Başbakan'dan tepki: Bugüne kadar neredeydiniz!

Başbakan Binali Yıldırım Suriye'ye düzenlenen operasyonla ilgili Batı'yı eleştirdi ve “Kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor. 7 yıldır insanlar ölüyor, bugüne kadar neredeydiniz.” dedi.

GİRİŞ 14.04.2018 13:19 GÜNCELLEME 14.04.2018 15:52
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

AK Parti Esenler 6. Olağan Kongresi'nde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yaptıkları operasyonla ilgili ilk kez konuştu.  Başbakan Yıldırım, operasyona ilişkin, "Yapılan operasyonu olumlu bir adım olarak görüyoruz ancak kalıcı barış için daha fazlasına ihtiyaç var." ifadelerini kullandı.BATI'YA TEPKİ: BUGÜNE KADAR NEREDEYDİNİZ?

Batı'nın terörle mücadelede takındığı iki yüzlü tavrı eleştiren Yıldırım, "Geçtiğimiz günlerde Suriye'de alçak rejim kimyasal silahlarla çocukları, masum insanları katletti. Birdenbire dünyanın vicdanı olarak kendilerini gören ülkeler seslerini yükselttiler. Peki 7 yıldır Suriye'de insanlar katlediliyor, vahşet devam ediyor, sadece kimyasal silah kullanıldığı zaman mı insanlığınız aklınıza geliyor. Bugüne kadar neredeydiniz?" dedi.

BARIŞ İÇİN ÇALIŞAN TEK ÜLKE TÜRKİYE

Başbakan sözlerini şöyle sürdürdü;

"Tabii ki ne kimyasal silahla, ne de normal bir silahla hiçbir insan hayatına kastetmeyi bizim inancımız kabul etmez. Ancak Suriye’de çözüm isteyenleri göstermelik, vicdan istismarı ile değil gerçekten sorumluluk alarak bu vahşetin sona erdirilmesi için daha çok çalışmaları gerekiyor. Sahada rekabet etmek ülkedeki sorunları çözmez. Suriye’de tek ülke barış için, insanlık için, terörün yok edilmesi için gece gündüz çalışıyor. O ülkenin adı Türkiye’dir. O liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır."
 

ETİKETLER
ingiltere
YAZDIR
YORUMLAR 48
 • Tiryaki 11 ay önce Şikayet Et
  Alayiniz insanliktan cikmissiniz
  Cevapla
 • karadut 11 ay önce Şikayet Et
  Ne ABD, ne Rusya, ne İran ne de Esed bizim umurumuzda olmamalı. Suriye'de bebekler ölüyor. Türkiye barış için, huzur için gayret göstermeye devam etmeli. Aksi halde bu melunlar çok daha fazla can yakacaklar.
  Cevapla
 • cenk 11 ay önce Şikayet Et
  abd suriye den petrol çalarken kendilerine kimyasal silah kullanılacağından endişe ettiği için kimasal kullanılınca esedi vurdular.
  Cevapla
 • Yakub 11 ay önce Şikayet Et
  Küfür kaybettiği itibarı kazanmak için Suriye hareketi yapılıyor. Yemezler! Suriye demek Türkiye demekdir. Bunu bilmeyen Afrin hareketine baksın. Büyük israil devleti kurmak için her şey yapılıyor. Muhammed Abdulkerim el isa yakında Arapları namaz kılmayan Türkleri göstererek düşman ilan ederse şaşırmayın!
  Cevapla
 • Muhasebeci Kenan 11 ay önce Şikayet Et
  sen onu bunu bos ver mumbice aynel araba gir pkk pyd deasi yok et
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mağarada kıstırılan teröristler böyle öldürüldü!
Trump'tan NATO'ya yeni üye sinyali!