CHP'de deprem! Topluca istifa ettiler...

CHP Kandıra İlçe Başkanı Gülay Vurmaz Eyisabuncular, ana kademe yönetimi ve kadın kolları olarak görevlerinden istifa kararı aldıklarını bildirdi.

CHP'de deprem! Topluca istifa ettiler...
CHP'de deprem! Topluca istifa ettiler...
GİRİŞ 09.08.2018 10:38 GÜNCELLEME 09.08.2018 10:41
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Eyisabuncular, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün yaptıkları yönetim kurulu toplantısında İlçe Kadın Kolları Başkanı Arzu Güngör ve yönetim kurulu üyeleriyle cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde başarısız oldukları gerekçesiyle bu kararı aldıklarını belirtti.

İstifa dilekçelerini bugün İl Başkanlığına sunacaklarını ifade eden Eyisabuncular, şöyle konuştu:

 

 

"Seçimlerde yurt genelindeki başarısızlık yadsınamaz boyutta, Kocaeli ve ilçelerdeki başarısızlık ortadadır. Kandıra ilçe seçimlerde başarısız olmuştur. Bu başarısızlık üyenin, delegenin, mahalle temsilcisinin, il delegelerinin ve ana kademe yöneticilerinin paylaşması ve sorgulaması gereken bir durumdur. Başarısızlığı başka partilerin oy kaybıyla kıyaslamak, geçici bahaneler bulup hiçbir şey olmamış gibi sabitliğe devam etmek zaman kaybı ve basiretsizliktir. Kandıra ilçe örgütü kısa süre önce örgütün ortak kararıyla değişim için olağanüstü kurultaya imza vermiştir. Değişimin gereğini gören ve önerenlerin yer işgal etmeye devam etmesi de abestir. Kişisel hesaplar içinde bulunmayan ve ülke ikbalini şahsi ikballe karıştırmayan Kandıra ilçe örgütü bu konuda hassas davranmış ve gereğini yapmıştır. Kandıra ilçe örgütü olarak, kadın kolları ilçe yönetimiyle aldığımız ortak karar doğrultusunda yönetimden istifa ettik."

BİLE BİLE LADES

Partinin yıllanmış kadrolardan kurtulması, defalarca görev almış, vizyonu tükenmiş, toplamda kalite ruhundan uzaklaşmış kronik kişilerle yola devam etmesinin mümkün olamayacağını aktaran Eyisabuncular, yenilenmiş parti tüzüğünün, yeni yüzler ve adamcılıktan arınmış bağımsız örgütlere yol göstereceğine inandığını kaydetti.

Eyisabuncular, mevcut kadrolarla devam etmenin yerel seçimlerde "bile bile lades" demek olacağını ve sonuçların hezimet olacağını sözlerine ekledi. 

ETİKETLER
chp
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Orhan 6 ay önce Şikayet Et
  Eeeeeeeeeeeee... nolmuş yani istifa etmişlerse... kendilerinin bileceği iş... istanbul ankara izmir il teşkilatları değil ki istifa edenler... hem onlar hrm de hepsi hatta tüm teşkilatlar istifa etse ne yazar... yerlerine atama yaparız olur biter... İmza : Kemal Kılıçdarzadebeyoğlugiller...
  Cevapla
 • Fani 6 ay önce Şikayet Et
  Kemel sunal makam koltuğunu yakarken Kemal Kılıçtaroğlu gibi koltuğa yapışanlarımı işaret ediyordu?
  Cevapla
 • şahin avcı 6 ay önce Şikayet Et
  buna deprem değilde daha çok tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış denir bence
  Cevapla
 • samsunlu 6 ay önce Şikayet Et
  CHP kendi partisini yönetimiyo bide koskocca türkiyeyi yönetecek peh
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Kredi ve kredi kartlarıyla ilgili önemli açıklama!
Tarihi maç öncesi ABD'li rakibine haddini bildirdi!