CHP'de yeni kriz: Belediyeleri kaybedebiliriz

CHP'de yerel seçimde mevcut belediyeleri dahi kaybetme olasılıkları konuşulmaya başlandı.

CHP'de yeni kriz: Belediyeleri kaybedebiliriz
CHP'de yeni kriz: Belediyeleri kaybedebiliriz
GİRİŞ 10.08.2018 08:33 GÜNCELLEME 10.08.2018 08:38
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Sürecin uzamaması için dün açıklanması beklenen MYK’yi Kılıçdaoğlu’nun bugün yazılı bir açıklamayla ilan edeceği belirtiliyor. Kılıçdaroğlu ’nun yeni MYK’da parti içi tansiyonu düşürmek için ‘’denge’’ gözeteceği, bu nedenle seçimli olağanüstü kurultay için imza verenlere de yer vererek o kanatta bir kırılma yaratılabileceği belirtiliyor. Kısa süre kalan seçimler nedeniyle yerel yönetimlerde başarı kazandıracak, örgütten gelen isimlere yer verilmesi de gündemde. 17 olan genel başkan yardımcılığı sayısının 12’ye düşürülmesinin planlandığı belirtilirken, yerel seçimlerde belediye başkanlığı isteyenlerin, yeni MYK’da olmayacağı konuşuluyor.

Kulislerde yeni MYK’de görev verilebilecek isimler arasında, Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı için Oğuz Kaan Salıcı’nın adı öne çıkıyor. Hukuk İşleri için Haluk Pekşen, Eğitim Politikaları için Yıldırım Kaya isimleri dillendirilirken, Yüksel Taşkın, Yunus Emre, Gökhan Zeybek, Orhan Sarıbal yeni MYK’de adı geçenler arasında. Bülent Tezcan’ın alanının değiştirilip kendisinin kalabileceği ifade edilirken, Gamze Akkuş İlgezdi, Faik Öztrak, Ünal Çeviköz gibi mevcut MYK’de yer alan isimlerin yeni MYK’de da olabileceği belirtiliyor.

 

 

YEREL SEÇİMLER ZORDA

Cumhuriyet'in haberine göre; İsimler netleşmese de kulislerde yeni MYK’yi oldukça zor bir dönemin beklediğinin altı çiziliyor. Parti içi tartışmalarla seçim değerlendirilmesi dahi yapılamayan ve yerel seçimlere odaklanamayan CHP’de yerel seçim senaryoları iç açıcı değil. Kulislerde parti içi karışıklığın ancak Ankara veya İstanbul gibi birçok büyükşehrin alınması durumunda bitebileceği belirtilirken, mevcut belediyeleri dahi kaybetme olasılıkları dillendiriliyor. Bu karanlık tablonun en büyük nedeni olarak da, 24 Haziran için umudu yükseltilen seçmene beklediğinin verilmediği gibi, seçim sonrası sürecin de kötü yönetilmiş olması gösteriliyor. CHP seçmenin partiye olan güvenini yitirdiği konuşuluyor.

YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Fehmi 6 ay önce Şikayet Et
  Aman lideri kaybetmeyin de Belediyeler önemli değil.
  Cevapla
 • abuzettin 6 ay önce Şikayet Et
  aman ha,sakın ha başkanlığı bırakma bay kk! senin gibi rakibi ak parti nereden bulacak? haydi kk ,sen bize lazımsın.
  Cevapla
 • Vatandaş 6 ay önce Şikayet Et
  Birdahaki seçimde kafasını koparacaklarını seçiyorlar.
  Cevapla
 • Selim 6 ay önce Şikayet Et
  Tekirdağ'da yamalı yollarda aracınızla zor ilerliyorsunuz, köy değil şehrin ana yollları... hizmet yok... Hizmetten oraya buraya serpiştirilmiş garip sanat eseri heykellerini anlayan bir zihniyet... Ancak görünen o ki meseleye ideolojik seçmen kitleleri ne olursa olsun yine bunlara oy verecektir.
  Cevapla
 • izmir 6 ay önce Şikayet Et
  telaşlı-panikli ve yapmacık hareketleri olan bu kadar kötü siyasetçi tarihte gelmemiştir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Payitaht Abdülhamid kasıp kavurdu! Tahsin Paşa hain mi?
Bodrum'da Erdoğan coşkusu