Çavuşoğlu: Hiç kimse bizi NATO’dan çıkaramaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin NATO üyeliğinin tehlikede olduğu yönündeki düşüncelerin gerçeği yansıtmadığını belirterek, “Hiç kimse bizi NATO’dan çıkaramaz, bu teknik açıdan mümkün değildir"dedi.

 • GİRİŞ10.03.2018 00:26
 • GÜNCELLEME10.03.2018 00:26
Çavuşoğlu: Hiç kimse bizi NATO’dan çıkaramaz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Almanya ziyareti kapsamında bir basın kuruluşuna mülakat verdi. Çavuşoğlu, Türk-Alman ilişkileri ve Zeytin Dalı Harekatı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Çavuşoğlu, ‘ABD’de bazıları, müttefik olarak Ankara’ya şüpheyle yaklaşıyor. Türkiye’nin NATO üyeliğinin tehlikede mi?’ sorusu üzerine şunları söyledi: 

"HİÇ KİMSE BİZİ NATO'DAN ÇIKARAMAZ"

“Biz NATO’nun kurucu üyesi olup, ittifaka birçok katkılar sağladık. Afganistan ve başka ülkelerde etkiniz. Biz, kilit müttefiklerden biriyiz. Bu, bizim stratejik tercihimizdir. Hiç kimse bizi NATO’dan çıkaramaz, bu teknik açıdan mümkün değildir.

Burada, Türkiye karşıtı duygular söz konusudur. Ancak NATO üyeliğimizin sorgulanmasına izin vermiyoruz. NATO bizim evimizdir. Birisi gelip, NATO’nun evimiz olmadığını kim söyleyebilir? Bazı Batı ülkeleri, Türkiye gibi ülkelere karşı nasıl davranıldığını maalesef halen bilmiyorlar.

Artık Türkiye’ye 20 yıl öncesi gibi muamele edilemez. Türk milleti bunu reddediyor. ABD ve AB, Türkiye’nin eşit ortak olduğunu anlamalıdır.” 

Etiketler

Yorumlar8

 • Ertan 1 hafta önce Şikayet Et
  Halk olarak natonun faydasını zararını bilemeyiz.Bu konu askerlerin kararındadır.Ben bilememki nato askeri açıdan ne getiriyor ne getirmiyor. O yüzden bu açıdan halka soralım bence saçma.
  Cevapla
 • ^^^^^ 1 hafta önce Şikayet Et
  Düşmanın dışında olmaktansa içinde olmak daha iyidir. Şimdilik kalalım. Problemsiz Tam karşı koyabilecegimiz zaman çıkarız.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • balkesli 1 hafta önce Şikayet Et
  bu nasıl bi kafa yapısı ya?düşmanın karşısında olunur içi neymiş? senin benim düşman olarak gördüğümüzü malesef ki idareciler müttefik olarak görüyor, bunu açıkça söylesene, ne lafı evirp çeviriyon sırf hükümeti desteklicem diye.
 • Kazım Kazım 1 hafta önce Şikayet Et
  NATO konusunu bir referandum ile Milletimize danışmalıyız. Bize şimdiye kadar ne faydası oldu da?
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • pandir 1 hafta önce Şikayet Et
  Nato bize ne kazandiriyor zalim gavurun korumalini sahlamaktan başka çıkalım
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • MÜSLÜMAN TÜRK 1 hafta önce Şikayet Et
  Çık ne işin var natoda
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat