Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rekor destek: Tam %75

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak ilan etmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gösterdiği tepki milletin nezdinde büyük bir desteğe dönüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rekor destek: Tam %75
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a rekor destek: Tam %75
GİRİŞ 03.01.2018 17:39 GÜNCELLEME 03.01.2018 17:43
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump'ın skandal Kudüs kararına Türkiye başta olmak üzere bir çok ülkeden tepkiler ardına gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu süreçte yaptığı kritik açıklamalarla Türkiye'nin Kudüs davasında Filistin'in yanında olduğunu göstermişti.

Erdoğan aynı zamanda dünya liderleri ile gerçekleştirdiği telefon görüşmelerinde uluslararasını kamuoyunun Kudüs meselesine dikkat çekmesine önemli bir rol oynamıştı.

ERDOĞAN'IN KUDÜS MESELESİNDEKİ TAVRINA BÜYÜK DESTEK

A&G Araştırma Şirketi'nin 23-25 Aralık tarihleri arasında Türkiye'nin 42 şehrinde gerçekleştirdiği ankette, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına halkın %75'inin destek verdiği ortaya çıktı. Halkın büyük bir bölümünün destek verdiği Kudüs politikasını desteklemediğini belirtenlerin oranı ise %11,4'te kaldı.

CHP'YE OY VERENLERİN %70'İ KUDÜS POLİTİKASINI DOĞRU BULUYOR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs politikasına AK Parti'ye oy veren seçmenin %97,6'sı destek oluyorken, CHP tabanında da Kudüs politikasına ciddi oranda destek verildiği görülüyor. AK Parti seçmeninde sonra Kudüs politikasına en çok destek veren parti ise %92,7'lik oranla Milliyetçi Hareket Partisi. HDP seçmeni içerisinde verilen destek ise %72.5.

HALKBANKASI'NA KUMPAS DAVASINA HALK ABD'NİN TAVRINI YANLIŞ BULUYOR!

ABD'de devam Halkbank'a kumpas davasında ise halkın büyük bölümü ABD'nin tavrını politik ve yanlış buluyor. Ankete katılan insanların %78,1'i ABD'de devam eden dava sürecini doğru bulmuyor ve "Amerika bu dava üzerinden Türkiye'yi zor duruma sokmak istiyor" görüşünde birleşiyor.

MHP TABANINDA YÜZDE 93

Ayrıca Kasım ve Aralık ayları kıyaslandığında dava süreci devam ederken halkın bu davayı kumpas olarak görme yönündeki eğiliminin arttığı tespit ediliyor.

AK Parti'ye oy veren seçmenin %96,3'ü ABD'deki davaların amacının Türkiye'yi zora sokmak olduğu yönünde fikir beyan ederken bu görüşe destek MHP tabanında %93,3, CHP tabanında %52'8, MHP tabanında ise %93,3 olarak görülüyor.

YAZDIR
YORUMLAR 32
 • arda 9 ay önce Şikayet Et
  ALLAH(cc) senden ve güvenilir ekibinden razı olsun. Dik dur eğilme bu millet gerçekten seninle. Ceddine rahmet olsun
  Cevapla
 • balon 9 ay önce Şikayet Et
  ne güzel işte tam seçim havası hemen yapalım reisimizi tek seferde kazandıralım.
  Cevapla
 • Uyaran 9 ay önce Şikayet Et
  Bu anket ileriye neden hiç Denizli Aydın Manisa Uşak Afyon'a Muğla ya hiç uğramıyor.Bence bu anketçiler biraz sallıyor .Reis bunlara fazla güvenme.Ben 15 yıldır bir anketçi ile karşılaşmadım.Tum tanidiklarima sordum onlarda karşilaşmamişlar.Yahu bunlar anketi nerde yapıyor.Reis bunlara boşa para verme derim
  Cevapla
 • teoman 9 ay önce Şikayet Et
  Birde şu asgari üçretliyi ağzına alsan biraz acısan..
  Cevapla
 • Ersan 9 ay önce Şikayet Et
  Askeri ucretli bu maaşla iphone 7 aliyor birde maaslar artsa kesin ferrari alır ve tup taktırır
  Cevapla
 • Yorumcu 9 ay önce Şikayet Et
  Daha once boyle bi anket mi yapildiki tarihi rekor diyosunuz? Yapsaydınız o zaman da reise yine en yuksek oyu verirdik...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
AK Parti'den kritik yerel seçim açıklaması
Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı öldüren kişi belli oldu