Başsavcılık harekete geçti! HDP'ye soğuk duş...

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin HDP Kongresi'ndeki açıklamaları nedeniyle Buldan ve Önder hakkında soruşturma başlattı.

 • GİRİŞ12.02.2018 12:44
 • GÜNCELLEME12.02.2018 12:44
HDP’li Buldan ile Önder hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP 3. Olağan Büyük Kongresinde bölücü terör örgütü liderininin posterinin açılması, Afrin bölgesindeki terör örgütlerine yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin söylemler nedeniyle Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder hakkında soruşturma başlatıldığını açıkladı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan soruşturmaya ilişkin yapılan açıklamada, "11/02/2018 günü Ankara'da gerçekleştirilen HDP 3. Olağan Kongresi'nde bölücü terör örgütü liderinin posterinin açılması, TSK tarafından terör örgütlerine yönelik olarak uluslararası hukuk çerçevesinde ve meşru bir şekilde icra edilen Zeytin Dalı Harekatı'nın sivil Kürt halkına yönelik gösterilmeye çalışılması ile terör örgütü liderini övücü ve örgüt propagandası niteliğindeki açıklamaları nedeniyle terör örgütü propagandası yapmak, Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik Etmek ve Suçu ve Suçluyu övme suçlarından dolayı milletvekilleri Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder hakkında Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmıştır" denildi. 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar49

 • osmanlı 1 hafta önce Şikayet Et
  vatandaşlıktan atın, sınırdışı edin. afrine yallah!
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Alican 1 hafta önce Şikayet Et
  Siyasi partiler vatanın selahiyeti,ilelebet devamı,miletinin refahı için çüzümler üretirler..Bölücü,ayırıştırıcı ve dış mihraklarla gizli saklı pazarlıklara girişirlerse kapatılmayı bence hakediyorlar..Hdp dediğin partinin bir ayağı kandilde,diğeri avrupanın bize yıllardır kin güden ülkelerinde,gönlü ise afrinde mehmetçiklerimize kurşun sıkan alçaklarla beraberdir..Biz millet olarak artık bu hainlerden ebediyyen umidi kesmiş bulunmaktayız..Bunlardan adam olmaz.Hele vatandaş hiç olmaz..İnşallah hdp tez zamanda çöplüğe atılır..Bunun vakti çoktan gelmiştir..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • turk 1 hafta önce Şikayet Et
  bunlara hala neden izin veriliyor
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • fatih 1 hafta önce Şikayet Et
  allah savcılardan razı olsun hepsini içeri tıkıp ölene kadar içeride çürütürler inşallah
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • emret komutanım 1 hafta önce Şikayet Et
  Askerimiz bu zorlu şartlarda savaşırken bunlara bu konuşma hakkı taninmamali
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat