FETÖ'nün basın davasında karar yarına kaldı

FETÖ medya yapılanması davasında gazeteciler Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak'ın da aralarında bulunduğu 6'sı tutuklu 7 sanığın yargılandığı dava başladı.

 • GİRİŞ12.02.2018 14:43
 • GÜNCELLEME12.02.2018 16:02
FETÖ'nün basın davasında karar yarına kaldı

FETÖ medya yapılanmasına ilişkin dava, Ahmet Altan avukatı ile mahkeme heyeti arasında yanşan gerginliğin ardından yarına ertelendi. Mahkeme, duruşmanın Silivri Cezaevi karşısındaki salonda görülmesini kararlaştırdı. 

FETÖ medya yapılanmasına ilişkin, gazeteci- yazar Ahmet Altan, Mehmet Altan ve Nazlı Ilıcak’ın da aralarında bulunduğu davanın öğlenden sonraki oturumunda avukatlarla mahkeme heyeti arasında gerginlik yaşandı.

Öğleden sonraki oturumun başlamasının ardından öğleden önceki oturumda savunması yarım kalan sanık Fevzi Yazıcı, savunmasına devam etti. Savunmasını tamamlayan Yazıcı, bir süre sonra yeniden söz istedi. Mahkeme başkanı, Yazıcı’ya söz vermeyerek duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile katılan Ahmet Altan’ın savunmasına geçilmesini istedi.

Bu sırada, Altan’ın avukatı Engin Cinmen usule ilişkin talebi olduğunu belirterek söz istedi. Mahkeme başkanı Kemal Selçuk Yalçın söz vermediğini belirterek Cinmen’den yerine oturmasını talep etti. Avukat Cinmen’in usule ilişkin beyanda bulunmak istediğini tekrarlaması üzerine mahkeme başkanı Yalçın, ‘Söz vermediği’ yönünde üç kez uyardığı Cinmen’in salondan çıkartılmasına karar verdi.

Bu durma tepki gösteren sanık Fevzi Yazıcı’nın avukatı Sevgi Taş’ın da salondan çıkartılmasına karar veren mahkeme başkanı, duruşmanın bugünkü oturumunu sonlandırdığını açıkladı. Mahkeme heyeti başkanı duruşmanın bundan sonraki oturumunun Silivri’de yapılmasına karar vererek duruşmayı erteledi.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar5

 • hako 4 gün önce Şikayet Et
  Yatin lan icerde pis vatan hainleri gun gormek neyinize lan
  Cevapla
 • Mehmet 1 hafta önce Şikayet Et
  Ceza ne kadar fazlaysa, o kadar erken çıkarlar. Çünkü bunu Ergenekon davalarında gördük...
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  şuraya yazıyorum çok az ceza çıkacak bunlara vatan hainliginin cezası yok memlekette
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • gresunlu 1 hafta önce Şikayet Et
  bizde oyle dusunuyoruz
 • hlt01 1 hafta önce Şikayet Et
  şu 3 ünü özellikle hapiste görmek isterdim..
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat