NATO'dan Türkiye açıklaması

NATO'nun Suriye topraklarından doğan füze tehditleri de dahil olmak üzere Türkiye'nin güvenliğini desteklediği belirtildi.

 • GİRİŞ12.03.2018 22:14
 • GÜNCELLEME13.03.2018 00:48
NATO'dan Türkiye açıklaması

Bir NATO yetkilisi, "NATO, Türkiye'nin güvenliğini destekliyor. Örneğin; Türkiye'nin hava savunma sistemini Suriye tarafından gelen füze tehditlerine karşı güçlendiriyoruz" dedi.

"TÜRKİYE İLE DÜZENLİ OLARAK ZEYTİN DALI KONUSUNDA KONUŞUYORUZ"

 

Yetkiliye göre Suriye'deki durum, tüm NATO ülkeleri için büyük bir endişe kaynağı durumunda. NATO üyesi Türkiye'nin bu durumun normalleştirilmesinde ön safta bulunduğunu söyleyen yetkili, "Ankara, Zeytin Dalı Harekatı hakkında NATO'yu bilgilendirdi ve bunun devam etmesini bekliyoruz. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Erdoğan da dahil Türk liderliğiyle düzenli olarak görüşüyor" ifadelerini kullandı.

'SURİYE'DE YOKUZ ANCAK…'

Öte yandan NATO'nun Suriye'de varlık göstermediğini ve bu yönde bir çağrı yapılmadığını kaydeden yetkili, ancak NATO'nun keşif uçuşlarıyla ve Irak ordusunu hazırlayarak uluslararası koalisyonu DEAŞ'a karşı desteklediğini savundu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NATO'YA SESLENMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Mersin'de yaptığı konuşmada, "Ey NATO neredesin? Bu kadar mücadele veriyoruz. Türkiye NATO'nun üyesi değil mi? Neredesin? Hadi bakalım Suriye'ye gel. Niye gelmiyorsun?" demişti.

Yorumlar74

 • kaşgarlı 2 gün önce Şikayet Et
  nato şu anda abd nin uşağı durumunda. trump ekibinin değil, pentagonun..buna hala fetö de dahil. reis natoyu sorgular hale getiriyor ki, dünya düzeni yeniden kurulurken biz müttefiklerimizi değiştiririz mesajı veriyor. olacağı da zaten bu. neticede adamlar incirlikten darbeyi yönet(eme)diler. başarsalardı nato tescilli devam ederdi. akıl der ki nato zaten bizimle bitti. bunu onlar da biliyor. asya ittifakı kurulacak afrikayla büyüyecek. avrupa son ürün pazarı olacak. amerika dışarıda kalacak. olan herşey bunların üzerine kurgulandı. hepsi bu. diriliş de, direniş de..
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Gazeteci 3 gün önce Şikayet Et
  Tehdit fuzeden degil, PKK ve YPG'den geliyor, isinize gelmiyor tabii.
  Cevapla
 • YİNE İSLAM 3 gün önce Şikayet Et
  türkiyede bir tane lider var oda RECEP TAYYİP ERDOĞAN başka lider yok.
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • bülent 3 gün önce Şikayet Et
  şöyle hizaya gelin bakalım
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Göktürk 3 gün önce Şikayet Et
  sadece deaş mı ulan pkk ne terör örgütü değil mi aşağılık iki yüzlü nato
  Cevapla Toplam 13 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat