Rusya'dan BMGK'ya sürpriz Doğu Guta çağrısı!

Rusya'nın BM Daimi Temsilcisi Nebenzia, BMGK'ya, Esed rejiminin abluka altında tuttuğu Doğu Guta'daki durumu görüşmek için toplanma çağrısı yaptı.

 • GİRİŞ21.02.2018 21:07
 • GÜNCELLEME21.02.2018 21:37
Rusya'dan BMGK'ya sürpriz Doğu Guta çağrısı!

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vassily Nebenzia, BM Güvenlik Konseyi'ne, Suriye rejiminin abluka altında tuttuğu Doğu Guta'daki durumu görüşmek için toplanma çağrısında bulundu.

DOĞU GUTA KONUSUNDAKİ "ENDİŞELERİ" HATIRLATTI

Nebenzia, BM Güvenlik Konseyi'nde uluslararası barış ve güvenliğin sağlanması konulu oturumda yaptığı konuşmada hem Genel Sekreter Antonio Guterres hem de konsey üyelerinin Doğu Guta konusundaki endişelerini dile getirdiğini söyledi.

 

"DOĞU GUTA'DAKİ DURUMU GÖRÜŞMEK İÇİN TOPLANALIM"

BM Güvenlik Konseyi'ne yarın Doğu Guta'daki durumu görüşmek için açık oturumda toplanması çağrısı yapan Nebenzia, bugün dile getirilen tüm kaygıların ardından tüm tarafların görüşlerini ortaya koymaları için BM Güvenlik Konseyi'nin toplanmasının gerekli olduğunu ifade etti.

ABD'NİN YORUMU

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley ise Doğu Guta'da yaşanan insani trajedi karşısında ''Bakışlarımızı çevirmeye devam edemeyiz.'' dedi.

İNGİLTERE'NİN YORUMU

İngiltere'nin BM Daimi Temsilci Yardımcısı Jonathan Allen de Doğu Guta'nın ''ölüm ve yıkım bölgesi'' haline geldiğini söyledi.

KAYNAKAA

Etiketler

Yorumlar51

 • Hıdır BUDUR 3 hafta önce Şikayet Et
  Emperyalizmin SADDAMI ve KADDAFİ'yi kendi halkına katlettirmesini ve o ülkelerin mahvolmuş hali gözümüzün önünde olsun Lütfen
  Cevapla
 • Misafir 3 hafta önce Şikayet Et
  Sen ve destekleğin katil Esed rejimi öldürüyor, BM de ne söyleyeceksin, merak ediyorum? Yoksa bu Türkiye için bir mesaj mı?
  Cevapla Toplam 4 beğeni
 • ismail 3 hafta önce Şikayet Et
  Cehennem zalimler için fokurduyor
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • bulent 3 hafta önce Şikayet Et
  bizim ana muhallefette bu eset le görüşün diyor biz bu katili otorite olarak tanımıyoruz görüşmek isteyen görüşsün
  Cevapla Toplam 7 beğeni
 • Murat 3 hafta önce Şikayet Et
  Önce bonbala sonra barış güvercini ol
  Cevapla Toplam 10 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat