YSK, İYİ Parti kararını açıkladı!

YSK, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerde İYİ Parti'nin seçime katılabileceğini açıkladı.

GİRİŞ 22.04.2018 16:41 GÜNCELLEME 22.04.2018 17:29
Bu Habere 89 Yorum Yapılmış

YSK tarafından yapılan açıklamada; Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında yapılan inceleme sonucunda 298 sayılı Kanunun 14. maddesinin 11. fıkrası ile 2820 sayılı Kanunun 36. maddesi gereğince illerin en az yarısında teşkilatını kurmuş siyasi partilerin; Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti), Bağımsız Türkiye Partisi (BTP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Demokrat Parti (DP), Halkların Demokratik Partisi (HDP), İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Saadet Partisi (SP) ve Vatan Partisi olduğu belirtildi.

Bu kapsamda yapılan açıklamada, "298 sayılı Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanunun ile 2830 sayılı Siyasi Partiler Kanunun ilgili maddeleri gereğince seçime girebilmek için öngörülen şartları taşıyan partiler AK Parti, CHP, MHP, BTP, BBP, DP, HDP, SP, Vatan Partisi ve İYİ Parti olduğunun tespit edildiğine YSK tarafından karar verilmiştir" denildi.

 

ETİKETLER
iyi parti
YAZDIR
YORUMLAR 89
 • vatansever 8 ay önce Şikayet Et
  bir de bu ittifaklarını pkk tebrik ediyor. Allahım bu nasıl iştir ? tebrik edileni kim tebrik ediyor bir bakın, pkk. bu parti % 100 pkk destekçisinin ta kendisidir, sonradan parti kuran bu bayan da.. bunlara oy vermek, askerimize, sivil vatandaşımıza kurşun sıkmak demektir. ülkemizi, vatandaşımızı koruyup sahip çıkalım, uyanık olalım !!!
  Cevapla
 • AkPartici 8 ay önce Şikayet Et
  2--Koalisyonlar döneminden sonra, güçlü ve tek başına iktidar dönemine alıştık;bu ülkemizin demokrasisi için çağ atlama zamanıdır ama asıl altın çağını "Güçlü iktidar-Güçlü Muhalefet" zamanında yaşayacağına inanıyorum. MHP'nin "Milli" meselelerde, muhalefet partisi olarak İktidar Partisini desteklemesini çok tabi ve olumlu bulmak ile beraber; Seçimde İktidar Partisi ile ittifak yapmasını yanlış buluyorum. Muhaliflerin İktidara karşı birleşmesi doğal iken "Kirli İttifak" Yakıştırması da yanlıştır. Asıl anormal olan Muhalefet ile İktidarın seçimde ittifak yapmasıdır. Bunda şahısların çıkarı olabilir ama Ülkenin ve vatandaşın zararı olacağı da apaçık ortadadır.
  Cevapla
 • sezgi 8 ay önce Şikayet Et
  şu an oyun zamanı değil. hala oyunlar oynanırken ülkemiz aleyhinde demokrasi diyerek mhpnin k parti karşıtı blokta yer alması olmaz
  Cevapla
 • HarunG 8 ay önce Şikayet Et
  Yada secime katilabilip boyunun olcusunu alabilecegini acikladi
  Cevapla
 • Aliiii 8 ay önce Şikayet Et
  İyi partiye oy verecek olan arkadaşlar artık size yanlışları göstermeye gerek yok sanırım bu ittifaktan sonra her şey ortada. Bundan sonra biran önce inadı bir kenara bırakıp safınızı belli edin. He aksi takdirde yarın çok pişman olursunuz ama iş işten geçmiş olur
  Cevapla
 • Eyt mağdurları 8 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır aynı masal, aman efemdim dış güçler iç güçler , beni yakan ankara.
  Cevapla
 • Eyt mağdurları 8 ay önce Şikayet Et
  Teşekkür bekleme, çok düşündük başka çıkış yolu yok.
  Cevapla
 • ömer polat 8 ay önce Şikayet Et
  bunların bazıları eski usul gibi amerika uşaklarıdır eminimki hlkımız frkedecktır
  Cevapla
 • Alperen 8 ay önce Şikayet Et
  İspatı 15 Temmuzda Başbakan olacağım diyen Meral Fetö ittifakı. Daha ne ispatı istiyorsunuz. Kör müsünüz?
  Cevapla
 • Ispatla 8 ay önce Şikayet Et
  Ispatın kanıtın varmı ömer bol keseden atıyon. Abd uşağı kim ?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Katar'dan dev bağış! Onlarcası bedavaya gönderildi
Bahçeli çok sinirlendi! 'Kaldırın bunları'