Erdoğan: Avrupa'yı orada toparlayacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı televizyon programında yurt dışındaki mitinglerle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Batı'nın bu noktada takınacağı tavrın tüm dünyada Batı'nın demokrasiye nasıl bağlı olduğunu göstereceğini söyledi.

GİRİŞ 22.04.2018 03:09 GÜNCELLEME 22.04.2018 16:20
Bu Habere 26 Yorum Yapılmış

Erdoğan, NTV'de yayınlanan "Siyasi İşler Özel Programı"nda gündeme ilişkin soruları cevapladı. Yurt dışındaki mitinglerle ilgili Erdoğan, Batı'nın bu noktada takınacağı tavrın tüm dünyada Batı'nın demokrasiye nasıl bağlı olduğunu göstereceğini söyledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimleri öncesinde Türk siyasilerin ülkelerinde etkinlik yapmalarına izin vermeyeceklerini söyleyen Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz' a da sert tepki gösterdi.

'AVRUPA'YI ORADA TOPLAYACAĞIZ'

Yurt dışındaki seçim hazırlıklarının tamamlandığını belirten Erdoğan, şunları kaydetti:

 

 

Erdoğan, "10-11 bin kişilik bir spor salonunda bir uluslararası kuruluşun toplantısında bulunacağım ve orada Türk vatandaşlarıma sesleneceğim. Büyük ihtimalle Avrupa'yı orada toparlayacağız. Konuşmamızı yapacağız. Demokrasi mücadelesi öyle kolay kolay kısıtlanabilecek, önü kesilebilecek bir mücadele değildir. Sizin bir yerde önünüzü keserler öbür yerden çıkarsınız. Avusturya'nın başındaki zatın attığı bu adımlar tamamen kendisine ters dönecek adımlardır. Bunlar da bunun bedelini ödeyecektir. Ülkemde ise kongrelerle ilgili dolaştığım iller var. Bu illerden sonra bizim bir değerler silsilesi var. Bu seçmenle ilgili. Seçmen değerlemelerini yaptırıyorum. Bu değerlemeden sonra da gideceğim iller olacak. Ancak gidemeyeceğim iller de olacak. İlerimize verimlilik esasına göre gitmekte kararlıyım." ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 26
 • Hızır Bey 8 ay önce Şikayet Et
  Avrupa kendi kuyusunu kazıyor Reis, sen tasalanma gelsenizde gelmesenizde iki elimiz kanda da olsa oy kullanmak için uçarak gideriz.
  Cevapla
 • Rafet 8 ay önce Şikayet Et
  Reıs, sen Avrupa'ya gel , mıtıng yerının mahşer yerıne dönüştüğünü görsün Avrupa . Dünya
  Cevapla
 • vatandaş 8 ay önce Şikayet Et
  Birçok yorum yazan arkadaşlar sayın cumhurbaşkanımız gibi düşünüyor, adalet ve demokrasiden bahşediyor. Siz daha kendi milletinizin kurduğu ( İyi Parti). Salon ve otel verdirmediniz, ikincisi dürüst olmak gerekirse, Avrupa,lı herhangi bir ülke Türkiye,de yaşan vatandaşları için böyle bir girişim yapsa onlaraacaba müsade edilir mi.? Kesinlikle edilmez.
  Cevapla
 • hakkı 8 ay önce Şikayet Et
  iyi partiyi kuranlar bizim milletimizden değil fazla çekiyorsun herhalde
  Cevapla
 • Btm 8 ay önce Şikayet Et
  Cok konuşma avrupadaki parlementler hdpnin mitinglerinde ne işi var.hdp miting yapınca avrupada sesiniz cıkmıyor
  Cevapla
 • Erdoğan 8 ay önce Şikayet Et
  avrupabirliğinde adaleti a sı yok kendi ırkları hariç
  Cevapla
 • Mustafa Türkmen 8 ay önce Şikayet Et
  Avrupa ile seçimlerde yaşanan gerginlikler danışıklı diyen kendini çok akıllı zannedenlere: Avrupa referandumda hayır cephesini chp hdp cephesini açık bir şekilde destekledi. Çünkü onlar kurulduğu günden beri İslamla mücadele eden seküler batının değerlerine bağlı chp zihniyetini ve pyd nin pkk nın hdp sinide çok sever. Şimdi ise Avrupa hdp chp sp ip kirli iktifakını destekleyecektir. Algı yapabileceğini zannedenler kirli iktifakınızın eline bu ülkeyi asla bırakmayacağız. Boşuna debelenmeyin. destekçilrinizle beraber yine kaybedenler olqcaksınız.
  Cevapla
 • Hakan 8 ay önce Şikayet Et
  Ak partiye miting ve konferans salonu vermeyen avrupanin chp ve hdpkk ya nasil musade ettigini evet hayır referandumunda gordük.sen kafayı takmişsiniz diyerek ancak kendini aldatirsın.
  Cevapla
 • algı 8 ay önce Şikayet Et
  algı falan değil. her şeye bulmuşsunuz çözüm. algı lobi dış güç. başka bir şey yok. bir defa haklıya haklı deyin bari.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye tuzağa düşmedi! 20 günde 3. kez denediler
Trump dünyayı tehdit etti! Hepsini indireceğiz