Prof: Verimli: Liderin istifa etmesi iyi

Prof.Dr. Arif Verimli, kaybeden liderlerin demokrasinin sonuçlarına katlanmasini tavsiye etti ve “Kaybeden liderin gerçekten psikolojik destek almalarında fayda var. Kaybeden liderler istifa ederlerse taraftarlarına moral kazandır” dedi.

 • GİRİŞ23.07.2007 14:07
 • GÜNCELLEME23.07.2007 14:07
Prof: Verimli: Liderin istifa etmesi iyi

22 Temmuz seçimlerinden mağlup ayrılan siyasi parti liderlerinin ruh haline ilişkin açıklama yapan Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Verimli, herkesin demokratik sonuçlara katlanmak zorunda olduğunu belirterek, 'olgun demokrasilerde olduğu gibi seçimin kaybeden liderlerin istifa etmesi gerektiğini' söyledi.


Verilmi, istifaların partililere biraz daha moral kazandıracağını kaydetti.
Partilerin kadro ve program yenilemesi ve nerede hata yaptıklarına bakmaları gerektiğini vurgulayan Verimli, kaybeden liderlerin de ruh hallerinin biraz olsun düzelebilmesi için psikolojik destek almalarında fayda olacağını söyledi.


Verimli, başarılı olamayan liderlerin kamuoyu karşısına çıkmamalarını da 'Kaybedenler üzüntü içerisinde olunca kızgın ve öfkeli taraftarın karşısına çıkmak istemeyebilirler. Özellike üzüntü şok dalgasını üzelerinden attıktan sonra her halde düşünürler' şeklinde değerlendirdi.


(ANKA)

1 DAKİKADA 7 GÜNDEM

Yorumlar2

 • mesut basar 10 yıl önce Şikayet Et
  deniz bykalmı?. sizce deniz bykalın istifa etmesi mümkünmü? ayrıca deniz bykalla lider demek sizce diğer gerçek liderlere geçmiş liderlere hakaret olmuyormu?yoksa liderlik kavramımı değişti:-)soruma cevap verecek bir chpli veya onun etekleri altına saklanmış mhpli varmı
  Cevapla
 • Mahmut Bütün 10 yıl önce Şikayet Et
  ?. haydi rodosa sn baykal kim tutar seniiii
  Cevapla
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat

Sondakika Gelişmelerinden Haberdar Olun