CHP - İYİ Parti ittifakının sebebi para mı?

CHP'den 15 milletvekilinin partiden istifa ederek İYİ Parti'ye katılmaları ile Meclis'te grup kuracak sayıya ulaşan İYİ Parti, 25 milyon lira hazine yardımı alacak.

GİRİŞ 23.04.2018 10:01 GÜNCELLEME 23.04.2018 10:26
Bu Habere 150 Yorum Yapılmış

CHP'den 15 milletvekilinin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla partiden istifa ederek İYİ Parti'ye katılmaları, 5 milletvekili olan İYİ Parti'yi 20'ye çıkararak Meclis'te grup kuracak sayıya ulaştırdı.

HAZİNE YARDIMINDAN FAYDALANABİLECEK

 

 

Bu sonuçla İYİ Parti 100 bin imza toplamadan Meral Akşener'i cumhurbaşkanı adayı olarak gösterebilecek, Hazine'nin seçim öncesi partilere yapacağı seçim yardımından da faydalanacak.

İŞTE AKŞENER'İN ALACAĞI HAZİNE YARDIMI

Son verilere göre Hazine'den seçim yardımı olarak AK Parti'ye 270.9 milyon lira, CHP'ye 138.5 milyon lira, MHP'ye 65.1 milyon lira, HDP'ye ise 58.8 milyon lira yardım yapılacaktı.Hazine'den seçim yardımı alacak partiler ve alacakları para 24 saat önce böyleyken İYİ Parti ile bu tablo da değişecek. Partilerin payından İYİ Parti'ye bölünecek.İYİ Parti'nin de 25 milyon lira civarında bir Hazine yardımı alacağı belirtiliyor.

ETİKETLER
iyi parti xhp
YAZDIR
YORUMLAR 150
 • Yorumbu 8 ay önce Şikayet Et
  Sınavlarda nasıl katsayı varsa partilere de hazine yardımı milletvekili sayısı oranına göre yapılabilir mi
  Cevapla
 • Resultt 8 ay önce Şikayet Et
  Yıllardır tartışılan ama bir türlü hiç değişmeyen bu seçim ödemesi
  Cevapla
 • Size 8 ay önce Şikayet Et
  Yazıklaaaar olsun........
  Cevapla
 • Muratlı 8 ay önce Şikayet Et
  Oktay hoca, bu transfer sana yakışmadı.
  Cevapla
 • misafir@ 8 ay önce Şikayet Et
  Millevekilliği geliri için milletin cebinden kullanmak!İşte insanların düzeni!Böyle yerlerde huzur oluşurmu?Milletin parasıyla kandıra bildiği kadar kandıran milletvekili maaşına kavuşuyor.Tüm dünyaya inen islamın dediği gibi hareket baştan sona huzur.Şöyleki;her bakan gerektiren durumlarda,tüm kainata örnek gösterilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed 'e her yönden en çok benzeyen hiç haksız masraf gerekmeden başkan olur.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İmamoğlu ile vatandaşın güldüren diyaloğu
Bakan Albayrak uyardı: Fiyatları takip ediyoruz