Numan Kurtulmuş'tan Abdullah Gül yorumu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ''Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’a karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkmaz” dedi.

 • GİRİŞ13.01.2018 21:46
 • GÜNCELLEME13.01.2018 21:49
Numan Kurtulmuş'tan Abdullah Gül yorumu

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün 2019’da Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusunu yanıtlarken, “Tanıdığım kadarıyla, bildiğim kadarıyla Abdullah Gül, Tayyip Erdoğan’a karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak ortaya çıkmaz” dedi.

Antalya’da buluştuğu gazetecilerle 2017 yılını ve 2018 projelerini anlatan Kurtulmuş, siyasi konulardaki soruları da yanıtladı.

ERDOĞAN ADAY OLACAK

Kurtulmuş, bir gazetecinin “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday olmama ihtimali var mı” sorusuna da şu yanıtı verdi:

“Siyasi hareketlerin doğal liderleri hareketleri sürüklerler. Çok açıktır, Tayyip Erdoğan AK Parti siyasi hareketinin, AK Parti’nin bugün temsil ettiği siyasi çizginin doğal lideridir. Ve çok tabii olarak da Cumhurbaşkanlığı seçiminin en kuvvetli adayıdır. Doğal olan bu. Bunun dışında arayışlar, temennileri olanlar vesaire veya bu hareketin içerisinde bir farklılaşmayı ortaya çıkarmak ümidinde olanlar olabilir, ben biraz da onun için söylüyorum; Sayın Abdullah Gül’ün böyle bir tavır içerisinde olacağını zannetmiyorum.”

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar18

 • hey 6 gün önce Şikayet Et
  bence ali babacan gibi geliyor proje
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • emrullah 6 gün önce Şikayet Et
  çıksında görsün bu millet kimin yanında,
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • eski cem mens. 6 gün önce Şikayet Et
  derin yapı dış yapı hergün 100 aday düşünüyor ertesi gün buda olmaz diyor.Abdullah gülü gösterip ak partiden ve mhp den oy çalmak isteniyor. oylar yaklaşık ak parti %52 muhalefet % 49 aradaki açığı kapatma telaşındalar amerika gerekirse 200 milyarı gözden çıkartıp aşiretlere para basacak-köy ağalarına para verecek-çoğunluğu olan etrafı geniş olan profesör ve sohbet hocası herkese para basacak, mhp nin yarısı ıyı partiye kaydı onları para ile satın aldı
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • atmaca 6 gün önce Şikayet Et
  abdullah gül sayın erdoğana karşı aday olamaz ancak karşı cepheye destek vermek isteyebilir ne desteği varsa şayet birinin vatana millete hizmet etme isteği varsa bütünleşmesi lazım yoksa git evinde otur kardeşim yaşadığın kadar yaşayamazsın bu işler bitmez baş olmaya çok heves yapmayın
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ahmed ak 1 hafta önce Şikayet Et
  erdogandan sonra cbaskan adayimiz keske numan kurtulmus olsa yada suleyman soylu ikisi de vatandasla iyi
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat