Yalçın Topçu'dan 'Zeytin Dalı' açıklaması

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Terörle mücadelede zor iklim ve coğrafi şartlara rağmen bu kadar kısa zamanda, bu kadar büyük başarılı sonuçlar almak ancak kahraman Mehmetçiğe yakışırdı. " dedi.

Yalçın Topçu'dan 'Zeytin Dalı' açıklaması
Yalçın Topçu'dan 'Zeytin Dalı' açıklaması
GİRİŞ 11.03.2018 12:26 GÜNCELLEME 11.03.2018 12:26
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı ve Bursa Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, Balıkesir Yörük Türkmen Federasyonu Başkanı Sinan Ergüven ile Türkiye Büyük Düşünen Gençlik Platformu Başkanı Yusuf Alfat ve platformun temsilcilerinden oluşan heyeti Beştepe’deki makamında kabul etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Topçu “Çanakkale, Sakarya’da, Dumlupınar’da bir ve beraber olanların torunları bugün burada, milletin evinde bir ve beraber. Bizler milletimizin yanında ümmetimizin de bahadır evlatlarıyız. Bugün buradaki tablo bir Anadolu kilimidir. Nasıl ki o kilimde bir desen veya bir renk eksik kalamaz, bizim her bir vatandaşımız esastır, asli unsurdur, olmazsa olmazımızdır. Cenab-ı Hakk’a kulluğumuz dışında hepimiz eşitiz ve biriz” ifadelerini kullandı.

“BU KADAR BAŞARILI SONUÇLAR ALMAK ANCAK MEHMETÇİĞİMİZE YAKIŞIRDI”

“Meşruiyetini BM‘nin 51. maddesinden alan Zeytin Dalı Harekâtı’nda, hükümetimizin kararlı duruşu, aziz milletimizin sağduyusu, ümmetimizin duası ve bütün güvenlik teşkilatlarımızın tek yürek-tek bilek oluşuyla bir destan daha yazılmaktadır. Terörle mücadelede zor iklim ve coğrafi şartlara rağmen bu kadar kısa zamanda, bu kadar büyük başarılı sonuçlar almak ancak kahraman Mehmetçiğe yakışırdı. Şehitlerimize rahmet, gazilerimize şifa dilerim. Rabbim askerimizi muzaffer etsin inşallah.”

“KİMSENİN TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ YOK”

“Zeytin Dalı Harekâtı ile terör yuvaları darmadağın ediliyor. Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlanmasıyla orada yaşayan siviller PKK-KCK-YPG-PYD-DEAŞ teröristlerinin ve terörün esaretinden kurtarılacaktır. Kimsenin toprağında gözümüz yok, ama umarız ki; bizim toprağımıza, egemenliğimize göz dikenin gözünü çıkaracağımız anlaşılmıştır. İçerden ve dışarıdan gelen homurdanmalar haklı mücadelemizde gösterdiğimiz kararlılık karşısında kesilmiştir. Artık bütün dünya görüyor ki; Türkiye kendisine yönelecek terörist faaliyetleri ininde yok etme kudret ve iradesini gösteriyor, bundan sonra da kimse Türkiye’ye kaba tabirle racon kesemeyecektir.”

“CUMHUR İTTİFAKI CUMHURİYETİMİZİN DE GÜVENCESİDİR”

“Bu süreçte, ‘önce milletim ve devletim’ diyerek her türlü desteği sağlayan MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye şükran borçluyuz. Sayın Bahçeli, 15 Temmuz’daki FETÖ terörü karşısında dik durarak kirli oyunları bozmuştu. Kanaatimce “Cumhur ittifakı” 2019’da sandıktan milletin iradesini galip çıkartacaktır. Cumhur ittifakı cumhuriyetimizin de güvencesidir. Tek bayrağın, tek milletin, tek devletin, tek vatanın ve büyük Türkiye’nin güvencesidir. Cumhur İttifakı kazandığında; kazanan Türkiye olacaktır, kazanan İslam ümmeti ve mazlum milletler olacaktır. Bu birlikteliğin oluşum sürecinde ne tür zorluklar ve provokatif söylemler yaşandığını milletimiz biliyor. Lakın Büyük Türk Milleti Kürt’ü, Türkmen’i, Alevi’si, Sünni’si seksen bir milyonun kahir ekseriyeti bunu memnuniyetle karşıladı, olumlu buldu. Milletin memnuniyeti ve coşkusu bütün olumsuzlukları unutturmuştur. Büyük bir memnuniyetle görüyorum ki, maya tutmuştur.”

“MÜZMİN MUHALEFETİN SIZLANMASINI NORMAL KARŞILAMAK LAZIM”

“Bu ittifakla ilgili korku, endişe ve şüphe yaratmaya çalışanların gizli hesapları vardı, gizli ajandalarıyla hareket etmekteydiler, onları da “Milli İrade” boşa çıkardı. Halen bir kısım medyanın kirli propagandaları, bir kısım seviyesiz siyasetçilerin iftiraları olsa da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bahçeli milletin vicdanında ve gönlünde sarsılmaz ve yıkılmaz bir yer kazanmışlardır. Bunu gören müzmin muhalefetin sızlanmasını, öfke nöbetleri geçirmesini de normal karşılamak lazım diye düşünüyorum.”

“BU ASIR TÜRK ASRI OLACAKTIR. BU ASIRDA EN YÜKSEK SEDA İSLAM’IN SEDASI OLACAKTIR”

“Nüfusumuz Avrupa’nın en genç nüfusu. İnsan potansiyelimiz ve kalitemiz oldukça yüksek. Bugünkü misafirlerimiz gibi gençlerimizin ’Büyük Türkiye’ idealini her şeyden üstün görerek, kendi medeniyet değerlerimizi göğüslerindeki bir muska gibi gönüllerine nakşederek yaşamaları bizleri de istiklal ve istikbalimizden emin kılacaktır. Milli vicdan, milli şuur, milli ahlak ve manevi inkişafla yükselen ve yücelen bir gençlik bütün dünyada barış ve adaleti sağlamış, aynı zamanda Türk ve İslam medeniyetinin yeniden ihyasını gerçekleştirecek  nesil anlamına gelmektedir. Özgüveniniz yüksek olsun, ecdadımızın yaptıklarından daha fazlasını yapacak kudret ve inanca sahip olunuz. Herhangi  bir millet, herhangi bir devlet veya herhangi bir yaşam tarzı karşısında hiçbir kompleks taşımayın. Uyuyan dev uyanmıştır artık. Herkes bilsin ve inansın ki; bu asır Türk asrı olacaktır. Bu asırda en yüksek seda İslam’ın sedası olacaktır.”

“GENÇLİK TEŞKİLATLANMALARI YOLUYLA DEVLETİMİZLE BERABER OLMAK İSTİYORUZ”

Ziyarette söz alan Türk Dünyası Yörük Türkmen Birliği Genel Başkanı ve Bursa Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu “vatanımızı ve milletimizi çok seviyoruz. Devletimizin bekası için yapılacak faaliyetleri desteklemeye çalışıyoruz. Bugün burada olmamızın sebebi de budur. Üniversitelerde kurduğumuz Yörük Türkmen Kültürü araştırma kürsüleriyle beraber gençlik yapılanmalarıyla kol kola olmaya çalışıyoruz. Dinamik genç nüfusumuzu göz önünde bulundurarak gençlik teşkilatlanmaları yoluyla devletimizle beraber olmak istiyoruz.” İfadelerini kullandı.

“BAKANLIKLAR SEVİYESİNDE PROJELER ÜRETEN EKİPLER OLUŞTURMAYA BAŞLADIK”

Türkiye Büyük Düşünen Gençlik Platformu Başkanı Yusuf Alfat ise “şu an bünyemizde 50 farklı bölümden arkadaşımız var. Türkiye’deki 100 üniversite ile KKTC ve Bakü de dahil olmak üzere aktif olarak teşkilatlanmamızı tamamladık. Platformumuzu oluşturma aşamasında Türkiye’deki şu boşluğu fark ettik: Türkiye son 15 yılda büyük bir kalkınma hareketine girişmişti. Bunda da başarılı oldu. Biz de bu hareketlenmeye nasıl destek olabileceğimizi düşünerek yola çıktık ve bakanlıklar seviyesinde projeler üreten ekipler oluşturmaya başladık “ şeklinde konuşarak platform yapılanmasını anlattı.

ETİKETLER
Afrin
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Diyarbakır Beyleri 9 ay önce Şikayet Et
  Diyarbakır Ziyaretiniz çok etkili oldu.Güneydoğu ziyaretlerinizi lütfen daha sık yapın.Diyarbakır 17 Mart’ta Reis’le tarih birliğin beraberliğin destanını yazacak inşallah.
  Cevapla
 • Reis 9 ay önce Şikayet Et
  Siz Muhsin başkan duruşunun Temsilcisi iyi bir insansınız.Allah sizi korusun.
  Cevapla
 • Fehmi Ak 9 ay önce Şikayet Et
  Allah sizlerden razı olsun Tuğrul Türkeş de ve siz çok zor dönemde oyunları bozdunuz.Sizden ricamız Ak partiye girin siyasete dönün..
  Cevapla
 • Deli Hikmet 9 ay önce Şikayet Et
  Umarım sayın bakanın söylediklerinden ikbal peşinde olan siyasetçiler ders alır
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Rusya'dan bomba Venezuela hamlesi!
İşte o fotoğrafların gerçek yüzü