Dışişleri Bakanlığı'ndan Juncker'a sert tepki!

Dışişleri Bakanlığı'ndan AB Komisyonu Başkanı Juncker'e tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, 'AB yetkilileri güvenilirliklerini kaybediyor' denildi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan Juncker'a sert tepki!
Dışişleri Bakanlığı'ndan Juncker'a sert tepki!
GİRİŞ 27.04.2018 00:34 GÜNCELLEME 27.04.2018 01:04
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"AB Komisyon Başkanı Jean-Claude Juncker’in bugün (26 Nisan) Yunanistan Parlamentosu’nda yaptığı konuşmada ülkemizi ilgilendiren konularda “Birlik dayanışması” kisvesi altında, bilirkişi edasıyla hüküm verme alışkanlığını sürdürdüğünü gördük. Ege ve Doğu Akdeniz’e ilişkin Rum-Yunan tezlerine dayalı bu açıklamalarla, AB yetkilileri inanılırlıklarını ve güvenilirliklerini her geçen gün daha fazla kaybetmektedir. Ciddiyetten uzak ve hukuki temelden yoksun bu açıklamaları reddediyoruz.

 

"İKİ YÜZLÜ ANLAYIŞI KINIYORUZ"

Juncker’in ayrıca ülkemizde tutuklu bulunan iki Yunan askerin ‘mutlaka serbest bırakılmaları’ yönündeki beyanını da hayretle karşılıyoruz. Türk yasalarını ihlal eden Yunan askerlerinin bağımsız yargı önünde herhangi bir ayrıcalığı bulunmamaktadır. Canı istediğinde hukuk devleti hatırlatması yapan, çıkarına geldiğinde ise devam eden yargı sürecine müdahale anlamı taşıyan açıklamalardan çekinmeyen bu iki yüzlü anlayışı kınıyoruz."

YORUMLAR 1
  • doğanay 8 ay önce Şikayet Et
    Bir referandumda ab için en kısa zamanda bekliyoruz...
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe kupada yıkıldı!
Bakan Albayrak uyardı: Fiyatları takip ediyoruz