Açık açık uyardı: Bu sefer sert kayaya çarptınız!

Erzincan'da halka hitap eden Başbakan Binali Yıldırım, ABD'nin YPG'ye yardımlarına sert çıkarak, "Bu iş o kadar kolay değil, bu sefer sert kayaya çarptınız." dedi.

Açık açık uyardı: Bu sefer sert kayaya çarptınız!
Açık açık uyardı: Bu sefer sert kayaya çarptınız!
GİRİŞ 13.02.2018 14:49 GÜNCELLEME 13.02.2018 15:14
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Başbakan Binali Yıldırım Erzincan İl Kongresi öncesi halka hitap etti. Başbakan burada yaptığı konuşmada ABD'ye sert eleştirilerde bulunarak, " ABD yönetimi diyor ki 'Bizim, Suriye'de terör örgütleriye kurduğumuz ilişki bir tercih değil, bir mecburiyet.' Bu ne demek? Bu, bizim lisanımızda 'Özrü kabahatinden büyük' demek. Şimdi DEAŞ bitti, DEAŞ bitince mecburiyet bitti mi? Bitti. O halde niye devam ediyorsunuz? Niye daha fazla silah gönderiyorsunuz? Bu iş o kadar kolay değil, bu sefer sert kayaya çarptınız. Buradan ilan ediyorum. PKK/PYD sizin sırtınızı sıvazlayanlara güvenmeyin. Güvendiğiniz dağlara kar yağması yakındır." ifadelerini kullandı.

 

Başbakan Yıldırım, il kongresinde şöyle konuştu;

"Milletimizin rahatı için Afrin'de kahramanlarımız destan yazıyor. Afrin'e oradaki kahraman Mehmetçiklerimiz gereken neyse yapıyor. Uluslararası hukuktan doğan bir hakla sınırdışı operasyonları gerçekleştiriyoruz İnsanımıza yönelik tehditler tamamen bitene kadar bu operasyonlar devam edecek.

KILIÇDAROĞLU KİMDEN YANASIN ÇIK DA SÖYLE

Ey Kılıçdaroğlu sen hangi akla hizmet ediyorsun? 7 düvelin desteklediği PYD/PKK devletimize kafa tutuyor sen kimden yanasın çık da söyle. Teröristlerin üzerine gideceğiz, sen istesen de istemesen de. Diyor ki, 'Bu milletin en korkak adamı Recep Tayyip Erdoğan'dır' diyor, senin korkak dediğin adama 15 Temmuz'da tankların arasından geçerek milletinin yanına geldi. Afrin operasyonu devletin operasyonuymuş siyasetin değil. Allah akıl fikir gelsin, bu yaşa gelmiş hala devlet nedir farkında değil. "

ETİKETLER
ypg
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • SİNAN AY 1 yıl önce Şikayet Et
  aslan başbakanım türkiye sizin gibi delikanlıları görmedi her daim yanınızdayız
  Cevapla
 • Mehmet AKDOĞAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Ya biri de şu memur yemek kartlarının iptalini sorabilir mi?
  Cevapla
 • Bomba 1 yıl önce Şikayet Et
  Türkiye ABD'ye demeli ki, şimdiye kadar hiç bir zaman ypg'nin yanında olduğunuz kadar bizim yanımız da olmadınız. O halde siz yolunuza biz yolumuza, demeliyiz ve öncelikle incirlik kapatılmalı.
  Cevapla
 • vatansever 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu topraklarda hesabı biz keseriz raconu biz belirleriz. ABD gitsin kendi topraklarında savaş oyunu oynasın.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ortalık bu kez fena karıştı! 'Derhal istifa et'
ABD tüm dünyaya resti çekti! O markayı kullanan kim varsa...