYİN YILMAZ
         2 MUSTAFA KORKUSUZ
         3 KEMALETTİN KOÇAK
         4 MEHMET NACİ KUTLAY


AMASYA
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre, Amasya´nın milletvekili adayları şöyle:
        
         AYDINLIK TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 REMZİ ÇİNAR
         2 ADEM CIRDI
         3 FETULLAH KILIÇ
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 AYDIN İLİK
         2 METİN POLAT
         3 ÖMER GÜNEY
        
         SAADET PARTİSİ
        
         1 İLYAS TÖNGÜŞ
         2 AZİZ DURAN
         3 FİKRİ GEVREK
        
         İŞÇİ PARTİSİ
        
         1 DEVRİM AŞKIN KARASOY
         2 İLHAN GÜRGEN
         3 HALİME ÖZBAŞ
        
         CUMHURİYET HALK PARTİSİ
        
         1 HÜSEYİN ÜNSAL
         2 SEDAT ULUSOY
         3 CİHAN SANCAK
        
         HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
        
         1 HİLMİ BAKMAN
         2 ALİYE İSMAİLÇELEBİOĞLU
         3 HASAN GÜCEK
        
         ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
        
         1 GÜLTEN TATAR
         2 NURŞEN ALTUNKAYNAK
         3 RECEP RAFET SEYREKOĞLU
        
         GENÇ PARTİ
        
         1 MUSA SERDAR ÇAKMAN
         2 ÜMİT ÖZASLAN
         3 MEHMET MURAT ŞARİÇ
        
         DEMOKRAT PARTİ
        
         1 ÖMER KABAKCI
         2 ÖMER AKIN
         3 GÜLSEREN ERTOPCU
        
         LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
        
         1 ERTURAN EKMEKCİ
         2 MUSTAFA DAMLAR
         3 NİHAT ŞAFAK
        
         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
        
         1 MAHMUT DEMİR
         2 SADIK ASLAN
         3 CENGİZ YILDIRIM
        
         ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
        
         1 AKİF GÜLLE
         2 AVNİ ERDEMİR
         3 EMİN ÇUBIKCI
        
         EMEK PARTİSİ
        
         1 HASAN KOÇYİĞİT
         2 SADIK TURAN
         3 HULUSİ ŞİMŞEK
        
         TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
        
         1 İBRAHİM ÇETİN
         2 SADULLAH MİMAROĞLU
         3 MEHMET BOZKURT
        
         BAĞIMSIZ
        
         1 ERGÜVEN AYAN
         2 ABDURRAHMAN SEZGİN
         3 NURULLAH ÇOLAK


ANKARA 1. BÖLGE
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 Pazar günü yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti.Kesin aday listelerine göre Ankara 1. Bölgenin milletvekili adayları şöyle:

        
AYDINLIK TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 SEDAT YAZIRLI
         2 MUHAMMET FEVZİ KÜÇÜKKAHVECİ
         3 BAKİ KARACA
         4 AYSEL BAŞUSTAOĞLU
         5 ZEHRA KARAASLAN
         6 EMİNE KARAKOL
         7 OSMAN KENAN VURAL
         8 MEHMET YALÇIN PEKER
         9 ERDOĞAN ÖZTÜRK
         10 BEYHAN DUMAN
         11 BİLAL SAĞIR
         12 AHMET CENGİZ
         13 DAVUT KISA
         14 BEKİR YILDIRIM
         15 ALİ BİLGİN
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 ATA SELÇUK
         2 NURİ KAPLAN
         3 ABDULLAH TERZİ
         4 ERTÜRK ACUN
         5 ADEM ÖZHAN
         6 HÜSEYİN BABAYİĞİT
         7 SALİH TÜRKYILMAZ
         8 İLHAN GÜLTEKİN
         9 FİKRET BAYTAR
         10 SALİH AKIN
         11 MEHMET YILDIRIM
         12 DOĞAN KARA
         13 MAHİR CEYLAN
         14 BİLAL ŞAHİN
         15 ONUR CIPLAK
        
         SAADET PARTİSİ
        
         1 OYA AKGÖNENÇ MUĞİSUDDİN
         2 AYŞENUR TEKDAL
         3 FAHRİ USTA
         4 MURAT SİPAHİ
         5 ESRA ALTUNTAŞ
         6 ATİLLA KISAER
         7 AHMET EMİROĞLU
         8 İSMAİL ÖZDEMİR
         9 MEVLÜT DEMİR
         10 ALİ GÜLHAN
         11 FAİK SARGINOĞLU
         12 ŞERİF AKYOL
         13 MUHİTTİN KEKEÇ
         14 TURGUT ORDU
         15 TAHSİN BULUT
        
         İŞÇİ PARTİSİ
        
         1 CEYHAN MUMCU
         2 ÜMİT AKKOYUNLU
         3 KAMİL DEDE
         4 TURHAN İÇLİ
         5 MAHİR YALÇINKAYA
         6 BARIŞ YİĞİT
         7 VAHDET CARLAK
         8 SEYİT ATMACA
         9 NECLA YALÇIN
         10 ALTAY YÜCEL
         11 NEJMİYE YÜCEL
         12 AHMET YAĞCI
         13 NUSRET ŞENALP
         14 ERCÜMENT ŞENGÜR
         15 MÜNEVVER KABAKLI
        
         CUMHURİYET HALK PARTİSİ
        
         1 ÖNDER SAV
         2 EŞREF ERDEM
         3 MEHMET EMREHAN HALICI
         4 NESRİN BAYTOK
         5 HAKKI SUHA OKAY
         6 LEVENT GÖK
         7 VELİ GÜNDÜZ ŞAHİN
         8 HALİL ORHAN ÖZBAY
         9 ADALET ÇEBİ
         10 FARUK YAVUZ
         11 ÖZGÜN ÖKMEN
         12 HAKİ BÜLENT TANIK
         13 KENAN ŞİMŞEK
         14 İLYAS GÜVEN EROĞLU
         15 DURSUN YILDIZ
        
         HALKIN YÜKSELİŞİ PARTİSİ
        
         1 BEHZAT ÖZEL
         2 GÜNGÖR ERSOY
         3 NECATİ SAYGILI
         4 ŞÜKRÜ NAİL ATALAY
         5 AYŞE ERDOĞAN
         6 NAİLE GÖNÜL CİNİVİZ
         7 YALÇIN MIHÇI
         8 MEHMET ZİYA SÜPHAN GAFFAROĞLU
         9 SERPİL CAN
         10 BÜLENT KOÇAK
         11 ASUMAN KAÇAK
         12 İSMAİL AKSU
         13 GAZANFER AKAYDIN
         14 NURİYE AKATLAR
         15 İLKER ALTUNKAYNAK
        
         ÖZGÜRLÜK VE DAYANIŞMA PARTİSİ
        
         1 ALİ RIZA CİHAN
         2 HASAN TATAR
         3 MEHDİ BEKTAŞ
         4 SABIR GÖKTAŞ
         5 MEHMET ACER
         6 NEZAHAT AĞTAŞ
         7 ALİ SARIKAYA
         8 SEVİM ÇAMLI
         9 İNÖNÜ ALPAT
         10 KEMAL COŞKUN
         11 DÖNE GÜNAY KAHRAMAN
         12 NURCAN TURAN
         13 MUSTAFA YALÇIN
         14 İSMAİL ALTIN
         15 AYŞEN HADİMİOĞLU
        
         GENÇ PARTİ
        
         1 İSMET KALAFATOĞLU
         2 ORHAN TOKSOY
         3 GÜL DEMİRBAŞ ELÇİ
         4 HASAN KOÇOĞLU
         5 SELİM ÖCAL
         6 TÜMER TOPAL
         7 ŞEMSETTİN CENK AKTAN
         8 ALİ ASKER ÖZTÜRK
         9 ŞEFİKA MÜGE KILINÇKALE
         10 CELİLE ERTUNÇ
         11 ERDAL ÖZER
         12 CENGİZ ESEN
         13 SERPİL ŞAHİNER
         14 ÖZTUNA NORMAN
         15 TAHİR ARGÜN
        
         DEMOKRAT PARTİ
        
         1 AYDIN YARDIMCI
         2 ÇAĞRI ERHAN
         3 MEHMET AYPEK
         4 AYLA ÖZBEK
         5 AYDIN FATİH BEKTAŞ
         6 MURAT İNAL
         7 TAMER YILDIRIM
         8 TUNCER KOCA
         9 BANU ERKÖK
         10 BİRSEN TEMİR
         11 DANİYE EBRU TÜMER
         12 METE İZZET ÖZCANOĞLU
         13 ENVER AYAZ
         14 MAHMUT YETİM
         15 CANAN SÖNMEZ
        
         LİBERAL DEMOKRAT PARTİ
        
         1 YUSUF ZİYA KIVANÇ
         2 MEHMET DERİCİ
         3 AYŞEN KARACAOVA
         4 HÜSEYİN TÜZÜN
         5 BİLAL DALKIRAN
         6 MELİH AKTER
         7 OSMAN YILMAZ MEŞİNCİ
         8 ERDOĞAN YAZGAN
         9 ÖMER ADIGÜZEL
         10 ORHAN ARMAĞAN
         11 SELAHATDİN ÇOLAK
         12 İSMET PARLAK
         13 YAŞAR ARI
         14 BAYRAM BALCI
         15 HANİFE KOÇAN
        
         MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ
        
         1 YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ
         2 BEKİR AKSOY
         3 DOĞAN CANSIZLAR
         4 MURAT ŞEFKATLI
         5 MUSTAFA ERKAL
         6 ABDURRAHMAN KÜÇÜK
         7 MEVLÜT KARAKAYA
         8 SEDAT ÇEVİK
         9 SEVGİNAZ HAMEVİOĞLU
         10 DOĞAN TÜRK
         11 FİRDEVS POYRAZOĞLU
         12 HALİL ÖZTÜRK
         13 AHMET SERDAR PARLAK
         14 SELİM SÖNMEZ
         15 ERTUNGA ÖNSOY
        
         ADALET VE KALKINMA PARTİSİ
        
         1 CEMİL ÇİÇEK
         2 ALİ BABACAN
         3 BÜLENT GEDİKLİ
         4 NAZMİ HALUK ÖZDALGA
         5 ZEYNEP DAĞI
         6 MEHMET ZEKAİ ÖZCAN
         7 FARUK KOCA
         8 BURHAN KAYATÜRK
         9 YADİGAR GÖKALP
         10 ZELKİF KAZDAL
         11 AHMET SİNAN POYRAZ
         12 HASAN GAZİ ÖZER
         13 SEBAHİTTİN KORKMAZ
         14 HASAN KAŞIKARA
         15 METİN ÇİNAR
        
         TÜRKİYE KOMÜNİST PARTİSİ
        
         1 SIDIKA SERPİL GÜVENÇ
         2 BEKİR TUNCAY ÇELEN
         3 ABDULLAH NEFES
         4 VELİ SALTIK
         5 MEHMET BOZKURT
         6 İSMET ATALAY
         7 SAMİ KAYA
         8 HÜSNÜ ÇUHADAR
         9 AYSER İREN
         10 MEHMET KADRİ KAHVECİ
         11 SITKI ÖNER
         12 OYA GÜLSÖKEN
         13 AYTAÇ ÖZKAN
         14 HATİCE ÇEVİK
         15 ALİ AY
        
         BAĞIMSIZ
        
         1 GÜVENER YAĞMUR
         2 MÜSLÜM ÇALI
         3 GÜÇLÜHAN ÖZEN
         4 MUSTAFA HULKİ CEVİZOĞLU
         5 SABRİ KIYAK
         6 MUSTAFA NURİ SEVİNÇ
         7 AYNUR SARAN
         8 EVRİM ERDOĞDU
         9 RAMAZAN SÜMEN
         10 MESUT ULUKAN
         11 NAMIK UĞURLU
         12 ZİYA DOĞAN
         13 HÜSEYİN ESER
         14 SETTAR DİNLER
         15 MUHARREM DEMİRCİOĞLU
         16 KAZIM YILDIRIM
         17 ALİ YILDIRIM
         18 MURAT BAŞAR
         19 NEDİM GÜNEŞ
         20 ŞÜKRÜ ERBAŞ


ANKARA 2. BÖLGE
        
Yüksek Seçim Kurulu, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak milletvekili genel seçimine ilişkin kesin aday listelerini ilan etti. Kesin aday listelerine göre, Ankara 2. Bölge milletvekili adayları şöyle:
        
         AYDINLIK TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 İRFAN TOPÇU
         2 NURİ METE
         3 MEHMET ALİ AYAŞ
         4 CAFERİ SADIK ATEŞ
         5 MURAT KAÇMAZ
         6 DURSUN PEKER
         7 HASAN BİLİR
         8 İMRAN KARAASLAN
         9 SİNAN CELALEDDİN COŞKUN
         10 KEMAL TURŞUCU
         11 SAYGI KORKMAZ
         12 HABİBE ADMAN
         13 MEHMET EMİN DURAK
         14 ÖZKAN CEBECİ
        
         BAĞIMSIZ TÜRKİYE PARTİSİ
        
         1 RECEP ARIKAN
         2 İZZET YAŞAR
         3 ÇETİN KUDUN
         4 ÖNDER ÇOLAK
         5 KAMİL UYANIK
         6 ORHAN KETİR
         7 BAYRAM GÜZEL
         8 AHMET KARAGÖZ
         9 MUSTAFA ERASLAN
         10 NURİ İLGÜN
         11 GALİP ALTINTAŞ
         12 MURAT ÖZİLHAN
         13 ERSAN ÇAĞIN
         14 OSMAN TIĞLI
        
         SAADET PARTİSİ
        
         1 MÜCAHİT YANILMAZ
         2 ABDÜLKADİR ÇELİK
    &nb

Yorumlar Yorum Yaz
  • SİYASET
  • GÜNCEL
  • EKONOMİ
  • SPOR
  • DÜNYA
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Mekke ve Medine'den Canlı Yayın
Gazete Manşetleri
Piyasa Verileri